Domů Blog

Jiří Matěj Brůna, šest jednou ranou

0
Rozhovor, Jiří Matěj Brůna

Dovolíme si vám představit jednoho mladého člověka, který si dokázal jít za svým cílem. Mladého muže, který dokázal vystudovat šest vysokých škol za sedm let.

Pane Brůno, myslíte si, že je pro vás snadné vystoupit z komfortní zóny? Pokud ano, proč si myslíte, že tomu tak je?

Docela těžká otázka hned na úvod :-) Třeba právě v souvislosti s mým docela bohatým studováním by se dalo říci, že s tím až takový problém nemám, když jsem se pouštěl do stále nových studijních dobrodružství. Na druhou stranu je možno vnímat školní prostředí jako jednu velkou komfortní zónu a tak trochu umělý svět, jenž bude vždycky více či méně odtržen od praxe.

Osobně překročení komfortní zóny vnímám jako docela těžké, ale řekl bych, že ještě mnohem obtížnější je proces fixování si nového návyku. Je to hlavně o vůli a určitě nejsem výjimkou v tom, že někdy se zkrátka chce a někdy nechce…

Pamatujete se prosím na okamžik, kdy jste začal uvažovat o studiu na další vysoké škole? Co bylo oním zlomovým okamžikem? Dovolím se zeptat, nebyly to náhodou pochybnosti o nevhodně vybrané vysoké škole?

Určité pochybnosti asi občas také nastaly, ale hlavní motiv pro studium dalších škol to nebyl. Neřekl bych, že u mě nastal nějaký zlomový okamžik. Spíše šlo o průnik různých faktorů v průběhu času – chuť vyzkoušet si studium na zase úplně jiném typu školy, povzbuzení z úspěšného ukončení předchozí školy s dobrými výsledky, snaha využít možnosti a vlastní studijní potenciál, možná i touha v něčem vyniknout, roli hrála samozřejmě i podpora rodiny a nejbližšího okolí.

Celkem jste vystudoval šest vysokých škol za sedm let. Jaké byly důvody, že jste se k tomuto kroku rozhodl? Když se zpětně podíváte, jak tuto svojí životní fázi hodnotíte? Co vám studium na vysokých školách dalo nebo naopak vzalo?

Někdy odpovídám, že jsem se prostě jednoho dne probudil a řekl si: „do sedmi let vystuduju nejméně pět škol a budu si připadat hrozně chytrý! Občas tomu někdo dokonce uvěří :-) Realita byla samozřejmě trošku jiná. Jak už jsem zmínil v předchozí odpovědi, byla to souhra více vlivů.

Tuhle svou studijní část života hodnotím rozhodně pozitivně. Potkal jsem spoustu zajímavých lidí, kteří mě nějakým způsobem ovlivnili, inspirovali, obohatili. Vlastně mi přijde, že studování, stejně jako neformální vzdělávání a obecně osobní rozvoj, dnes tak nějak přirozeně patří k modernímu životu mladého člověka a myslím, že je to tak dobře.

Určitě to na druhou stranu stálo docela dost energie, času, logicky i peněz, také nějaké ty nervy a stresy, které k tomu přirozeně patří. Asi nejcennějším poznatkem, z těch všech na školách získaných, je pro mě uvědomění si, jak málo toho člověk může vědomostně obsáhnout vzhledem k dnešnímu rozsahu vědění prakticky ve všech oborech. Vždycky říkám, že studování díky tomu vede kromě jiného taky k určité pokoře.

Studoval jste i v zahraničí. Můžete pro nás porovnat rozdílnost studia na vysoké škole u nás a v zahraničí?

Přijde mi, že v zahraničí je studium více individualizované i profilované. U nás mám takový dojem, že většina škol se nemůže rozhodnout, zda chce být výzkumnou institucí, centrem excelence, profesně orientovanou školou nebo třeba mít podobu ´business school´. V souvislosti s různými reformními plány se o onom profilování už pěkných pár let akademicky zasvěceně mluví, ale v praxi to až tak vidět není.

Už ze studentských výměnných pobytů se mi vždycky studenti ze západních zemí jevili takoví zdravě sebevědomější a na první pohled drzejší, ale přitom třeba k pedagogům uctivější. V naší zemi se studuje více kolektivně, tradičně fungují různé studentské výpomoci (co si budeme povídat, i včetně těch méně poctivých). V zahraničí se takříkajíc jede spíše na sebe, už i školní prostředí je většinou poměrně dost soutěživé.

Pokud by jste si měl vybrat pouze jedinou vysokou školu ze šesti absolvovaných, kterou by jste zvolil?

Diplomaticky bych měl říci, že je těžké vybrat pouze jednu jedinou školu, neboť z každé z nich jsem si něco odnesl, kromě diplomu samozřejmě. A vlastně je to do značné míry pravda. Ale klidně odpovím i nediplomaticky. Mně se nejvíce líbilo na ČVUT. Zrovna včera jsem se náhodou bavil s jedním člověkem, jenž tam studoval asi před třiceti lety, úplně jinou fakultu, zcela jiný obor, také tedy v diametrálně odlišné době a bylo zajímavé, že jsme se přesto shodli na tom, že tahle univerzita měla a má dobrou a podnětnou atmosféru, stejně jako mnoho skutečných osobností z řad pedagogů, na které člověk rád vzpomíná.

Někdo by možná řekl, že jste věčný student. Vy jste však stihl vystudovat šest škol za sedm let. To není o mnoho déle, než je řádné studium na běžné vysoké škole. Co pro vás bylo osobně nejnáročnější? Co vás hnalo dopředu?

V tomto ohledu považuji za důležité, že mě studium v zásadě bavilo. Samozřejmě u každého nastanou kritické chvíle, stejně tak některé předměty studenta osloví více, jiné méně, ale těžko by kdokoliv vystudoval více škol, pokud by měl obecně ke studování averzi.

Náročnější mi to přišlo vždy spíše ke konci, taky hlavně psychicky. Říkáte si, že teď už to zbývá jenom dorazit, ale ty poslední kroky bývají někdy obtížné. Největší motivací do dalšího studia pak pro mě byly předchozí studijní úspěchy.

Obligátní otázka na konec. Co pro vás znamenají moderní technologie? Pomohli vám ve studiu, v osobním nebo pracovním životě? Která technologie nebo návyk vám pomohl nejvíce?

Osobně si třeba bez internetu těžko dovedu představit život, ať už po stránce studijní, pracovní, anebo i volnočasové. Celkově se nicméně k moderním technologiím snažím přistupovat tak, abych se jimi nenechal pohltit. Ono je to jako s mnoha dalšími věcmi – dobrý sluha, zlý pán. Například sociální sítě v soukromém životě nepoužívám skoro vůbec. Třeba ve volný den vůbec nezapínat počítač, anebo nekoukat na mobil je dle mého celkem užitečný návyk, který se snažím, se střídavými úspěchy, dodržovat.

Děkujeme moc za rozhovor, redakce

Skrytá kamera v budíku

0
Skrytá kamera

Chcete vědět, co se děje u vás doma, v kanceláři nebo jinde v době vaší nepřítomnosti? Máte podezření na nepoctivé chování zaměstnanců nebo kohokoli jiného? Vyzkoušejte užitečného pomocníka – skrytou kameru v budíku.

V rámci specializovaného a poměrně pestrého trhu se špionážními a nahrávacími pomůckami můžeme vybírat z celé řady jednotlivých řešení a konkrétních výrobkových modelů. Jedním z nich, který jsme si zvolili k důkladnému otestování, je chytrý budík se skrytou kamerou, rafinovaně a nenápadně zabudovanou uvnitř něj.

Výhodou budíku je jeho nenápadnost. Těžko by někoho napadlo, že budík může mít v místnosti určené k oddechu a nabrání nových sil ještě úplně jinou funkci, než je jeho primární poslání. Pokud s tímto zařízením nemá člověk zkušenost z dřívějška, nemá prakticky šanci všimnout si nahrávání.

Pojďme se na netradiční budík, jehož celé jméno v originále zní ´Spy Clock Security Hidden DVR Camera Motion Detector, podívat trochu podrobněji. Klíčovým prvkem je přirozeně integrovaná kamera. Nutno dodat, že i při bližším pohledu na sebe ničím neupozorňuje. Nesvítí, nepípá, nevyčnívá. Senzor kamery činí pouhý 1 mm.

Kamerka tak může tak být reálně odhalena v podstatě pouze v takovém případě, že se nevěrníci s podobným zařízením v minulosti již setkali a znají ho. V každém případě, pečlivě zakamuflovaná a přitom technicky solidní kamerka je stěžejní silnou stránkou testovaného chytrého budíku.

Skvělá cena

Skrytá kamera v budíkuK dobru je možno přičíst i pořizovací cenu předmětného produktu. Kolik konkrétně stojí? Prodejní cena testovaného modelu se pohybuje v průměru lehce nad tisícovkou. Klíčový poměr value for money tak vychází rozhodně příznivě. Co dalšího si zaslouží pochvalu? Uživatelská přívětivost a pohodové ovládání – jednoduché nabíjení, stejně tak vložení SD karty, volba ze dvou režimů (kontinuální nepřetržité snímání, anebo spuštění na základě detekce pohybu v zorném úhlu kamery). Jako šikovná, i s ohledem na úsporu paměti, se jeví rovněž možnost nastavit typ uloženého záznamu, tedy video/fotku/zvuk.

Baterie s menší výdrží

Ale abychom jenom nechválili, drobné mouchy jsme přece jenom našli. Je třeba zejména počítat s tím, že maximální výdrž baterie nepřesáhne maximálně jednotky hodin. Více než 6 hodin nepřetržitého provozu na jedno nabití zkrátka očekávat nelze. Jako vhodnější varianta se tedy nabízí používat tento speciální špionážní budík spíše příležitostně, než pro účely kontinuálního sledování (k tomu lépe a účelněji poslouží jiné produkty). Určité řešení, do jisté míry problematické, představuje nepřetržité nabíjení pomocí USB kabelu. Pak kamera v budíku vydrží i několik dní. Na druhou stranu to však znamená řešit úkol navíc, a sice schování kabelu tak, aby nebyl nadbytečným rušivým elementem, který by mohl ohrozit špionážní usvědčující misi.

Nejen proti zlodějům nebo nepoctivým zaměstnancům, ale i proti nevěře

Samozřejmě, možnosti použití chytrého budíku se zabudovanou mikrokamerou jsou mnohem širší než například odhalování nepoctivých zaměstnanců nebo zlodějů. Používá se také jako účiný způsob, jak odhalit nevěru.

Může třeba sloužit také jako kontrola chův a paní na hlídání. Podobné produkty hojně vyhledávají a používají i profesionálové jako třeba soukromí detektivové a agenti řešící rozličné úkoly a zadání od svých klientů. Budík určitě nebude rušit ani na běžné poličce v kanceláři a podobně.

Jaký bude konečný verdikt ohledně testovaného budíku se skrytou kamerou? Pojďme si shrnout hlavní plusy a mínusy:

Výhody:

– originální a zajímavě koncipovaný produkt
– rafinovaně umístěná a těžko odhalitelná kamerka
– široké možnosti využití
– dobrý poměr užitné hodnoty a ceny
– celková praktičnost
– snadná ovladatelnost
– šikovné dálkové ovládání

Nevýhody:

– nízká provozní doba
– lehce problematické nabíjení skrze USB kabel

Nejen výše popsaný výčet klíčových kladů a záporů testovaného chytrého budíku se zabudovanou minikamerou svědčí o tom, že pořízení podobného inteligentního zařízení stojí minimálně za úvahu. Nehledě na to, zda aktuálně řešíte podezření z nevěry protějšku, či nikoliv. Možnosti použití testovaného budíku jsou podstatně rozmanitější, a to za cenu takřka nepřevyšující cenu běžného budíku. Inspiraci v podobě dalších podobných produktů naleznete například na stránkách specializovaných prodejců bezpečnostní a špionážní techniky – Secutek nebo Spy-obchod.

Fotokalendář od Happy Foto

0
Fotokalendář od Happy Foto

Fotokalendář od Happy Foto

Nenechte si ujít výhodnou příležitost a nakupte si v předstihu nástěnné fotokalendáře v 50% slevě. Akce FIRST MINUTE od Happy Fota bude trvat jen do 4. 10. 2017 a týká se všech nástěnných kalendářů v nabídce.

Fotokalendář od Happy Foto, rodiče a děti

Fotokalendář si můžete vyhotovit z vlastních fotografií, kterých máte určitě víc než dost

Obsahovat může fotografie ze společných akcí, neobyčejných momentek, životních událostí, dovolených a pod. Jestli se ho rozhodnete darovat, přátelé nebo rodinní příslušníci určitě ocení, že jste ho vytvořili vlastníma rukama. Na tvorbu můžete použít jeden ze třech způsobů.

Jednoduše v programu HappyFoto DESIGNER

Happy Foto přináší výrobu kalendáře v programu HappyFoto DESIGNER, online DESIGNER přes webový portál www.happyfoto.cz i novou aplikaci HappyFoto MOBILE. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob, využít budete moct různá pozadí, orámování, efekty, klip arty a mnoho dalšího. Na výběr je několik formátů.

Fotokalendář od Happy Foto, zima

Nástěnné kalendáře HappyFoto

V nástěnných kalendářích může být obraz rozložený na výšku nebo šířku, ve velikosti od A5 až po 30,50 x 42,00 cm. Výroba kalendáře probíhá digitálním tiskem na kvalitní papír nebo vyvoláním na značkový fotopapír (kalendáře označené jako „deLUXE“). Doba zpracování jsou 3 pracovní dny.

 

Fotokalendář od Happy Foto, kočka

Děti na umělecké scéně

0
Děti Hudba

Děti na umělecké scéně

Ve všech známých časopisech čteme o slavných zpěvácích, kde byli, co udělali, s kým se vyfotili.

Ale nikde nenajdete článek o mladých talentech, dětech, které se snaží zúročit svůj talent a na svůj věk i něco umí předvést

Právě proto se dnešní článek věnuje právě jim.

Youtube videoklip k písni „WAY BACK INTO LOVE“

Nedávno vyšel na Youtube videoklip k písni „WAY BACK INTO LOVE“ od Adama L Schlezingera, ale s českým textem, který napsal Pavel Vrba, takže ji najdete pod názvem „Díky letu motýlů.

Facebook profil Adély Zouharové

I když se na první pohled jedná o celkem profesionálně natočený klip, zvláštní na něm je, že byl vydán na stránce devítileté holčičky a duet si v něm zazpívala nejspíše s nějakým svým kamarádem.

Tenhle videoklip asi nikdy neuvidíme v televizi, neuslyšíme ho v rádiu, ani v žádné hudební show. Otázkou je proč? Někdo si dal práci, aby videoklip vypadal dobře a z nahrávky je vidět, že jí nejspíše předcházelo mnoho hodin v nahrávacím studiu.

Děti Hudba

Přesto ale klip vypadá přirozeně a až překvapivě je zajímavý. Jistě, že pěvecké výkony nejsou na té špičkové úrovni, jakou bychom všichni čekali a popravdě i s hudbou si mohli dát více práce. Ale vždyť jsou to ještě malé děti a když přimhouříme oko, je to velmi dobrý výsledek.

Děti Hudba

Faktem je, že naše veřejnoprávní média o tyhle malé talenty nestojí a tak jim nezbývá, než si svůj sen plnit právě takovou cestou. Většinou si ani neumíme představit, co tomu museli rodiče a jejich přátelé všechno obětovat, aby takový klip vzniknul.

A tak by si zasloužili alespoň nějakou odměnu za tu snahu, kterou vynaložili. Sledujme tyhle mladé talenty, poslouchejme jejich nahrávky, pišme jim komentáře a podpořme je v další práci. Možná, že z toho nikdy nic nevznikne, ale možná jednoho dne budeme kupovat lístky na jejich koncerty a budeme pyšní, že jsme byly u jejich začátků.

studio.nemoros.cz

Sjednání cestovního pojištění je s pojišťovnou ERGO naprostá „hračka“

0
Sjednání cestovního pojištění ERGO

Sjednání cestovního pojištění je s pojišťovnou ERGO naprostá „hračka“

Vycestovat do zahraničí bez odpovídajícího cestovního pojištění není žádná legrace. Samotný průkaz zdravotní pojišťovny samozřejmě neuhradí všechny náklady spojené s lékařskou péčí a dalšími vzniklými škodami v cizině. Dávejte si při výběru té správné pojišťovny skutečně záležet. Pokud chcete vsadit na jistotu, pojišťovna ERGO je již léty ověřená instituce, která má spoustu spokojených klientů a především atraktivní nabídku s několika bonusy.

Vyberte si pojišťovací variantu, která vám sedne

Ještě jen pro jistotu – pokud vám v hlavě hlodá, proč nevyrazit jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny, přečtěte si tento článek. Při výběru cestovního pojištění velmi záleží na tom, zda cestujete do zahraničí jednorázově, dlouhodobě nebo opakovaně.

Sjednání cestovního pojištění, DOVOLENÁ

Také musíte přihlédnout na lokalitu, do které se chystáte vycestovat a aktivity, kterým se tam chystáte věnovat. Mezi levné cestovní pojištění ERGO patří dokonce i cesty do vzdálených lokalit mimo Evropu za stejnou cenu jako lokality evropské. Levně se tak pojistíte i na cestu do Maroka, Turecka ale i na Kypr nebo do Izraele.

Do celého světa levně a zodpovědně

Další skupinou cestovního pojištění jsou cesty do mimoevropských států na jednorázovou cestu. Pojištěním získáte kompletní ochranu. V pojistce máte léčebné výlohy, asistenční službu ale také pojištění úrazu, zavazadel i odpovědnosti. Právě pojištění odpovědnosti byste si měli sjednat při jakékoliv cestě do zahraničí. Chrání v případě, že cizí osobě způsobíte škodu na majetku nebo na zdraví. Samozřejmě musí být taková událost neúmyslná.

Sjednání cestovního pojištění, SPORT

Sportem ku zdraví a pojištěním ku sportování

Pokud se rozhodnete v zahraničí sportovat, rozhodně byste neměli podceňovat nároky na připojištění, které se týká extrémních, rizikových i adrenalinových sportů. Nejprve si zjistěte, zda do pojištění sportů zdarma spadá aktivita, které máte v plánu se věnovat. Pokud ne, musíte si sjednat odpovídající připojištění.

Dotace EU? Spousta práce s vidinou velkého zisku

0
Dotace EU? Spousta práce s vidinou velkého zisku

Dotace EU? Spousta práce s vidinou velkého zisku

Většina z nás si spojuje dotace EU se značnou časovou náročností, množstvím dokumentů a nutností hlídat každý krok od získání podpory až do konce platnosti projektu. Jak přesně takový proces vypadá?

Získání dotace je komplikovaný, ale zvládnutelný proces

Má svá přesná pravidla, které musí žadatel dodržet, aby mohl být v získání prostředků úspěšný. Zjistili jsme, jak takové získání dotace pro firmu probíhá.

1. Dotační program a projektový záměr

eu dotaceNa úvod je třeba říci, že dotace EU nejsou vypisovány na míru podnikům. Naopak, firmy musí aktivně sledovat vypsané dotační programy a uvažovat nad tím, zda lze některý z nich použít pro financování potřeb. V rámci programu jsou vždy uvedeny jednotlivé dotační výzvy.

Jakmile si podnik vybere konkrétní výzvu, které by se rád účastnil, přichází na řadu vytvoření projektového záměru. Je třeba mít specifikovaný cíl, logickou strukturu, promyšlené financování.

2. Podání žádosti a její vyhodnocení

získání eu dotaceŽádost o poskytnutí dotace lze podat tehdy, jakmile začne platit příslušná dotační výzva. Termíny se poměrně často posouvají, takže se musí neustále sledovat aktuální informace a po otevření programu neztrácet čas. Atraktivní dotační programy se pravidelně vyčerpají mnohem dříve, než bylo původně plánováno.

Vlastní žádost musí mít specifickou strukturu, která je dána metodickými pokyny. Po podání příslušné úřady vše zpracují a následně vyhodnotí.

3. Realizace projektu

Je-li žádost úspěšná, firma podepíše smlouvu, v níž se stanoví podmínky. Po podepsání přichází samotná realizace. V jejím průběhu je třeba důkladně dokumentovat každý krok pomocí fotografií, prezenčních listin, předávacích protokolů apod., aby nemohla vzniknout žádná pochybnost o způsobilosti výdajů. Rovněž pravděpodobně dojde ke kontrole na místě.

Prostředky z Evropské unie jsou vždy vyplaceny na základě žádosti. Nejčastěji se proplácí zpětně po dokončení projektu, případně dopředu či kombinovaně.

4. Udržitelnost projektu

Proplacením prostředků ale vše nekončí. Po dobu stanovenou ve smlouvě, nejčastěji 5 let, musí být projekt udržován v chodu dle předem stanovených podmínek. V případě porušení hrozí sankce či v krajním případě odebrání celé dotace.

Silný partner vám pomůže

Sledování, získání a udržení dotace EU je časově a administrativně velmi náročné. Proto se vyplatí spojit síly se specializovanou společností, která pro vás zajistí úspěšné získání dotace EU a pomůže vám ohlídat udržitelnost projektu.

Dron s živě přenášeným obrazem

0
Dron s živým přenosem do mobilu

Dron s živě přenášeným obrazem do virtuálních brýlí je v Čechách! A stojí pár korun.

Je to tu, přinášíme vám aktuální novinky z trhu s virtuální realitou. Internetový obchod „virtuální-brýle.eu“ nám přináší žhavé technologické informace.

Jak to funguje?

Jedná se o dron s kamerou, který dokáže streamovat obraz přímo do vašeho smartphone.

Je to velice jednoduché stačí mít telefon s operačním systémem Android nebo iOS

Sáhnete si speciální aplikaci, kterou spárujete s dronem. Vezmete váš chytrý telefon, připevníte jej do držáku na dálkovém ovladači a užíváte si letu s živým videem!

Kamera, která se přichytí zespoda dronu komunikuje s Vaším mobilním telefonem skrze 2,4 GHZ Wi-Fi připojení, kterým je přenášen obraz v reálném čase. Skrze aplikaci staženou v telefonu můžete drona i ovládat. 0.3 MP kamera je připojena ke dronu a tím je zajištěno její napájení.

Dron s živým přenosem videa do mobilu
Prostředí aplikace na ovládání drona
dron L6052W
Prostředí aplikace na ovládání drona

Obraz je přenášen skrze Wi-Fi připojení přímo na obrazovku telefonu, který máte šikovně umístěný v držáku na dálkovém ovladači, který je součástí balení.

ukázka přenosu live videa do zařízení
ukázka přenosu live videa do zařízení

aplikace pro dron L6052WJak to uvést do provozu?

Jako první je potřeba stáhnout z Google play a nebo AppStore speciální aplikaci, která vám umožní živý přenos videa do telefonu, nahrávat videa, fotografovat a případně drona ovládat.

Zapojíte baterii, aby dron začal blikat. V nastavení Vašeho telefonu kliknete na Wi-Fi připojení a připojíte se ke dronu. Následně zapnete bezdrátový ovladač (doporučujeme mít levý joystick ve spodní poloze) a levým joystickem pohnete zespoda nahoru a zase zpět dolů. Tím spárujete dálkový ovladač s dronem.

Nyní můžete začít s létáním! Na displeji telefonu vidíte živý obraz z dronu! Stisknutím kamery začnete natáčet video, které se Vám uloží do galerie v mobilním telefonu. Pokud zmáčknete tlačítko fotografie na displeji telefonu, hádejte co se stane. :-) Pořídíte fotografii, která se opět uloží do galerie v telefonu.

Pro koho je dron vhodný?

Kvadrokoptéra je vhodná pro naprosté začátečníky, kteří s ovládáním podobného zařízení nemají vůbec žádné zkušenosti. Ovládání je velice snadné, jelikož je dron středně velký a má zabudovaný gyroskopický senzor, který zajišťuje vyvážení snižováním a zvyšováním rychlosti rotoru. A přesně z tohoto důvodu jej zvládne každý amatér.

Doporučujeme drona ovládat pomocí vysílačky kterou naleznete v krabičce. Ovládání telefonem zkoušeli, ale přišlo nám velice složité. Jelikož necítíte páčky, musíte se stále koukat na display telefonu a nejste si jisti kam jste vlastně zatočili. Proto jednoznačně doporučujeme používat dálkový ovladač (vysílačku) se kterým vše zvládnete levou zadní. Stejně jako my.

Plusy

+ Velice snadné ovládání
+ Kamera součástí balení
+ Podpora virtuální reality
+ Jednoduché nastavení
+ Kompatibilita
+ Aplikace na streamování
+ Vysoce odolná konstrukce (dron nám spadl z cca 20 metrů) :-)
+ Cena

Mínusy

– Kamera má nižší kvalitu
– Součástí balení nejsou náhradní baterie (doporučujeme dokoupit)

Jak pečovat o jablíčka poví Apple servis

0
Apple servis, Iphone, Mac, Clarexon

Jak pečovat o jablíčka poví Apple servis?

Asi se mnou budete plně souhlasit, Apple produkty jsou nejen krásná, spolehlivá ale také i poměrně drahá zařízení.

Zaslouží si proto naší odpovídající péči a zacházení

Přesto všechno, ne vždy se je podaří udržet v dobré kondici. Přece jen, jsou to produkty, které používáme denně. A tak i přes naší velikou opatrnost a péči občas dojde k různým “pohmožděninám”. Co pak můžeme dělat, kamarádi?

Jablečný doktor se nám bude hodit

Jsem rád, že vám mohu představit českou společnost Clarexon. Jedná se o ryzí specialisty na produkty Apple. A co umí perfektně? Co vám nabízí a jak vám dokáží pomoci?

Apple servis, Iphone, Mac, Clarexon služby

Čistota je základ, nechte si Apple vyčistit

Hm, dobře a proč vlastně? Když už jste zaplatili nemalé peníze, chcete mít svoje produkty jako nové. Například se podívejme na počítače. Pravidelné čištění počítačů je důležité pro jejich chod a spolehlivost. Zanesené chladící otvory, zaprášené chipy a jiné nečistoty omezují cirkulaci vzduchu a nastává problém s chlazením. V důsledku dochází k přehřívání stroje. To může vést ke zhoršení stability nebo i ke snížení životnosti zařízení. A to přece nechceme.

Výměna rozbité obrazovky pro iPhone telefon

S tím se bohužel setkáváme poměrně často. Jistě najdete ve svém okolí spoustu podobných příběhů. Výměna rozbitého displaye je však řešitelná. Clerexon vám nabízí kvalitní Apple servis. Pokud je poškozené ochranné sklíčko na iPhone telefonu, servis vymění pouze je (ne celý display) a vy samozřejmě za opravu ušetříte. Oprava většinou nezabere více než den. Což je vynikající zpráva.

Apple servis, Iphone, Mac, Clarexon služby, výměna rozbitého skla

Oživení počítače, záchrana dat a ostatní služby

Pro společnosti, které využívají Apple produkty, nabízí Clarexon pravidelný servis a kompletní IT správu. Dokáží vám pomoci s běžnými i méně běžnými servisním zásahy. Potřebujete zrychlit počítač, upgradovat paměť, vyměnit SSD disk. Žádný problém, když víte komu zavolat.

Clarexon provede i profesionální servis v případě politých zařízení. Nejen počítačů, telefonů, ale i klávesnic a trackpadů. Zařízení odborně demontují a vyčistí speciálními prostředky.

Servis je jedna věc, zajímavé informace jsou nad zlato

Líbí se mě, že Clarexon na facebookovém profilu přináší spoustu zajímavých a praktických informací. Koneckonců, podívejte se sami.

Apple servis, Iphone, Mac, Clarexon, Iphone baterie

 

Poskytovatelé internetu – kterého vybrat?

0
Poskytovatelé internetu

Poskytovatelé internetu – kterého vybrat?

Jste v situaci, kdy jste se přestěhovali na nové bydliště a přemýšlíte jakého poskytovatele internetu vybrat? Trh s operátory je pro mnoho lidí velmi nepřehledný. Nabídky tarifů se stále mění, stejně tak i dostupnost internetu v jednotlivých lokalitách. Jak tedy vybrat toho pravého providera a nelitovat svého rozhodnutí?

Rozhodujte se v poměru ceny a výkonu

Nemusíte být zrovna IT, stačí vám vědět toto. Nejvíce vás zajímá poměr ceny a výkonu daného připojení. Co je více překvapivé je fakt, že menší lokální poskytovalé internetu se často vyplatí více než hlavní trojice, které trh s internetem u nás ovládá. Když se nad tím zamyslíte tak to dává perfektní smysl. Proč by mělo tyto velké nadnárodní firmy proti sobě soupeřit cenou, když mají profesionální marketing a reklamu na každém rohu?

Ten kdo musí v oblasti ceny zabojovat jsou právě menší poskytovatelé. Proto mají mnohokrát výhodnější nabídky, než-li hlavní operátoři. Dnes se podíváme na nabídku jednoho takového lokálního poskytovatele, který se zaměřuje hlavně na Prahu – www.internetpraha.com

Jaké ceny nabízí poskytovatel internetu internetpraha?

Optimal

 • 20Mb/s
 • Neomezená data
 • Nejlepší poměr ceny a výkonu

Tento tarif je vhodným řešením pro všechny menší domácnosti, které internet používají na jednodušší administrativní úkoly. Pro takové účely nabízí tento tarif ideální poměr ceny a výkonu.

Aktiv

 • Podpora 24/7
 • 50Mb/s
 • Extra výhody
 • Upload až 5Mb/s

Tarif vhodný pro pokročilejší uživatele internetu. Pokud často stahujete, či nahráváte data, sáhněte po tomto tarifu. Práce na PC s daty bude pro vás mnohem jednodušší.

Premium

 • 80Mb/se
 • Podpora 24/7
 • Extra výhody
 • Nejrychlejší internet

Nejrychlejší tarif vhodný pro ty nejnáruživější uživatele internetu, mezi které patří např. i hráči online počítačových her, či internetový podnikatelé, kterým denně projdou mezi prsty velké množství dat.

Jak se vám líbí nabídka internetového poskytovatele „Internet Praha“? Věříme, že si zde každý najde svůj nejvhodnější tarif. Nabídka strčí do kapsy celou trojici nejznámějších poskytovatelů internetu.

Jaká je autokamera Niceboy Q5

Autokamera Niceboy Q5

Jaká je autokamera Niceboy Q5

Možná jste se také zamýšleli, zda-li by se vám při dnešním provozu nehodila jedna šikovná autokamera. Můj kolega, díky pořízenému kamerovému záznamu, měl při autonehodě o jednu lapálii méně. A sami jistě najdete ve svém okolí také podobné příklady. Takže netřeba zdůrazňovat význam použití autokamery.

Podívejme se na technické parametry autokamery Niceboy Q5

Používám novinku od společnosti Niceboy, autokameru s označením Niceboy Q5. Jaké jsou její parametry? Kamera je osazena značkovým senzorem Sony IMX323. Ten nám umožňuje pořizovat Full HD záznam (1920×1080 30 fps). Širokoúhlá čočka pak snímá okolí s úhlem záběru 170°. Zadní část autokamery je osazena velkým 2,7 palcovým displejem. Kamera se jednoduše ovládá, součástí je i české menu.

Autokamera Niceboy Q5, předek

Problémem není snímání za zhoršených světelných podmínek, nebo noční snímání. To jsem však neměl čest ještě pořádně vyzkoušet. Vestavěný fotoaparát může pořizovat snímky v rozlišení až 12 Mpx.

Funkce autokamery Niceboy Q5

Mezi funkce autokamery se řadí nahrávání ve smyčce, kdy se automaticky přepisuje starší záznam.

Kamera také umožňuje nahrávání časosběrných snímků

V parkovacím módu kamera monitoruje své okolí po dobu 24 hodin bez nutnosti nabíjení. Velice pěknou a nesmírně praktickou vlastností je automatické spuštění a vypnutí autokamery při zahájení napájení.

Příslušenství a zpracování autokamery Niceboy Q5

S kamerou získáte nezbytné příslušenství v podobě přísavného držáku, nabíječky do auta. Součástí balení je USB nabíjecí kabel a manuál v českém jazyce.

Zpracování kamery je na velice dobré úrovni, manipulace a připevnění autokamery na přední sklo automobilu je jednoduché. Stejně tak vyndání kamery při opuštění automobilu.

Autokamera Niceboy Q5, spodní pohled

Součástí balení není paměťová karta. Tu si musíte dokoupit, pokud už jí nevlastníte. Kamera “poliká” microSD karty až do kapacity 64GB.

Spokojenost s provozem a používáním autokamery Niceboy Q5
Kamera funguje od prvního zapnutí a nastavení. Jedná se vlastně o jednoúčelové zařízení, které vykoná přesně co má. Kvalita záznamu je velice dobrá.

Krátká ukázka záznamu autokamery Niceboy Q5

Na záznamu jde pohodlně přečíst i jednotlivé SPZ aut. Kamera obsahuje i G senzor pro určení síly a směru záznamu, pokud si ho v menu aktivujete.

Závěr recenze, autokamera Niceboy Q5

Autokamera Niceboy Q5 je jednoduchá jednoúčelová kamera, která dělá to co má. Po prvním nastavení jí pak jen používáte. Doporučuji jí zahrnout do horkých kandidátů v případě výběru autokamery.

Zaznamenejte si akce s kamerou Niceboy Vega 5

Akční video kamera Niceboy Vega 5

Zaznamenejte si akce s kamerou Niceboy Vega 5

Využil jsem zajímavé příležitosti, zapůjčit si kameru Niceboy Vega 5 (kamerov.cz) na test. Akční kamera se dá pořídit v ceně okolo 6 500,- Kč a tak jsem byl zvědavý, jak na tom novinka bude.

Pár technických detailů

Akční kamera Niceboy Vega 5 je nabušené zařízení. Posuďte se mnou. Kamera je osazena kvalitním značkovým snímačem Sony IMX117, který nám umožňuje pořizovat 4K rozlišení (konkrétně 3840 x 2160) při snímkové frekvenci 30 fps.

Akční kamera Niceboy Vega 5

Nativním formátem je kodek MP4. Při rozlišení 2,7 K (konkrétně 2704×2028) se už dostáváme na snímkovou frekvenci 60 fps a s dalším snížením rozlišení na vyšší snímkové frekvence.

To je velice důležité, pokud si budete chtít hrát se zpomalenými záběry

Snímač přináší velice kvalitní obraz a pokročilá stabilizace EIS pak je onou třešničkou na dortu.

Netřeba zmiňovat, kamera dokáže pořizovat i fotografie v maximálním rozlišení 16 Mpx ve formátu JPG.

Kamera je osazena kvalitní širokoúhlou čočkou se záběrem 170° a clonou 2,8 f. Kamera si můžete nastavit pomocí funkce “Zapni a nahrávej” tak, že ihned po zapnutí začne nahrávat. To oceníte v případech, kdy nechcete přijít o zajímavý záběr nebo video. Kamera je aktivní okolo 2,5 sekundy po zapnutí.

Pro horší světelné podmínky můžete kameru přepnout do módu delšího expozičního času, kde i zde vám pomůže pokročilá EIS stabilizace. Výčet funkcí však stále nekončí.

Akční kamera Niceboy Vega 5 přední strana

Chcete pořizovat časosběrná videa? Sekvenční fotografie? Chcete kameru použít jako auto kameru (umí samozřejmě cyklicky přemazávat starší data)? Používáte obrazové efekty? Nastavovat nebo ovládat kameru pomocí mobilního telefonu a WiFi připojení? Ano, slyšíte dobře. To vše tato nadupaná akční kamera umí.

Co najdete v balení?

Další skvělá zpráva je, že v balení najdete spoustu doplňků a příslušenství. Kromě samotné kamery zde najdete vodotěsný obal (do hloubky 30 metrů). Dále držák na řídítka, popruhy na přichycení a spoustu dalších držáku, jistících lanek a nalepovacích úchytů. Kameru jsem tak ihned testoval na kole a také na malém přenosném stativu, aniž bych musel cokoli dokupovat.

Akční kamera Niceboy Vega 5, obalů

Součástí balení je nabíjecí kabel s adaptérem a potěší Vás také přibalené dálkové ovládání. Tím můžete spouštět a zastavovat video záběry, druhou možností je pořizování fotografií. Dálkové ovládání je tak vaší samospouští.

Nechybí ani český manuál. I když ze zákona povinnost, u mnoha výrobků nenajdete ani ten.

Další možnosti pro vaší skvělou akční kameru

Další možností je pak nákup doplňků na webu kamerov.cz. Nejenže si můžete zakoupit originální doplňky v případě jejich poškození nebo ztráty, ale můžete si dokoupit příslušenství nová. Jejich šíře vás rozhodně překvapí a nemusíte se tak omezovat jen na náhradní baterii. Rozhodně se podívejte, co vše si můžete za rozumnou investici pořídit.

Osobní zkušenost z testování akční kamery Niceboy Vega 5

Začneme hezky po pořádku. Kamera je dodaná v pěkné a nepřehlédnutelné krabici vyvedené v černé barvě s lemem ve firemní modré. Nicméně první důležitá informace se týká samostatné kamery.

Zpracování kamery je dobré, vše lícuje a navíc se mě zamlouvá “pogumovaný” povrch, který je pro daný účel kamery praktický. Kamera váží příjemných 58 g. Výrobce udává dobu nahrávání s vestavěným a plně nabitým adaptérem 90 minut. Dostal jsem se na něco nižší hodnoty, ale to může být způsobené režimem používání. Pro vážnější zájemce doporučuji pořízení náhradních akumulátorů.
Nastavení kamery je celkem triviální. Mnoho uživatelů ocení možnost českého menu.

Ke kameře si musíte dokoupit microSD kartu standardu UHS-I U3, maximální udávaná kapacita je 32 GB. Nezkoušel jsem větší. Při největším rozlišení počítejte cca se 450 MB dat na každou minutu záznamu.

Kvalita příslušenství se mě jeví odpovídající danému účelu. Držák na řídítka jsem musel postupně utahovat, pro zajištění stability kamery. Jedinou vážnější výtku mám k ochrannému vodě odolnému krytu, kdy přední část před čočkou je poměrně náchylná na poškrábání (což způsobí měkčí kresbu záznamu). Je pak potřeba na to myslet při manipulaci s kamerou.

Závěr recenze akční videokamery

Vzhledem ke krásnému poměru cena / výkon, kvalitě akční videokamery a dostupného příslušenství mohu kameru doporučit všem zájemcům a pořizování videa a snímků z vašich akčních výprav.

6 tipů na vánoční dárek pro muže

0
vánoční dárek pro muže

6 tipů na vánoční dárek pro muže

Obvyklá a naprosto očekávatelná otázka – co pod stromeček? – nás všechny v období vánoc překvapivě zaskočí. Proč? Protože jednoduše nevíme co nadělit. Pokud v tom jedete s valnou většinou lidstva, nezoufejte.

Letošní vánoce vás v tom nenecháme!

Tedy za předpokladu, že hledáte dárek pro muže. Níže vám přinášíme hned 6 tipů!

1. Opasek nejen pro přichycení kalhot

Nevíte, co darovat manželovi, příteli, tchánovi, tátovi? Darujte mu opasek a zamezte věčnému popotahování kalhot. Pokud pořídíte opasek BeWooden s detailem dřeva, můžete si být jistí, že košili vytáhnutou z kalhot už u svého muže neuvidíte. Kožený opasek a spona ze dřeva = dokonalý dárek pro perfekcionistu.

2.Motýlek pro elegány – současné i budoucí

Ať už váš blízký muž elegánem je a nebo jej z něho chcete udělat, potěšíte motýlkem ze dřeva coby pěkným dárkem k vánocům. Motýlek ze dřeva má oproti tomu z látky řadu výhod:

– nemusíte jej prát,


- nemačká se,


- funguje jako magnet pozornosti,

– odliší vás od ostatních,

– vytvořit si můžete svůj vlastní návrh na motýlka.

3. Peněženka ze dřeva jako dobrá investice

Dámy, platí za vás muži často? Že ne? Možná se jen stydí za svou starou a otrhanou peněženku. Co jim pořídit peněženku ze dřeva? Peněženky BeWooden frčí a v kapse pánů nepobudou. Naopak s touhou pochlubit se jedinečnou peněženkou za vás muž zaplatí všude tam, kde se s ním mihnete. Docela dobrá investice pro příští nákupy, nemyslíte?

4. Manžetové knoflíčky pro detailisty

Víte, pro koho je nejtěžší vybrat dárek? Detailistovi, který sází na každou maličkost. Takový detailista pak na gala večer nevyjde bez manžetových knoflíčků na rukávech svého saka. Co mu pořídit jedny originální do sbírky?

5. Originální spona na kravatu pro odlišení

Jak důležitá je spona na kravatu většina pánů zjistí až po tom, co si svou kravatu namočí do polévky. Nebo po tom, co jim kravata ve větru vlaje podobně jako sukně Marilyn Monroe. Pokud chcete předejít těmto a podobným trapasům, darujte pod stromeček sponu na kravatu, ale ne ledajakou. Spona na kravatu BeWooden podtrhuje krásu a jedinečnost dřeva – skvostného a pro tyto účely nevídaného materiálu.

6. Dárkový poukaz, když si nemůžete vybrat

Ani z naší nabídky tipů si nemůžete vybrat? Nevadí! Vyřešte to s kouzlem vám vlastním – darujte dárkový poukaz, však oni si muži už sami vyberou, po čem jejich srdce prahne!

Nejoblíbenější, největší a nejmenší fotoknihy od HappyFota

0
Fotokniha HappyFoto

Nejoblíbenější, největší a nejmenší fotoknihy od HappyFota

U HappyFota můžete vybírat nejen z několika různých formátů fotoknih, ale i z pevných nebo měkkých desek a různých vazeb. Který typ fotoknihy je nejobjednávanější? Je to formát cca A4 na výšku v pevných deskách.

Fotokniha od HappyFoto, formáty fotoknih

Největší formát fotoknihy, který si u HappyFota objednáte, má velikost cca A3. To už je pořádný rozměr a při listování je nutné položit knihu na stůl. Naopak nejmenší formát je v podstatě přívěskem na klíče, říká se mu miniknížečka a jde o nejmenší fotoknihu na českém trhu.

Výjimečné fotky si zaslouží si výjimečnou kvalitu fotoknihy

Výjimečné fotky si zaslouží si výjimečnou kvalitu fotoknihy. Amatérští i profesionální fotografové si je nechávají vytisknout (přesněji řečeno vyvolat) na fotopapír. Při výrobě takové fotoknihy používá HappyFoto značkový fotopapír, na kterém neulpívají otisky prstů. Fotografie jsou vyvolané tradiční fotochemickou cestou, díky čemužmají kontrast a jas na každém záběru přesně takovou kvalitu, na jakou jsme zvyklí z klasických fotografií.

Další výhodou fotoknih na fotopapíru je celistvý pohled na fotku umístěnou přes dvě stránky

Po otevření je dvoustrana absolutně plochá, jako by to byla jedna stránka, takže se ani milimetr fotky neschová ve hřbetu. Výroba fotoknihy je velmi jednoduchá. Lze ji vytvořit online na stránkách www.happyfoto.cz, prostřednictvím programu HF Designer (ke stažení na www.happyfoto.cz) nebo přes aplikaci HappyFoto-MOBILE.

Fotokniha od HappyFoto, formáty fotoknih, tvrdé desky

Jaké fotografie a texty si do své fotoknihy dáte vy, je jen na vás. Každá knížka může být unikát a zajímavý osobní předmět či dárek.

Léto v AQUAPARKU A TERMÁLNÍM KOUPALIŠTI Velký Meder

0
Rodinná dovolená Velký Meder

Slunce pálí, voda láká!

Léto v AQUAPARKU A TERMÁLNÍM KOUPALIŠTI Velký Meder

Pokud plánujete prázdninový výlet na Slovensko a chcete ho spojit se zábavou, adrenalinem a zároveň mít dobře postaráno o dětičky, navštivte Velký Meder na Žitném ostrově (dříve Čalovo).

Aquapark a termální koupaliště Velký Meder bude mít během letní sezóny přístupných až 10 bazénů. Celkový rozsah vodní plochy je 3910 m2 přičemž teplota vody dosahuje 25 až 37 °C.

Geotermální voda ve středisku má blahodárné účinky na pohybové ústrojí

Na své si tu přijdou milovníci vířivek, rekreační plavci i sportovci. Pro ně je k dispozici 50 metrů dlouhý plavecký bazén. Děti mají vyhrazený prostor ve venkovním dětském bazénu s hracími elementy, jako jsou vodní trychtýř a vodní dělo. Středisko nabízí vzrušující adrenalinové atrakce. Jejich součástí jsou skluzavky a tobogany exotických tvarů a pestrých barev.

Rodinná dovolená, termální koupaliště Velký Meder

Návštěvníkům poskytují průjezd toboganovým potrubím s vyústěním na obrovskou rampu nebo do pestrobarevného trychtýře. Areál se vyznačuje útulným prostředím, čemuž napomáhá bohatá zeleň a přilehlý lesopark. Součástí areálu je Tarzania, lanová dráha s délkou 650 metrů. Je rozdělena do dvou tras a pořádně protáhne údy velkých i malých lezců.

Vaše vysněná dovolená v aquaparku Velký Meder

V aquaparku nechybí stravovací zařízení fastfoodového ani restauračního typu. Pro rodiče s dětmi je během léta k dispozici Ostrov drobotiny, kde se tým bavičů postará o ratolesti, zatímco rodiče mohou klidně relaxovat. Středisko celoročně organizuje animační programy. Během přicházejícího léta čeká na návštěvníky několik akcí. Půjde hlavně o večerní koncerty různých hudebních skupin. Ty se uskuteční přímo v areálu střediska a budou se konat ve vybrané dny v týdnu.

Rodinná dovolená, termální koupaliště Velký Meder, Čalovo

Během letní sezóny zaplatí dospělý návštěvník za celodenní pobyt 9,50 Eur. Rodinný balíček určený pro dvě dospělé osoby a jedno dítě vyjde rodinný rozpočet na 22 Eur. Pro ubytované hosty poskytuje středisko extra slevy.

Letní sezóna bude trvat do konce srpna. Velký Meder se může pochlubit nejvyšším počtem slunečních dní na Slovensku. Pravděpodobnost, že vás zde přivítá příjemné letní počasí, je tedy ve Velkém Mederu větší než jinde.

Více na: www.thermalcorvinus.sk

PROČ je pro firemní kulturu důležité oblečení

0
Firemní oblečení Gekko

PROČ je pro firemní kulturu důležité oblečení

Firemní kultura je důležitým faktorem výkonů každé organizace, která se projevuje svým typickým způsobem.

Jak firemní kultura vzniká?

Firemní kulturu a její vznik ovlivňuje celá řada vnitřních i vnějších faktorů.

Tím nejsilnějším faktorem je způsob jednání a příklad vedení manažerů

Tyto osoby, ať už  vědomky či nevědomky, působí pro zaměstnance jako vzor. Součástí firemní kultury jsou vztahy k zákazníkům, dodavatelům a vnějšímu prostředí, vztahy mezi zaměstnanci a podřízených s nadřízenými, loajalita zaměstnanců k firmě a také například dress code.

Firemní oblečení Gekko, prodej oblečení

Firemní oblečení je jedním z faktorů firemní kultury

Uniforma, kterou nosí zaměstnanci přicházející do styku se zákazníkem, ji používají s cílem posílit povědomí o firmě. Uniforma by měla být zajímavá, z kvalitního materiálu, aby se v ní zaměstnanec cítil dobře. Pak vyvolává dobrý dojem i na zákazníka.

Chcete-li i vy vhodné uniformy, vyberte si firmu, která vám poskytne nejvíce vzorků firemního, reklamního a týmového oblečení v ČR.  Měla by používat vlastní potisk a výšivku firemního loga, dodat vám reference významných společností.

Zvolte správnou uniformu i pro svou firmu

Kvalitní uniforma je základ, zaujme na první pohled. Dodavatelem je například firma Gekko, která na svých stránkách www.gekko.cz umožňuje ověření skladových zásob.

Firma je na trhu již od roku 1996 a poskytuje například velkoobchodní slevy, v nabídce má oblečení PRO FIRMU, SPORT i ZÁBAVU. Nechybí kolekce dámského, pánského i dětského oblečení.

Firemní oblečení Gekko, dress code

Firma Gekko nabízí i oblečení větších velikostí, vybrané artikly jsou až do velikosti 5 XL, díky tomu si vybere skutečně každá firma pro své zaměstnance to nejlepší. Velkoobchodní prodej pro pouze B2B. Prohlédnout si můžete e-katalogy a v nich si vybrat ze široké nabídky modelů a kolekcí.

Díky uniformám dostanete svou firmu do povědomí zákazníků stejně snadno, jako například pomocí dárkových předmětů s logem firmy.

BUĎTE V KONTAKTU

1,671FanoušciTo se mi líbí
31NásledovníciNásledovat
248NásledovníciNásledovat
ReklamaDoporučujeme špičkový účetní program Money S3 od firmy CÍGLER SOFTWARE.

Spolehlivý webhosting C4 pro vaše weby.