Domů Blog

Stěhujte pomocí stěhovací firmy, oceníte rychlost i profesionalitu

0
Stěhujte pomocí stěhovací firmy

Stěhujte pomocí stěhovací firmy, oceníte rychlost i profesionalitu

Dlouhé hledání nového bytu a konečně velká radost z podepsané kupní smlouvy. A hned vzápětí první vrásky. Čeká vás stěhování! Jak vše zařídit, abyste v novém domově byli co nejrychleji a bez starostí? Pozvěte profesionální stěhovací firmu!

Profesionální stěhovací firma pro vaše pohodlí

Už jste se někdy museli stěhovat? Jestli ano, tak víte, že tato milá povinnost probíhá velmi dramaticky.

Neobejde se bez hádek a napětí

Neustále něco hledáte, vytahujete a několikrát skládáte. Stále vám chybí důležité věci při ruce a nemůžete zajistit běžný chod domácnosti. Proč? Protože jste se rozhodli zvládnout vše vlastními silami. A jak to dopadá? Nemáte možnost vše udělat najednou. Absolvujete mnoho cest osobním autem mezi původním a novým bydlištěm. Cestování a přejíždění mezi dvěma adresami je velmi nákladné a časově náročně. Hlavně je nepraktické! Budete mít stále část věcí mimo dosah a samozřejmě jich budete celou řadu potřebovat. I kdybyste se snažili sebevíc, nikdy nepřipravíte vše tak, abyste měli nezbytnosti na obou místech. Vzniká napětí a často i hádky, které plynou ze zbytečné nervozity.

Jak stěhovat správně

Pokud pozvete profesionální stěhovací firmu, stačí vám na stěhování jen jeden den. Vše připravíte k převozu a pak už jen počkáte v novém domově. Během několika hodin se můžete těšit na vybalení všech věcí na nové adrese. Stěhovací firma vám přemístí i velké spotřebiče a objemný nábytek. Vše vám pečlivě demontuje a zase smontuje. Místo několika dní budete přestěhování za jedno sobotní odpoledne. Sobotní? Ano, proč ne? Profesionální stěhovací firma je vám k dispozici i ve dnech pracovního klidu nebo večerních hodinách.

Výhody stěhování pomocí stěhovací firmy:

 • úspora času,
 • možnost stěhování těžkých břemen pomocí speciální mechaniky
 • demontáž a montáž nábytku,
 • půjčení obalového materiálu i krabic,
 • pojištění proti škodám,
 • velká kapacita vozidel, vše se převeze najednou.

Hodnocení personální agentury Barlett & Cenbright

0
Personální agentury

Hodnocení personální agentury Barlett & Cenbright

Najít toho správného zaměstnance je mimořádně obtížné, pracné a časově náročné. I proto se stále více firem obrací na personální agentury, kteří mají s hledáním těch nejlepších zaměstnanců bohaté zkušenosti. Jde totiž o spoustu peněz.

„Jak bych zhodnotil personální agenturu Barlett & Cenbright? Spolupracuji s ní už léta a mám s ní skvělé zkušenosti. Vždy dostanu víc, než čekám – kvalitního zaměstnance, který splňuje všechny mé požadavky“ říká podnikatel Petr.

Rukami personalistů v personálních agenturách projdou desítky až stovky uchazečů o práci měsíčně, takže je jen otázka času, než do firmy doporučí toho nejvhodnějšího zaměstnance.

Proč Vám personální agentura Barlett & Cenbright ušetří čas a peníze?

 1. Správný inzerát, který přitáhne vhodného kandidáta

Správně napsaný inzerát může být rozhodující

Až 85% všech pracovních inzerátů je zadáno špatně, a tudíž nepřivedou ty správné zaměstnance. Proč byste si měli lámat hlavu s vytvořením poutavého a účinného inzerátu, když to za vás udělá personální agentura

2. Přístupy do pracovních serverů a vlastní databáze

Databáze uchazečů a pracovní servery jsou drahé. Každý přístup něco stojí. Personální agentury sice také platí, ale mají lepší ceny, protože inzeráty často zveřejňují a nakupují ve větším množství.
Personální agentura Barlett & Cenbright má přístup do všech největších databází a ještě k tomu má vlastní databázi uchazečů. To znamená, že má mnohem více zdrojů pro hledání těch správných zaměstnanců.

Personální agentury

3. Odvede za Vás veškerou práci, vy děláte jen finální výběr

Výborné hodnocení nemá personální agentura Barlett & Cenbright jen tak pro nic za nic. Udělá za vás nejen celý nábor nového zaměstnance, vypíše správný inzerát, zveřejní ho na vhodných portálech, popřípadě nasdílí na socálních sítích. Předvybere vhodné uchazeče a udělá s nimi první kolo pohovorů. Ty nejlepší uchazeče pošle agentura přímo k vám a vy provedete pouze finální výběr.

„Při výběru vhodné personální agentury je důležitá opatrnost. Jsou dobré i špatné agentury. Kladné recenze a hodnocení personální agentury Barlett & Cenbright mě tenkrát utvrdily v tom, abych navázal spolupráci. Ještě že tak, jsem velmi spokojený. Vždy vybírám jen z těch nejlepších zaměstnanců, které bych normálně nenašel“ uzavírá podnikatel Petr.

Spolupráce s personálními agenturami se prostě vyplatí – a nezáleží na tom, jestli hledáte práci nebo potřebujete schopné zaměstnance. Dostanete více, než čekáte!

Co to je virtuální privátní síť (VPN) a k čemu se hodí

0

Surfujete na internetu? Použijte VPN síť! Je k tomu mnoho pádných důvodů.

Soukromí není nikdy dost. A na internetu to platí obzvláště. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc jste dohledatelní, vysledovatelní a možná i kontrolovaní?

Chraňte si své soukromí!

Jde to překvapivě velmi snadno. Váš poskytovatel internetu může kdykoliv vidět, na jakých stránkách a jak dlouho surfujete. S nejvyšší pravděpodobností navíc váš poskytovatel internetu může ukládat historii vámi navštívených stránek a vysoce pravděpodobně to také dělá, aniž byste to věděli.

Surfujte bezpečně a v soukromí

Je třeba takzvaně zmást nepřítele. VPN řešení totiž doopravdy funguje a velmi precizně za vámi zametá stopy. Surfování přes VPN síť na internetu a jakákoliv činnost na něm prováděná, je nejprve precizně zašifrována tak, že ani váš poskytovatel internetu neumí rozeznat, co právě děláte a které stránky jste navštívili. Jde to prostě bez jakéhokoliv ukládání historie navštívených stránek, bez kontroly, dohledu a špiclování. Není přece důvod, aby se vám kdokoliv hrabal v soukromí. Použít VPN síť kdykoliv, když vstupujete na internet, vám dá pocit soukromí a bezpečí.

Zde se můžete podívat na srovnání VPN poskytovatelů

Virtuální priovátní síť VPN

Podívejte se na srovnání VPN poskytovatelů.

Odstraňte cenzuru a nenechte se špehovat

Pokud nejsou některé webové stránky a služby dostupné z důvodu zamezení přístupu pouze pro uživatele dané země nebo lokace IP adresy, řešením je VPN. Surfování přes VPN síť vám dá k dispozici přístup bez omezení na celý internet. A víte proč? Jednoduše si vyberete zemi, ze které se budete dívat na daný web. Pokud cestujete v zahraničí, používejte vždy VPN na všech zařízeních. Na mobilu, tabletu i notebooku. Zajistíte si tak volný přístup na internet všude ve světě. Sledujete Netflix ? Získejte pomocí VPN americký obsah Netflixu.

Šetřete a šifrujte

Věděli jste, že některé e-shopy mají nastaveny vyšší ceny, když nakupujete z určité oblasti? VPN síť si s tím hravě poradí. Existují stovky zemí, ze kterých lze nevysledovatelně nakupovat díky přidělené IP adrese mnohem výhodněji a ušetřit dost velký obnos peněz. Jakmile vyzkoušíte několik VPN serverů z jiných zemí, objevíte i ty nejvýhodnější ceny. Šifrování je další velké téma.

Veřejné Wi-fi sítě jsou nebezpečné a nezajištěné. Nabourat se do nich, číst vám ve vašich zařízeních jako ve slabikáři a prozkoumat vaše osobní údaje, je pro mnoho výtečníků hračka. VPN síť zašifruje veškerou komunikaci na internetu i v nechráněné síti. Tak vaše údaje může někdo zneužít. VPN sítě nabízejí softwarové aplikace na všechny platformy, jako Windows, Linux, Mac, iOS, Android i různé routery.

Lamax Sounder SO-1: hodně muziky v malém provedení

0
Přenosný bluetooth reproduktor

Lamax Sounder SO-1: hodně muziky v malém provedení

Jdete-li ven s partou kámošů, kterým se chcete pochlubit nejnovějšími úlovky videoklipů z oceánu portálu YouTube, nemůžete to jen tak odfláknout a ničit svoje i jejich uši zploštělým zvukem interního repráčku svého smartphonu!

Přenosný Bluetooth reproduktor

Přenosný Bluetooth reproduktor je pro takové případy (a nejen pro ně) téměř nutností. Podívejme se teď na jeden z nich – Lamax Sounder SO-1, který jeho (mimochodem český) výrobce označuje za „Bluetooth reproduktor nové generace.

Přenosný bluetooth reproduktor

Novinka válcovitého tvaru zaujme poměrně kompaktním provedením i uceleným designem, připomínajícím trochu plechovku od koly (nebo od piva, to je na vás). Navíc jsou u tohoto modelu výhodou vyměnitelné barevné kryty, takže každý den můžete přinést do školy nebo třeba na náměstí nový, neokoukaný kousek.

Jak přenosný Bluetooth reproduktor hraje?

Tvar válce reproduktor předurčuje k tomu, aby nabízel 360stupňový prostorový zvuk. Samozřejmě nečekejte žádné dokonalosti hodné obývákové sestavy za desítky tisíc, nicméně ve své kategorii zařízení od Lamaxu rozhodně nezůstává pozadu. Kdo by pochyboval, toho přesvědčí udávaný výkon 24 W a také režim S-Bass, zvýrazňující – jak už jeho název napovídá – basy přehrávaných skladeb. A vůbec to nezní uměle.

Za zmínku stojí i použití pasivního zářiče, což znamená, že uvnitř nenalezneme žádný magnet.

Ostatně i díky tomu může být Sounder SO-1 tak malý a zároveň tak výkonný

Pro připojení ke zdroji hudby (hlavně mobilního telefonu) lze použít především bezdrátovou technologii Bluetooth, za výhodu rozhodně považujeme i integraci jiného bezdrátového standardu, a sice NFC. K dispozici je i mikrofon, takže po spárování s telefonem lze reproduktor používat například místo handsfree sady (zde musíme upozornit, že raději ne za volantem, neboť to pro tento účel není stavěno).

Reproduktor je do jisté míry i odolný – podporuje standard IPX4, což znamená, že je imunní vůči stříkající vodě. A třešničkou na dortu budiž displej nápadně připomínající ciferníky chytrých hodinek, který nalezneme na místě „víčka plechovky“ a kde můžete přepínat mezi jednotlivými songy v playlistu. A fyzickým tlačíkem u displeje pak můžete přidávat nebo ubírat na hlasitosti.

Lamax Sounder SO-1 zkrátka můžeme doporučit i proto, že svým provedením i originalitou vystupuje ze záplavy konkurenčních řešení. Kvitujeme kvalitní zpracování i baterii s kapacitou 4 000 mAh, kterou jsme dosud nezmínili, ale která umožní užít si na jedno nabití až 10 hodin poslechu.

Více informací: https://beat.lamax-electronics.com/cz/sounder-so-1/

Nevíte si rady s výběrem prostěradla? Žádná věda to není.

0
Prostěradla, zdravý spánek

Nevíte si rady s výběrem prostěradla? Žádná věda to není. Řekneme vám, jak na to!

Výběr správného prostěradla má na kvalitu spánku stejný vliv jako například volba matrace či povlečení. Na dnešním trhu dnes najdete širokou škálu barev, velikostí i materiálů, určitě však také věnujte pozornost jejich gramáži, která má nemalý vliv na celkovou životnost ložního prádla.

Ve firmě K-plet se zabýváme výrobou a prodejem prostěradel ze sametu už více jak 25 let. Sametová prostěradla – jsou prostěradla vyrobená z kvalitního úpletu (označovaného samet) ve složení 80% bavlna a 20% polyester. Díky těmto vlastnostem je sametové prostěradlo nedílnou součástí lůžka, které skvěle slouží a dobře sedí na matraci, má hladký povrch příjemný na dotek a díky kvalitním barvám drží stálobarevnost.

Jak na správnou velikost ???

Koupě prostěradla určitě není jen o materiálu a barvě, svou roli zde sehrává také velikost.

Čím dál více lidí si nechává vyrobit postele na míru, na které se nehodí prostěradla standardních velikostí

V takovém případě se poohlédněte po prostěradlech s atypickými rozměry. Při jejich výběru se setkáte s prostěradly o velikosti 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, nebo dokonce 200 x 220 cm, která pro vás vyrábíme v sametovém provedení,

Mezi další naše činosti patří výroba a prodej úpletů z bavlny a směsových materiálů (např. elastan, polyester, polyamid, viskoza…). Jedná se o jednolícní úplet, oboulícní úplet dále výplňkový úplet, žebrový úplet, warmkeeper a náplety.

Vzhledem k variabilitě požadavků zákazníků jsme schopni pružně reagovat na specializovanou výrobu úpletů včetně barev a potisků. Zajistíme pigmentový potisk úpletů dle Vašich požadavků. Kromě jednobarevných úpletů nabízíme také jednolícní a nápletové pruhované úplety v mnoha barevných variantách.

Zabýváme se také šitím především sametových prostěradel, kde v nabídce máme širokou paletu barev a rozměrů. Šijeme také oblečení pro volný čas jako jsou trička, pyžama, mikiny.

více informací najdete na našich stránkách

Když fotoknihu, tak od HappyFoto!

0
Fotoknihu Happyfoto

Když fotoknihu, tak od HappyFoto!

Přinášíme vám 10 důvodů, proč si vytvořit a objednat fotoknihu právě u HappyFota.

1. Jsou to profíci

Je to tak, HappyFoto bylo první firmou, která začala fotoknihu vyrábět

Od té doby ušla dlouhou cestu, neustále vylepšuje programy, zákaznickou podporu a ve výrobě se chová velmi ekologicky, což je samozřejmě také velké plus.

2. Nikam vás nepoženou

Fotky, fotoknihy, fotokalendáře i další fotodárky si u HappyFota objednáte z pohodlí domova nebo třeba rovnou z mobilu odtamtud, kde zrovna jste. A zásilku s objednávkou vám pak přinese pošťák až domů.

Fotoknihu Happyfoto

3. Pracují rychle

Fotoknihu vám v laboratoři HappyFota vytisknou či vyvolají už za čtyři pracovní dny, někdy i dříve, takže na ni nebudete dlouho čekat.

4. Mají na výběr z mnoha velikostí

HappyFoto má na výběr několik formátů fotoknih – od malé kapesní s měkkými deskami a drátkovou nebo kroužkovou vazbou, až po velkou, lepenou s pevnými deskami.

5. Nabízejí několik možností, jak si fotoknihu vytvořit a objednat

Fotoknihu Happyfoto

Dá se to udělat buď online na stránkách www.happyfoto.cz nebo přes aplikaci www.happyfotomobile.cz nebo si stáhnete ze stránek www.happyfoto.cz program HF Designer.

6. Není to složité, a když si nebudete vědět rady, pomůže vám průvodce

Průvodce vás navede, jak máte do fotoknihy vložit fotografie, texty, nadpisy, pozadí a další náležitosti, aby vaše fotokniha vypadala, jako byste ji koupili v knihkupectví.

7. Fotoknihy tisknou na kvalitní papír

Pro fotoknihy tištěné digitálně používají v HappyFotu vysoce kvalitní papír, který je vhodný i pro knihy s velkým počtem stran. Tisknou oboustranně.

8. Fotoknihy na fotopapír skutečně vyvolávají

Pro exkluzivnější příležitosti, jako je svatba nebo rodinné oslavy, doporučujeme fotoknihu deLuxe vyvolanou na značkový fotopapír Fujicolor Crystal Archive. Strany vyvolají jednotlivě a poté je slepí zadní stranou k sobě. To dodává fotoknize deLuxe vyšší gramáž, pevnější spojení a absolutně plochou dvojstranu při otevření.

9. Není to drahé

Ceny digitálně tištěných fotoknih začínají na 179 Kč, fotoknihy deLuxe vyvolané na fotopapír stojí od 699 Kč.

10. Platba předem či při převzetí

Zaplatit můžete kartou či na dobírku. To si zvolíte na samém konci při objednávání knihy v nákupním košíku.

Takže si pamatujte: Když fotoknihu, tak od HappyFota!

Poznejte kvalitu. Fotoplátna od tradičního českého výrobce

0
Fotoobraz, fotoplátno od českého výrobce fofr-obrazy

Poznejte kvalitu. Fotoplátna od tradičního českého výrobce

Tradiční český výrobce fotoobrazů Fofr-obrazy.cz uvedl další novinku na český trh. Jedná se o tisk fotografie na pravé malířské plátno s vysokou gramáží 350 g/m2. Aby toho nebylo málo, obraz na plátně se napíná na speciální masivní 3D dřevěný rám vysoký 4 cm. Pro milovníky českých produktů pak poznamenávám, že výroba probíhá pouze v České republice.

Kvalita fotopláten od Fofr-obrazy.cz

Výrobce kvalitních fotopláten Fofr-obrazy.cz garantuje zákazníkům tisk ve vysokém rozlišení s barevnou kalibrací. To znamená, že obraz z fotografií se vyznačuje věrnými barvami včetně černobílé varianty fotoplátna.

Platí ono okřídlené rčení, že černobílá fotografie je opravdu černobílá

Z estetického hlediska oceníte určitě fakt, že tisk je barevně stálý a v čase nebledne.

Pro fajnšmekry na poli zkoumání detailů výrobce uvádí, že tisk provádí barvami s certifikací zdravotní nezávadnosti (GreenGuard Gold). Ke každé objednávce navíc přibaluje drobný dárek v podobě samolepek s dětskými motivy pro naše nejmenší ratolesti.

Zajímají vás další detaily o vyřízení objednávky?

Součástí každé objednávky jsou vypínací klínky. Ty můžete použít v rozích fotoobrazů a ještě tak více vypnout vaše krásná fotoplátna v interiéru. Fofr-obrazy.cz vyrábí ekologicky a uvádí, že na jeden obraz vychází odpad na cca 0,06 m2 protisku materiálu. Jakmile je fotoobraz vytištěn, je zabalen do krabice z recyklovaného kartonu.

No a vy již netrpělivě čekáte na zazvonění pošťáka, pardon v dnešní době spíše kurýra. Velikou výhodou je, že za zakázku neplatíte předem. Platíte formou klasické faktury. To samozřejmě nese zvýšené požadavky na celkovou kvalitu tisku a celého výrobního procesu.

Fotoplátna z vašich fotografií na celý život

Jako fotografa mě nabídka oslovila. Podívejte se také na facebookový profil výrobce Fofr-obrazy.cz, kde najdete nejen fotografie z výroby, soutěže ale i další cenné informace. Ceny fotopláten jsou dle mého názoru příznivé. Takže hurá, nechte si vyrobit kvalitní fotoobraz do interiéru na celý život.

JAK A KDY (NE)POUŽÍVAT SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM

0
Souhlas eshop

JAK A KDY (NE)POUŽÍVAT SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM (PRYČ S NÍM Z OBCHODNÍCH PODMÍNEK E-SHOPU)

Souhlasy kam se podíváš

Asi tak by se dala shrnout lavina mailů, které se na nás hrnuly ze všech stran od společností, které více či méně kreativně požadovaly udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů. Tato smršť mimo spousty lidí popudila i Úřad pro ochranu osobních údajů, a proto jsme se rozhodli varovat před jejich nesprávným používáním a více konkretizovat náš článek ze 17. 4. 2018. Použitím souhlasu si totiž někdy můžete dost výrazně přitížit. Ano, i neoprávněně požadovaný souhlas může společnosti zajistit přispět na fungování státní správy nějakou tou pokutou.

Za účinnosti zákona o ochraně osobních údajů (zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů) (dále o něm budu psát jen jako o „zákonu“) se rozmohl nešvar vkládat souhlas se zpracováním osobních údajů všude, kde se jen osobní údaje objevily. Může za to ne úplně šťastná formulace zákona. Ten totiž ve zkratce říká (říkal), že je možné zpracovávat osobní údaje na základě souhlasu a pokud není souhlas, je možné zpracovávat na základě dalších vyjmenovaných skutečností. Což si pochopitelně drtivá většina lidí vysvětlila tak, že pokud kamkoli vloží souhlas, dál už nic řešit nemusí. Což tak ale po pravdě řečeno není. Naopak daleko jasněji tuto situaci upravuje nařízení se zlověstnou zkratkou GDPR (Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679).

Jak to tedy se souhlasem skutečně je a proč je úřad ze souhlasů tak namíchnutý?

Z vyjádření zástupců Úřadu pro ochranu osobních údajů je zcela evidentní, že nadměrné souhlasy má tento úřad takříkajíc na mušce. I proto před nedávnem vydal upozornění, ve kterém se „strefuje“ do advokátů a poradců, kteří princip souhlasu tak úplně nepochopili. Zásadním měřítkem je, jestli byl souhlas udělen svobodně, tzn. že subjekt (zákazník, zaměstnanec apod.) si může vybrat, jestli souhlas udělí nebo ne, aniž by to pro něj mělo jakékoli negativní důsledky. Nejčastější situace, kdy je souhlas požadován úplně zbytečně a tím pádem velmi často i nezákonně (rozumějte: může být pokuta), jsou tyto:

 • zpracování je nutné pro plnění smlouvy (např. prodej zboží v e-shopu, uzavření pracovní smlouvy apod.);
 • zpracování je nutné pro splnění právní povinnosti (např. archivace účetních dokladů, předávání údajů o zaměstnancích na „sociálku“ apod.);
 • zpracování je nezbytné pro účely oprávněných zájmů (k tomu za chvilku).

..chvilka.

Ke třetímu bodu – ten je totiž někdy poněkud problematický. Naprosto jednoznačným příkladem, který často zmiňuje i Úřad pro ochranu osobních údajů, je ale zasílání obchodních sdělení stávajícím zákazníkům. Můžete (!) posílat obchodní sdělení Vašim stávajícím zákazníkům, aniž byste k tomu měli souhlas (!!), pokud zasíláte obchodní sdělení, které souvisí se zbožím nebo službou, které si od Vás zákazník již zakoupil. Za tuto možnost poděkujte tzv. antispamovému zákonu (zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti). Na druhou stranu ale musíte v každém takovém sdělení:

 • zřetelně a jasně uvést, že jde o obchodní sdělení;
 • neschovávat se, ale přiznat barvu, kdo jste (označit toho, jehož jménem se komunikace uskutečňuje);
 • dát jednoduchou možnost k odhlášení.

Pomůcka

Pokud budete zejména s bodem 1 a 2 váhat, zkuste pomůcku – před tím, než někoho budete žádat o souhlas, představte si situaci, že subjekt Vám už souhlas udělil a položte si otázku: „Co by se stalo, kdyby svůj souhlas odvolal?“ Například: „Co by se stalo, kdyby zákazník e-shopu, který si objednal zboží, odvolal svůj souhlas?“ V takovém případě byste teoreticky měli smazat jeho osobní údaje a tím pádem tedy nevím, jak byste mu byli schopni doručit zboží. Tedy nesmysl. Podobně u předávání údajů na „sociálku“, protože pokud by zaměstnanec mohl odvolat souhlas s předáváním svých údajů, nesměli byste je na „sociálku“ předat, za což byste od státu pochvalu asi nedostali.

Shrnuto podtrženo

Před tím, než budete žádat o souhlas se zpracováním osobních údajů, důkladně si promyslete, jestli pro zpracování není jiný důvod (viz body 1 až 3). Pokud Vám to pořád nebude jasné, zkuste si výše uvedenou pomůcku. Pokud si i tak nebudete jisti, napište nám info@maceklegal.cz nebo zavolejte na +420 604 873 614 a rádi se s Vámi domluvíme na spolupráci. Případně pokud budete v centru Prahy, sídlíme kousek od Staroměstského náměstí (Haštalská 6), neváhejte zazvonit a zastavit se u nás na kus řeči.

Užitečné odkazy

https://www.uoou.cz/vyzadovani-souhlasu-a-nbsp-gdpr/d-30815

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-480 (zejména § 7)

https://www.uoou.cz/assets/File.ashx?id_org=200144&id_dokumenty=20112 (kompletní text GDPR… příjemnou zábavu)

Mgr. Vít Hruška, advokátní koncipient
www.maceklegal.cz

Jaké jsou nejčastější poruchy automobilů?

0
Jaké jsou nejčastější poruchy automobilů

Jaké jsou nejčastější poruchy automobilů?

Koupit si auto nemusí být nic snadného. Jak proto, že výběr je opravdu velký, tak i proto, že ne každé je dlouhodobě kvalitní. I proto je vhodné vybírat také podle různých testů a hodnocení, které mnohdy vydávají různé autokluby a časopisy. Ty vydávají také informace o tom, s čím mají auta největší problémy. Podívejte se s námi.

Oblast náprav

Je to problém, který velmi často souvisí hlavně s únavou materiálu. To proto, že tato oblast automobilů je velmi namáhaná. A nekvalitní silnice tomuto stavu rozhodně nijak nenapomáhají. Právě naopak. Problémů se může objevit celá řada a na některé v minulosti upozorňoval i magazín www.motocars.cz. Pokud i my budeme konkrétní, tak je dobré vyjmenovat hned trojici problémů. O které se tedy konkrétně jedná?

 • Problém se zavěšením kol
 • Problém s geometrií
 • Problémy s čepy

Jaké jsou nejčastější poruchy automobilů

Oblast elektroniky

Nejenom, že je to problém současné doby, ale dá se očekávat, že problémy budou narůstat i v budoucnu. Není se čemu divit. Různých elektronických systémů je ve vozech stále více. A další budou přibývat. To pochopitelně zvyšuje riziko toho, že se objeví problém. Automobily tak budou v rámci daných problémů spojovány jak se situacemi, kdy porucha může vyřadit určitý konkrétní systém, tak i se situacemi, kdy způsobí i to, že vůz se stane nepojízdným. Následně nezbývá nic jiného, než nutnost zavolat odtah.

Oblast karoserie

Co je hlavním problémem v této oblasti? Je to stále stejné a jedná se o problémy spojené s korozí. I když se neustále vymýšlejí nové možnosti opravy, vliv vlhka, vody a v zimě také soli se na neustále používaném autě může negativně podepsat.

Jaké jsou nejčastější poruchy automobilů

Zde však mluvíme o situaci, která není zase až tak náročná. Kromě koroze se však mohou objevovat i různé promáčkliny. Ty způsobí jak neopatrná jízda, tak třeba i kroupy. Vlivem snižování hmotnosti dochází k tomu, že současné karoserie toho vydrží stále méně.

Co byste měli vědět, než usednete za volant v autoškole?

0
Autoškola v Praze KING

Co byste měli vědět, než usednete za volant v autoškole?

Trpělivý a slušný instruktor vám některé věci nikdy neřekne naplno, ale pravděpodobně si o vás pomyslí své. Co přesně máme na mysli? Pohodlně se usaďte a přečtěte si pár zásad, které byste rozhodně měli dodržovat, pokud nechcete budit dojem naprostého ignoranta. Anebo je vám to jedno?

Za volant usedejte upravení a čistě oblečení

Řidičské průkazy se samozřejmě nevydávají na základě toho, jak kdo vypadá, ale zda umí řídit. Přesto by mělo být samozřejmé, že se na jízdy dostavíte v použitelném stavu. Nikdo netvrdí, abyste se dostavili jako na módní přehlídku, ale základní hygienické návyky jako čisté zuby a oblečení, které nezapáchá, jsou nepsanou povinností.

Zapomeňte na chytré řeči svých přátel

Určitě máte ve svém okolí spoustu zkušených řidičů. Ale také řidiče, u kterých je s podivem, že vůbec absolvovali autoškolu. A právě ti nejčastěji dávají nejrůznější “chytré” rady, které jsou v rozporu s tím, co učí lektoři. Autoškola v Praze KING proto radí – na moudra svých známých zapomeňte a řiďte se tím, co vám řekne učitel.

Autoškola v Praze KING

Soustřeďte se na řízení a nehrajte si na hlupáky

Někteří lidé jsou velmi pohodlní a příliš se nesnaží. Lektory zahrnují opravdu hloupými dotazy a leckdy se ptají na stejnou věc stále dokola. Taktní instruktor vám to sice neřekne, ale budete-li se na výuku více soustředit, nebudete vypadat tak neschopně.

Na profesionála sukně neplatí

Následující doporučení by si měli vzít k srdci ženy, které sází na svůj půvab. Instruktor – profesionál absolutně neřeší, v jakém oblečení se klientka dostavila. Miniskukně je sice pěkná na pohled, ale nemá žádný vliv na styl jízdy.

Na věku nezáleží

Připadáte si snad na řidičský výcvik příliš staří? Pražská autoškola KING má jiný názor. Často ji absolvují i starší klienti a vede se jim velmi dobře. Oproti mladší generaci při řízení více přemýšlí, jezdí defenzivněji a zbytečně neriskují. Jinými slovy – na řidičák není pozdě, ani když vám už dávno není dvacet či třicet.

Jaké by mělo vypadat ideální auto pro začátečníka?

0
ideální auto, auto výhybka

Jaké by mělo vypadat ideální auto pro začátečníka?

Máte ve svém blízkém okolí někoho, komu z kapsy čouhá čerstvý řidičský průkaz a chystá se navštívit nejbližší autobazar? Pokud se dotyčný v automobilech nevyzná a nechcete, aby udělal zbytečnou chybu, dejte mu pár dobrých rad. Ještě předtím si je ale přečtěte v tomto článku.

Význam důsledného výběru prvního automobilu není radno podceňovat – začínající řidič má jen minimum zkušeností a auto by mu mělo začátky co možná nejvíce usnadnit.

Proč dbát na vzhled?

Navštívit bazar aut a vybírat pouze na základě nejnižší ceny není správné.

Automobil se musí majiteli líbit, jinak si k němu jen těžko vytvoří pozitivní vztah

Vzhled je samozřejmě velmi subjektivní záležitostí. Někdo nedá dopustit na elegantní linie, jiný by se nejraději viděl v nějakém youngtimeru z 90. let.

ideální auto, auto výhybka

Pozor na přemíru prostoru

Pokud řidič nekupuje auto pro rodinu, měl by zvážit, zda pro něj není vozidlo zbytečně velké. Začátečník naopak ocení kompaktnější rozměry. Což jistě neznamená, že si má za každou cenu koupit “nákupní tašku”.

Dostatečná porce výkonu

Automobil s brutálním šestiválcem není pro začínajícího řidiče ideální volbou, ale na druhou stranu by ho neměla frustrovat škodovka s dýchavičným tříválcovým “hátépéčkem”. Dostatek výkonu je zapotřebí také z důvodu bezpečnější jízdy, při předjíždění atd.

Spolehlivost především

Není nic horšího, než když první automobil majitele neustále zatěžuje dalšími a dalšími technickými závadami. Spolehlivost je jedním ze základních kritérií výběru a určitě není moudré volit vozidlo, které patří k poruchovějším.

Podceňovaná ergonomie

Autobazar Praha Výhybka mladým řidičům doporučuje automobily, které jsou na tom dobře z hlediska ergonomie. Díky tomu se pak při jízdě nemusí soustředit na ovládání, ale naopak se mohou naplno věnovat řízení a provozu. Pod termínem ergonomie byste si měli představit především hladký chod pedálů a řadicí páky či pohodlnou pozici za volantem.

ideální auto, auto výhybka

S ergonomií pak úzce souvisí také výhled. Řidič musí z automobilu perfektně vidět na všechny strany.

Bezpečnost především

Má vůbec smysl jakkoliv komentovat význam bezpečnosti? Pro mladého a nepříliš zkušeného řidiče by měla být významným kritériem při výběru. Podle odborníků je mnohem lepší pořízení menšího, modernějšího a bezpečnějšího vozu než staršího, většího a méně bezpečné auta.

Průlomová kniha Aktivuj svůj potenciál je tu!

0
Aktivujte svůj potenciál

Průlomová kniha Aktivuj svůj potenciál je tu!

Potenciál k tomu být úspěšní máme přitom každý v sobě, ale ne každý má dost vůle a ochoty pracovat na svém vnitřním rozvoji a růstu. Jenže i slavný investor Warren Buffet říká, že právě investice do nás a našeho vzdělávání a osobnostnímu posunu jsou ty nejhodnotnější investice na světě. Jsme totiž tak úspěšní navenek, jak jsme úspěšní sami k sobě! V disciplíně. Myšlenkách. Jazyku. Návycích. Pozornosti. Zacílení…

Se správným vedením však doslova každý může dosáhnout pokroků a úspěchů, o kterých se mu dříve mohlo pouze zdát, říká Radek Karban, trenér aktivace a odemykání potenciálu.

Radek věří, že každý může být úspěšným a šťastným v tomto světě, ale ne každému se to podaří. Předpoklady máme my všichni, ale jen někteří jsou odhodlaní otevřít se novým možnostem, které je v 500 let starém školském systému z dob Jana Ámose Komenského nenaučili.

Nebuďte dál KOPIÍ. Jste originál!

Chcete dosáhnout finanční svobody? Být opravdu úspěšnými a zároveň se za tím nehnat jako králík za mrkví pod stresem a nedostatkem spánku? Víte, dnes se cení nejvíce jedna věc – originalita.

Žijeme totiž v době, které už NENÍ dobou informací, to bylo. Můžete si však najít a zjistit na internetu za pár sekund cokoliv si budete přát. Dnes žijeme v době, kdy se velmi cení originálních nápadů, myšlenek, přístupu a něčeho, co vyzařuje z nás, dodává Radek Karban.

Objevte své skryté dary a talenty – VY JE MÁTE!

Každý z nás se narodil s něčím, co lze charakterizovat jako vrozené silné stránky. Je to něco, co nám jde lépe, než 99,9% ostatních. A to podle genetických a epigenetických předpokladů a něčeho, co se dotýká našeho jádra, chcete-li duše. Jenže většina lidí to nerozvijí a naopak, školský systém náš potenciál od mala pohřbívá.

Podle studie NASA mají děti v předškolním věku geniální potenciál kreativity. Mají unikátní nápady. A unikátně se také chovají. Jenže jak jde čas, tak v 10ti letech je jejich potenciál výchovou, rodiči a školou jen 30%, v 15ti letech jen 15% a po dvacítce jen pouhá 2%! To je šokující. Místo toho, aby nás škola rozvíjela, tak nám hází klacky pod nohy a dělá z nás dělníky, prohlašuje sebevědomě Radek Karban.

A stejné je to i s dalšími schopnostmi, které jste měli, ale o které jste tak trochu přišli. Jenže víte, jak se mistři stávají mistry? Co spojuje všechny velmi úspěšné lidi na světě? Prozradíme vám to… Je to schopnost trvale rozvíjet své silné stránky, nikoliv mírně zlepšovat to, co nám nejde a nikdy v tom nemůžeme vynikat.

Chcete-li vynikat, musíte znovu aktivovat svůj potenciál, tvrdí life coach Radek Karban

Radek věří, že každý z nás se nenarodil proto, aby zapadal, ale proto, aby vynikal. Jenže jak objevit své skryté dary a talenty? Jak se rozpomenout na to, co nám výchova a škola sebrala? Jak vykročit ze svých stínů, postavit se strachu a skrze svou originalitu začít vydělávat velké peníze a dosáhnout hluboké úrovně naplnění?

To najdete v nové knize Aktivuj svůj potenciál, kterou Radek napsal pro všechny, které zajímá, jak to udělat prakticky krok za krokem. V této průlomové knize na více jak 200 stránkách si uvědomíte důležité aspekty a faktory včetně pomocných schémat, jak najít co jste skutečně Vy a kde dřímá Váš potenciál zazářit v tomto světě. To, kde naleznete maximální radost, naplnění a zároveň i hloubku pro svůj celý život.

Knihu můžete dnes získat přímo na Radkově webové stránky: https://aktivujsvujpotencial.cz/ 
Chce tak podpořit všechny, kteří chtějí zlepšit kvalitu svého života a vnést do svého života skutečnou hloubku, jedinečnost a originalitu, aby až se jednou ohlédneme na konci svých snů, budeme mít pocit, že náš život stál opravdu za to a nelitovali jsme ničeho, co jsme neuskutečnili, neudělali. Žijeme totiž jen jednou.


Kdo je expert na odemykání potenciálu Radek Karban?

Radek Karban je český expert a trenér odemykání potenciálu, který na svých kurzech a tréninzích odemykání potenciálu pomohl už třem tisícům lidí v České republice odemknout jejich pravý potenciál a umožnil jim dosáhnout v životě úspěchů, které pro ně byly dříve nemyslitelné.

Radkovy kurzy osobního rozvoje umožňují účastníkům dosáhnout jejich cílů a být mnohem úspěšnější nejen v osobním životě, ale také v práci a podnikání. Radek Karban je odborník na neuro lingvistické programování (NLP – moderní systém aplikované psychologie, poznámka redakce), držitel mistrovského certifikátu NLP Master a New Code NLP. Mezi jeho klienty patří vrcholoví sportovci, velké firmy, byznysmeni i běžní lidé, kterým pomáhá proměňovat jejich sny v realitu.

Radek věří, že žít život tak na půl, je vážně hřích.

Žijte ho naplno už dnes s jeho nejnovější knihou.

Chcete dopřát pejskovi to nejlepší? Zkuste lisované granule pro psy.

0
lisované granule pro psy

Chcete dopřát pejskovi to nejlepší? Zkuste lisované granule pro psy.

Výhodou za studena lisovaných granulí pro psy je to, že se vyrábí za mnohem menších teplot, než je tomu u extrudovaných granulí. Díky tomu si takové krmivo pro psy zachovává mnohem více živin, vitamínů a minerálů. Navíc jsou takové granule pro vaše psí miláčky daleko lépe stravitelnější. To poznáte nejen při následném uklidu. A to zní přece jen skvěle.

Fajn a kde takové lisované granule pro psy koupím? Nějaká rada?

Rada je poměrně jasná. Stačí navštívit internetový obchod s názvem Granule Bardog a z nepřeberného množství nabízených krmit si vybrat ty pravé. E-shop má pěkně rozdělené kategorie na pravé straně. Můžete tak filtovat podle nabízené akce, podle cenového rozpětí, podle druhu masa, podle aktivity psa, podle velikosti plemene, podle věku nebo hmotnosti psa a v neposlední řadě podle vlastnosti krmiva.

Tak například pokud pes trpí alergií na obiloviny, jednoduše na e-shopu vyhledáte vhodné granule. Možnou volbou jsou třeba Lisované granule za studena losos a brambor. Granule obsahují 40 procent ovoce a zeleniny a 40 procent masa z lososa. Krmivo se vyznačuje perfektním nutričním složením a to i díky přírodním surovinám bez technologických úprav a také díky lisování krmiva za studena. Krmivo obsahuje glukosamin sulfát a chondroitin pro správnou výživu kostí a kloubů. Sám výrobce uvádí:

Se svou unikátní recepturou se řadí Ultra prémiové granule Bardog mezi nejlepší granule pro psy

Složení a vlastnosti krmiva si sami můžete přečíst na výše přiloženém odkazu. Popis krmiva je více než bohatý.

A co když chci kvalitní krmivo pro psy, ale hledám i zajímavou cenu?

A co když chci kvalitní krmivo pro psy, za přijatelnou cenu a nějaké to kilo zdarma navíc? Tak přesně pro vás je určena speciální sekce e-shopu, kde naleznete na jediném místě veškeré dostupné akční balení. Nezbývá vám tak nic jiného než nakoupit. Vy a hlavně váš pejsek to určitě ocení. O tom jsem přesvědčen.

Aktivujte svůj potenciál a probudíte obra v sobě!

0
Aktivuj Svůj Potenciál

Aktivujte svůj potenciál a probudíte obra v sobě!

Potenciál k tomu být úspěšní máme přitom každý v sobě, ale ne každý má dost vůle a ochoty pracovat na svém vnitřním rozvoji a růstu. Jenže i slavný investor Warren Buffet říká, že právě investice do nás a našeho vzdělávání a osobnostnímu posunu jsou ty nejhodnotnější investice na světě. Jsme totiž tak úspěšní navenek, jak jsme úspěšní sami k sobě! V disciplíně. Myšlenkách. Jazyku. Návycích. Pozornosti. Zacílení…

Se správným vedením však doslova každý může dosáhnout pokroků a úspěchů, o kterých se mu dříve mohlo pouze zdát, říká Radek Karban, trenér aktivace a odemykání potenciálu.

Radek věří, že každý může být úspěšným a šťastným v tomto světě, ale ne každému se to podaří. Předpoklady máme my všichni, ale jen někteří jsou odhodlaní otevřít se novým možnostem, které je v 500 let starém školském systému z dob Jana Ámose Komenského nenaučili.

Nebuďte dál KOPIÍ. Jste originál!

Chcete dosáhnout finanční svobody? Být opravdu úspěšnými a zároveň se za tím nehnat jako králík za mrkví pod stresem a nedostatkem spánku? Víte, dnes se cení nejvíce jedna věc – originalita. Žijeme totiž v době, které už NENÍ dobou informací, to bylo. Můžete si však najít a zjistit na internetu za pár sekund cokoliv si budete přát. Dnes žijeme v době, kdy se velmi cení originálních nápadů, myšlenek, přístupu a něčeho, co vyzařuje z nás, dodává Radek Karban.

Objevte své skryté dary a talenty – VY JE MÁTE!

Každý z nás se narodil s něčím, co lze charakterizovat jako vrozené silné stránky. Je to něco, co nám jde lépe, než 99,9% ostatních. A to podle genetických a epigenetických předpokladů a něčeho, co se dotýká našeho jádra, chcete-li duše. Jenže většina lidí to nerozvijí a naopak, školský systém náš potenciál od mala pohřbívá.

Aktivuj Svůj Potenciál, Radek Karban

Podle studie NASA mají děti v předškolním věku geniální potenciál kreativity. Mají unikátní nápady. A unikátně se také chovají. Jenže jak jde čas, tak v 10ti letech je jejich potenciál výchovou, rodiči a školou jen 30%, v 15ti letech jen 15% a po dvacítce jen pouhá 2%! To je šokující. Místo toho, aby nás škola rozvíjela, tak nám hází klacky pod nohy a dělá z nás dělníky, prohlašuje sebevědomě Radek Karban.

A stejné je to i s dalšími schopnostmi, které jste měli, ale o které jste tak trochu přišli. Jenže víte, jak se mistři stávají mistry? Co spojuje všechny velmi úspěšné lidi na světě? Prozradíme vám to… Je to schopnost trvale rozvíjet své silné stránky, nikoliv mírně zlepšovat to, co nám nejde a nikdy v tom nemůžeme vynikat.

Chcete-li vynikat, musíte znovu aktivovat svůj potenciál, tvrdí life coach Radek Karban.

Radek věří, že každý z nás se nenarodil proto, aby zapadal, ale proto, aby vynikal. Jenže jak objevit své skryté dary a talenty? Jak se rozpomenout na to, co nám výchova a škola sebrala? Jak vykročit ze svých stínů, postavit se strachu a skrze svou originalitu začít vydělávat velké peníze a dosáhnout hluboké úrovně naplnění?

Aktivuj Svůj Potenciál, Radek Karban

To najdete v nové knize Aktivuj svůj potenciál, kterou Radek napsal pro všechny, které zajímá, jak to udělat prakticky krok za krokem. V této průlomové knize na více jak 200 stránkách si uvědomíte důležité aspekty a faktory včetně pomocných schémat, jak najít co jste skutečně Vy a kde dřímá Váš potenciál zazářit v tomto světě. To, kde naleznete maximální radost, naplnění a zároveň i hloubku pro svůj celý život.

Knihu můžete dnes získat přímo na Radkově webové stránky: https://aktivujsvujpotencial.cz/ 
Chce tak podpořit všechny, kteří chtějí zlepšit kvalitu svého života a vnést do svého života skutečnou hloubku, jedinečnost a originalitu, aby až se jednou ohlédneme na konci svých snů, budeme mít pocit, že náš život stál opravdu za to a nelitovali jsme ničeho, co jsme neuskutečnili, neudělali. Žijeme totiž jen jednou.

Kdo je transformační lídr a expert na odemykání potenciálu Radek Karban?

Radek Karban je tzv. life coach (životní kouč) a transformační lídr, který na svých kurzech a tréninzích pomohl už třem tisícům lidí v České republice odemknout jejich pravý potenciál a umožnil jim dosáhnout v životě úspěchů, které pro ně byly dříve nemyslitelné. Radkovy kurzy osobního rozvoje umožňují účastníkům dosáhnout jejich cílů a být mnohem úspěšnější nejen v osobním životě, ale také v práci a podnikání. Radek Karban je odborník na neuro lingvistické programování (NLP – moderní systém aplikované psychologie, poznámka redakce), držitel mistrovského certifikátu NLP Master a New Code NLP. Mezi jeho klienty patří vrcholoví sportovci, velké firmy, byznysmeni i běžní lidé, kterým pomáhá proměňovat jejich sny v realitu.

Radek věří, že žít život tak na půl, je vážně hřích. 
Žijte ho naplno už dnes s jeho nejnovější knihou.

Je zahradní domek nepostradatelnou součástí zahrady?

0
Zahradní domek

Je zahradní domek nepostradatelnou součástí zahrady?

K péči o zahradu a k pěstování rostlin je zapotřebí řada nářadí a spousta techniky. Sekačka, křovinořez, zahradnické nůžky, lopaty, rýč, hrábě a místo k uložení kol k přezutí auta, kol a přihrádky se semínky a cibulkami. To vše je nutné uklidit na suché a bezpečné místo.

Nejlépe na uzamykatelné místo, jakým bývají zahradní domky.

Toto skladiště si můžete zakoupit už hotové. Cena takového zboží je zpravidla závislá na materiálovém řešení a velikosti. Nejlevnější produkty lze pořídit již od 5000 Kč, za propracovanější a rozměrnější domky zaplatíte minimálně 15000 Kč. Výši ceny lze zpravidla ovlivnit nákupem mimo sezónu, kdy jsou vybrané produkty k dostání velmi levně. Holdujete-li řemeslu, ručním pracím nebo jednoduše nenajdete sériově vyráběný domek, který by splňoval veškeré vaše požadavky, postavte si vlastní.

Zahradní domek? Kutilové zvládnou sami!

Stačí si navrhnout rozměry a celkový vzhled. Je dobré už zpočátku určit, k čemu domek budete využívat. Někdo jej zahrne technikou a vytvoří si uvnitř menší dílnu. Někdo si naopak dá více záležet a zahradní domek využívá jako svou pracovnu. A v neposlední řadě, můžete dovnitř nastěhovat starší matrace a v období tepla, tam nechat přespat děti s kamarády. Pak už stačí svou vizi přenést do reality. Objednejte dřevo (nejlépe na pile) a na základě vámi vytvořeného plánku, postavte stěny a střechu domku.

Místo na hraní

Doposud byla řeč o zahradním domku pro dospělé. Ale existují i verze pro děti. Ty jsou vyráběné buď ze dřeva nebo ze stále oblíbenějšího plastu. Děti si v nich vyhrají a vám odpadne starost, jak je zabavit na zahradě. Domek pro děti také můžete sami vyrobit nebo koupit v hobby marketu, kde je dodáván ve formě skládačky.

Takové místo na hraní by mělo obsahovat především skluzavky a alespoň jednu houpačku. Bez toho to nebude ono. Děti rovněž milují šplh. Nevynechejte tedy lana a tyče, po kterých se dá vylézt.

Pokud se rozhodnete domek postavit, tak i tady začnete propracovaným návrhem. Důležitá je přesnost měření a bezpečnost. Ta je zásadní. Výrobci jsou podrobováni přísným dohledům a zkouškám. Vy si musíte bezpečné provedení zajistit sami. Po návrhu stačí objednat dřevo a zahradní domek sestavit.

Až děti odrostou, jednoduše domek demontujete.

BUĎTE V KONTAKTU

1,633FanoušciTo se mi líbí
30NásledovníciNásledovat
268NásledovníciNásledovat
ReklamaTip na špičkový pokladní systém, který snadno propojíte s účetním a informačním systémem Money.

Spolehlivý webhosting C4 pro vaše weby.

Doporučujeme spolehlivé mobilní telefony iPhone od Applu.