Domů Ostatní Finance 5 triků, jak ušetřit při nákupech

5 triků, jak ušetřit při nákupech

314
0
5 triků, jak ušetřit při nákupech

5 triků, jak ušetřit při nákupech

Jak nakoupit chytře a ušetřit? Není to tak těžkého. Jen je třeba nejít s davem. Hledat vedlejší cestičky. A že těch cestiček není málo, je možné hlavně díky internetu. Ovšem i mimo online svět se dá ušetřit.

1. Nákup mimo sezonu

Většina zboží na trhu podléhá určitému nákupnímu cyklu. Typickým příkladem jsou dárky na Vánoce, vybavení na letní sporty či dovolenou nebo zboží související s nástupem dětí do školy.

Pokud máte něco z výše uvedeného ve svém nákupním hledáčku, zkuste počkat, až bude nákupní sezona za svým vrcholem. Čekání vám usnadní fakt, že díky nemilosrdné konkurenci přichází tento vrchol každý rok dříve. Proto třeba vánoční slevy leckde začnou ještě před Štědrým večerem.

2. Nákup těsně před zavíračkou

S faktorem času můžete pracovat i v rámci každého jednotlivého dne. Některé samoobsluhy nebo supermarkety v průběhu dne zlevňují rychloobrátkové a rychle se kazící zboží. Týká se to zejména pečiva a ovoce. Dělají to i některá bistra, lahůdkářství nebo vývařovny. Hodinu před zavíračkou máte zkrátka velkou šanci ušetřit na zboží, které prodejce raději zlevní, než aby je bez užitku vyhodil.

3. Rozbalené a mírně poškozené zboží

Mnoho internetových obchodů řeší problém, jak naložit se zbožím, které jim zákazníci vrátili. Důvodem navrácení může být nejen třeba nevhodnost dárku, ale také drobná vada na kráse.

Rozbalení nebo lehce škráblé zboží se za plnou cenu neprodá.

Proto existují specializovaní prodejci, kteří takové zboží přeprodávají, například internetový obchod rozbaleno.cz. Rozbalené, vystavené nebo mírně poškozené zboží ale můžete koupit i přímo na stránkách renomovaných internetových obchodů s elektronikou.

4. Kupujte jinde, než kde nakupují všichni ostatní

Hledejte alternativní cesty. Místo toho, abyste určitou věc koupili v prvním obchodě, který na vás vypadne ve vyhledávači, zkuste přemýšlet, kde by se dal koupit výhodněji.

Třeba domácí kosmetiku nekupujte na e-shopu s drogerií, ale zkuste obchod, pro který jsou třeba tekutá mýdla doplňkem k hlavnímu sortimentu – v nabídce obchodů dodávajících potřeby pro úklidové firmy.

Nebo chovatelské potřeby pro psy a kočky se dají neuvěřitelně levně nakoupit v doplňkovém oddělení obchodů dodávajících potřeby chovatelům hospodářských zvířat.

5. Internetová aukce je jen jiné slovo pro e-shop

Ano, na aukčích serverech se dají pořídit bizarní věci, spěratelské předměty nebo použité zboží. Mnohé z nich ale slouží i jako zázemí pro drobné prodejce zcela nových a někdy také velmi levných výrobků. Platí to hlavně pro zahraniční e-Bay.

Kupujete třeba příslušenství k počítači, například nabíječku? Pokud netrváte na originálním výrobku, můžete nakoupit věci od alternativních výrobců za skutečně bezkonkurenční ceny, a to i když se k výsledně sumě připočítá zahraniční poštovné. Jen to zkuste!

Předchozí článekVýčepní zařízení Pygmy
Další článekStatistický software za zlomkovou cenu v cloudu
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.