Domů Technika Aplikace Aplikace Polar Beat aneb trénink s iPhone

Aplikace Polar Beat aneb trénink s iPhone

1358
1
recenze iPhone aplikace pro sportovce Polar beat

Aplikace Polar Beat aneb trénink s iPhone

Aplikace Polar Beat aneb trénink s iPhone 4S nebo iPhone 5. Pokud máte zároveň hrudní pás Polar H7 Bluetooth, aplikace vám zobrazí aktuální tepovou frekvenci sportovní aktivity takovou formou, že ostatní aplikace v přehlednosti končí v poli poražených.

Popis a funkčnost aplikace Polar Beat

Aplikace Polar Beat dělá to samé, co ostatní konkurenční aplikace. Využívá vestavěného senzoru GPS a měří (vzdálenost, čas, rychlost, nadmořskou výšku a spálené kalorie). Pokud zároveň používáte hrudní pás, tak se možnosti rozšíří o monitoring tepu srdce. To je podstatné pro stanovení zón tréninku.

Samozřejmostí je možnost přehrávání hudby. Zde jsou veskrze všechny aplikace totožné. Co je odlišuje je vzhled a možnosti pokročilých funkcí, jako jsou tréninkové plány, napojení na webový portál, vyhodnocování aktivit ale i portace aplikace na ostatní zařízení atd.

Aplikace Polar Beat je v současné době k dispozici pouze pro ekosystém iOS a konkrétně pro telefony iPhone 4S a iPhone 5. Její rozšíření a obliba je tak poměrně omezená (aplikace je mladšího data vzniku, takže je otázky, zda budou další platformy podporovány).

Aplikace je zdarma. Přesto existují dvě placená rozšíření „in-app purchase“, které si můžete dokoupit. Jedná se o:

  • Smart couching (4,49 Euro) – možnost volení specifického cíle, tréninku kde aplikace hlídá dodržování optimální tepové zóny. Jak je patrné, využijete pouze v kombinaci s hrudním pásem
  • Fitness test (3,59 Euro) – aplikace během pěti minut vyhodnotí vaší aktuální fyzickou úroveň, můžete tak například vidět, jaký posun jste učinily v případě vaší fyzičky. Opět pouze v kombinaci s hrudním pásem.

Odeslání naměřených dat na webový portál Polarpersonaltrainer se děje automaticky po skončení aktivity (předpokladem jsou datové tarify na iPhonu). Na webovém portálu můžete vyhodnotit vaší aktivitu, případně vidět celkovou statistiku vašeck sportovních aktivit. Webový portál umožňuje i tvorbu komplexních tréninkových plánů. Rovnou upozorňuji, ty zatím do aplikace Polar Beat nedostanete, podporovány jsou pouze modely Polar RCX5, RCX3 a RC3.

To je bohužel veliké omezení. Z tohoto důvodu více využívám „ekosystém“ Runtastic, kde webový portál (recenze)  přináší mnohem větší možnosti práce se statistikami, tréninkovými plány a dalšími možnostmi.

Spolehlivost aplikace Polar Beat

Nebyli zaznamenány žádné problémy se spolehlivostí, nebo pády aplikace. Odchylka při měření GPS: na stejném okruhu jsem testoval jak Polar Beat tak Runtastic Pro a odchylka mezi nimi v naměřené vzdálenosti činila 1-2% rozdílu. Neměl jsem možnost porovnání na běžeckém okruhu, ale pro vlastní trénink není chyba ve měření pomocí GPS až tak zásadní.

Snadnost použití aplikace Polar Beat

Rozhraní aplikace Polar Beat trénik, tepové zónyAplikace Polar Beat dle subjektivního pocitu jednozančně dominuje v přehlednosti, designu nad ostatními aplikacemi, které jsem testoval. Minimalistický design, přehledné a čitelní symboly i za běhu, velice propracovaná práce s tepovou frekvencí – zónami zátěže jsou veliké přednosti Polar Beat.

Díky in-app nákupu, funkce Smart coaching vás dle zadané tréninkové aktivity pořád „umravňuje“ a udržuje ve vytýčené tepové frekvenci. Jedná se o velice zajímavou funkcionalitu, hlavně pro nezkušené nováčky.

Oproti aplikaci Runtastic Pro je vlastní zvukový komentář řešen o poznání hůře. Dojde v podstatě ke ztlumení přehrávaného zvuku, kdežto Runtastic Pro sníží o něco hlasitost muziky a vlastní komentář je tak hudebně podbarven. Pocitově se jedná o příjemnější řešení.

Uživatelská podpora aplikace Polar Beat

Díky českému portálu můžete aplikaci Polar Beat a její funkce prozkoumat i v českém jazyce. Velice pěkná je možnost demo režimu aplikace na webové stránce.

Aplikace je tak jednoduchá na používání, že jsem neměl důvod vyhledávat jakékoliv informace ohledně nastavení. Spíše budete vyhledávat informace o vlastním cvičení a technice cvičení. Jako základ poslouží informace o výhodách s měřením tepové frekvence. Díky mnoha českým portálům pak nebudete mít problém s technikou pro tu kterou konkrétní aktivitu.

Cena ke kvalitě aplikace Polar Beat

Tato „mladá“ aplikace mě opravdu nadchla svým zpracováním, designem a filozofií. V případě, že nemáte nebo nepoužíváte hrudní pás, nezaplatíte ani korunu navíc. V případě hrudního pásu se vám otevírají možnosti dokoupení dvou mini aplikací, které zvýší užitnou hodnotu vlastní aplikace Polar Beat.

Osobně pro běh používám aplikaci Runtastic Pro (recenzi plánujeme) a to ne kvůli aplikaci samotné, ale právě kvůli možnostem importu a používání dlouhodobých tréninkových plánů (ty jsou však pro Runtastic Pro placené). Jako ideální výsledek bych uvítal rozhraní aplikace Polar Beat pro vlastní měření a koučování, ale s možnostmi portálu Runtastic Pro.

 

PŘEHLED RECENZE
Funkcionalita
8
Přehlednost
10
Výsledný dojem
9
Předchozí článekDrobnosti zdarma pro naše uživatele
Další článekRestaurant u Emy Destinové
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
aplikace-polar-beat-aneb-trenink-s-iphoneČistý design, přehlednost to jsou jistě přednosti této aplikace. Kouč vás pak dokáže udržovat v dané tepové zóně, to nikdo jiný takto pěkně neumí.

1 komentář

  1. Aplikace Polar Beat aneb trénink s iPhone je opravdu velice povedená aplikace, skoro až minimalistickým rozhraním, které je oproti konkurečním aplikacím zároveň velice působivé ale hlavně přehledné. V základu je aplikace zdarma, in-app purchase za drobný „peníz“ rozšíří možnosti, pokud však zároveň máte hrudní pás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.