Domů Ostatní Služba Bezpečný domov PLUS, majetkové pojištění

Bezpečný domov PLUS, majetkové pojištění

146
0
Majetkové pojištění, pojistka

Bezpečný domov PLUS: Konečně majetkové pojištění, které řeší riziko podpojištění

Nenecháváte nic náhodě, proto jste si přece sjednali pojištění majetku. Ale jak je možné, že vaši známí, ačkoliv si domácnost také pojistili, pak od pojišťovny v případě škodní události dostali jen zlomek částky, kterou očekávali? Nehrozí to i vám? Možné je všechno – pokud je vaše pojistka zastaralá, nemáte na kompenzaci v plné výši nárok.

Když si lidé sjednávají majetkové pojištění, obvykle si vyberou produkt, u kávy s obchodním zástupcem podepíší smlouvu, a tím je vše hotovo. A to doslova – téma pojištění je poté odsunuto do zapomnění a diskutuje se o něm až v momentě, kdy v rámci domácnosti či na nemovitosti vznikne škoda.

Majetkové pojištění

Kdy může nastat problém?

Potíž je v tom, že se hodnota pojištěného majetku v průběhu času mění. Pojistka však byla sjednána na určitou částku a dochází k tzv. podpojištění – situaci, kdy pojistka neodpovídá aktuální hodnotě majetku. Snadno to pochopíte na modelovém příkladu:

Smlouva byla uzavřena na domácnost v hodnotě půl milionu korun. Pokud by vznikla škoda ve výši půl milionu, pojištěnec by od pojišťovny tuto částku dostal. V případě, že se v průběhu času hodnota domácnosti zdvojnásobila (tzn., činí milion korun), ale zůstala pojištěna na původní hodnotu (tedy na půl milionu), pojištěnec by dostal pouze poměrnou část (50 %).

Proč si pojistit domácnost u ERGO pojišťovny?

ERGO pojišťovna má ve svém produktovém portfoliu majetkové pojištění s názvem Bezpečný domov PLUS. Bylo navrženo tak, aby klientům nehrozilo riziko podpojištění a současně nemuseli řešit komplikované oceňování majetku.

Majetkové pojištění, podpojištění

V čem tedy výpočet pojistné částky spočívá? Je navržena paušálně na základě obytné plochy. Ta se v průběhu času nemění a nemůže proto dojít k podpojištění.

Majetkové pojištění Bezpečný domov PLUS navíc zahrnuje také pojištění občanské odpovědnosti s možností připojistit odpovědnost vlastníka či opatrovatele psa, koně nebo skotu. Garancí kvality jsou velmi dobré výsledky v rámci hodnocení na mnoha nezávislých finančních serverech.

Bližší informace najdete na ergo.cz, kde si navíc můžete sjednat pojištění online.

Předchozí článekTip na výlet: Navštivte Pustevny
Další článekRecenze Let Me Inn: pronájem bytu přes Airbnb
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.