Domů Ostatní Služba Broker XTB pod drobnohledem

Broker XTB pod drobnohledem

296
0
Broker XTB

Broker XTB pod drobnohledem

XTB je populární brokerská společnost, která umožňuje obchodování tradičních akcií i rozdílových smluv. Broker nabízí řadu výhod, je licencovaný a poskytuje dvě obchodní platformy i bezplatný testovací demo účet. My se ovšem budeme zabývat poplatky u XTB, které jsou při obchodování více než důležité.

Administrativní poplatky u XTB

Založení účtu u brokera XTB je zdarma, avšak už při vkladu peněz si broker účtuje první poplatky. Při platbách platebními kartami v EUR a CZK zaplatíte poplatek 0,83 %, zatímco při platbě v USD je poplatek dokonce 1,05 %. Těmto poplatkům se vyhnete u bankovního převodu nebo elektronické peněženky PayPal. Výběry jsou bezplatné, avšak za výběry menší než 3000 Kč si broker účtuje nemalou částku 350 Kč – viz recenze XTB na portále InvestPlus.

Správa obchodního účtu u XTB je bezplatná, ale dejte si pozor na poplatek za neaktivitu. Uzavřít musíte alespoň 1 transakci za rok, jinak budete platit měsíční poplatek 10 euro. Poměrně vysoké poplatky se platí také za fyzický výpis denních či měsíčních operací, avšak tyto služby asi nikdo využívat neplánuje.

Poplatky za obchodování

Broker XTB umožňuje obchodování klasických akcií stejně jako CFD kontraktů. U klasických akcií se platí komisní poplatky za každou provedenou objednávku. U zahraničních akcií se platí 0,12 % za objednávku, přičemž minimum je 4,99 dolarů nebo euro. Akcie z Pražské burzy mají poplatek 0,20 % s minimem 200 korun.

broker XTB

Přes CFD kontrakty lze obchodovat akcie, měny, komodity a indexy. U měn a komodit se platí poplatky v podobě spreadu, což je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Nejnižší spready u hlavních měnových párů začínají na hodnotě 2 pips, což je mezi CFD brokery standard. Prémiové účty mají spready ale zvýhodněné, a to dokonce na pouhých 0,28 pips. U CFD akcií se platí poplatek 0,08 %, avšak i zde si broker účtuje minimum v podobě 8 eur. Pro české CFD akcie je poplatek 0,25 % s minimem 300 Kč.

Poplatky u XTB jsou srovnatelné s konkurencí, avšak u akcií se kvůli min. poplatku 200 Kč vyvarujte objednávkám s malým objemem.UPOZORNĚNÍ: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Image by Lorenzo Cafaro from Pixabay

Předchozí článekCentrální registr dlužníků pomůže jak dlužníkům, tak i věřitelům
Další článekBroker Plus500 – co vše lze obchodovat a jaké jsou poplatky?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.