Domů Ostatní Ostatní Centrální registr dlužníků pomůže jak dlužníkům, tak i věřitelům

Centrální registr dlužníků pomůže jak dlužníkům, tak i věřitelům

429
0
Centrální registr dlužníků

Centrální registr dlužníků pomůže jak dlužníkům, tak i věřitelům

Úlohou Centrálního registru dlužníků je zajistit výměnu dlužnických informací mezi věřiteli a zároveň dlužníkům umožnit kontrolu existence dluhu evidovaného věřitelem. 

Pokud chcete mít jistotu o své bezdlužnosti, je možné se obrátit na Centrální registr dlužníků a prostřednictvím výpisu o bezdlužnosti zjistit jaké informace dlužnický registr k Vaší osobě eviduje. 

Co je registr dlužníků 

Tyto registry vznikly jako ochrana věřitelů před problémovými klienty. Spousta lidí žádajících o hypotéku nebo spotřebitelský úvěr, nájmy, si neuvědomuje, že obchodní korporace prostřednictvím těchto registrů sdílí informace o bonitě žadatele. 

Centrální registr dlužníků

Věřitel má možnost nahlédnout do registru dlužníků online a zjistit si aktuální dluhovou angažovanost žadatele o půjčku, případně i historicky nezaplacené závazky za leasing auta, za energie nebo jen za paušál mobilního telefonu, nájemné, nebo jakoukoliv neuhrazenou fakturu. 

Jak dlouho trvá vymazání z dlužnických registrů 

Pokud jste v minulosti opomněli uhradit jakýkoliv svůj závazek a ocitli jste se v registrech, věřte, že tento černý puntík jen tak nesmažete. I po uhrazení všech závazků se data uchovávají ještě: 

V registrech dlužníků jsou data uchovávána čtyři roky po zaplacení dluhu

V negativním registru jsou data uchovávány tři – pět let i po zaplacení dluhu. 

U mobilních operátorů po jednom roce dochází k výmazu, ovšem pouze za předpokladu, že operátor pohledávku nepostoupil vymáhací agentuře. 

Výmaz z registru dlužníků 

O vymazání z registru nejde jen tak požádat! Ojedinělými případy jsou situace odcizení identity (ztráta dokladů), kdy se klient ocitne v registru nevědomky. 

Dlužník se díky registrům vyhne trestnímu stíhání. 

Řada dlužníků se čím dál více zadlužuje díky zoufalé situaci. Registr dlužníků je pojistkou, která zabrání dalším zadlužení a v mnoha případech i spáchání trestného činu. 

Registr dlužníků spolupracuje s Protikorupčnílinkou.cz 

90% trestné činnosti je odhalena díky dlužnickým registrům. Policejní orgány, státní zastupitelství, ale i Bezpečnostní informační služba využívají informací z registrů dlužníků. Více informací najdete na webu Protikorupcnilinka.cz.

Nevíte si s dluhy rady? 

Jedinou možností je Osobní bankrot. Více o řešení dluhů Vám poradí v poradenských centrech. Jedno z center naleznete na stránkách Osobni-bankroty.cz 

Předchozí článekSprchové vaničky: litý mramor nebo akrylát? Poradíme!
Další článekBroker XTB pod drobnohledem
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.