Domů Cestování Cestovatelské weby 1.díl: Hedvabnastezka.cz

Cestovatelské weby 1.díl: Hedvabnastezka.cz

1072
0
Cestovatelský portál hedvábná stezka

Cestovatelský portál: Hedvabnastezka.cz

V tomto seriálu zaměříme naši pozornost na české i zahraniční weby o cestování. Cestovatelské weby lze v zásadě dělit do několika kategorií, obvykle najdeme informace o oblíbených lokalitách světových i tuzemských na portálech vznikajících primárně za komerčním účelem. To jsou weby cestovních kanceláří, všemožné databáze hotelů, restaurací atd. Takové informace ovšem nezajímají alternativní cestovatele, ani někoho, kdo pátrá po konkrétních zkušenostech z daných zemí a jejich atraktivních, ale i zapomenutých oblastí. Pro toho tu jsou spíše alternativní cestovatelské portály, osobní weby cestovatelů, blogy s cestopisy a další. Portál, který by nabízel všechny úhly pohledu v českých luzích a hájích spíše chybí, neznamená to však, že bychom neměli na výběr ze zajímavých projektů, za kterými obvykle stojí nějaká parta nadšenců. Jedním takovým webem je Hedvabnastezka.cz.

Hedvábná stezka má v záhlaví napsáno: „cestovatelský portál … nejčtenější v ČR“, nemůžeme toto tvrzení vyvrátit. Portál nabízí spoustu cestovatelských článků, tipů, reportáží i cestopisů. Součástí stránek je rozsáhlé diskuzní fórum tematicky členěné podle jednotlivých zemí. Na fóru se můžete seznámit s nadšenými cestovateli, ale i získat další informace o dané lokalitě.

Co na Hedvábné stezce najdete?

Samotná strukturace obsahu – tedy zemí a jejich oblastí – vypadá následovně. Vyberete kontinent a následně se Vám zobrazí v levém sloupci výpis států. Po zvolení země se zobrazí další informace k dané zemi. Toto členění nemá stabilní strukturu, u některých zemí je totiž vytvořeno méně obsahu. Budeme-li abstrahovat je obsah rozdělen do čtyř částí a těmi jsou praktické informace, cestopisy – reportáže a zajímavá místa a průvodci (tento odkaz Vás ovšem přivede do e-shopu).

Další možností, jak třídit texty, je filtr Vašich „cestovatelských záměrů“. Pokud tedy cestujete například za kulturními památkami, vyjede Vám systém články o kulturních památkách. Tyto články, bohužel, nejsou propojeny s dalšími informacemi o zemích, kterých se týkají. Článek tedy čtete tak trochu izolovaně od lokality, ve které můžete danou památku hledat.  V případě, že článek  dohledáte zpětně přes „země“, je vše v pořádku.

Užitečných informací není nikdy dost…

Charakter jednotlivých příspěvků je různý, dá se ale říct, že Hedvábná stezka upřednostňuje články, které mají osobnější charakter, proto zde mají velký prostor cestopisy, reportáže a různé historky z cest. Hedvábná stezka se nevyhýbá ani praktickým tématům jako jsou práce v zahraničí nebo recepty „etnokuchyně“.

Hedvábná stezka je denně aktualizovaným webem, dává možnost publikovat zajímavé články i svým čtenářům. Pokud hledáte portál, kde Vám zasvěcení cestovatelé rádi předají své zkušenosti, pak je hedvabnastezka.cz to pravé. V dalším díle představíme tři zajímavé osobní weby aktivních cestovatelů. Máte nějaké tipy? Napište nám je!

(photo by RadekP)

PŘEHLED RECENZE
Přehlednost
8
Informace
9
Celkový dojem
9
Předchozí článekZajímavý pomocník nejen na kempování
Další článekPánské aktovky šité na míru
cestovatelske-weby-1-dil-hedvabnastezka-czúdajně nejčtenější cestovatelský portál v ČR přináší neotřelé cestovatelské zážitky z celého světa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.