Domů Kultura Kniha E-book Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími produkty Apple

E-book Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími produkty Apple

449
0
E-book Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími produkty Apple

E-book Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími produkty Apple

Vzhled knihy, zpracování e-book verze

Na knihu z nakladatelství Blue Vision s názvem Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími produkty Apple jsem se hodně moc těšil. Těšil jsem se na odlišný úhel pohledu klíčového pracovníka společnosti Apple, osobnosti,  jejíž doménou a životním snem je oblast technického designu.
Primárně hodnotím e-book verzi knihy, ve fyzické podobě je kniha od nakladatelství dostupná jako paperback.  Obálka knihy se mně osobně zamlouvá a líbí.
Kvalita obsahu e-book verze, fakta
Tak kterou knihu Steve Jobs nebo Jony Ive zvolit? Nemá cenu porovnávat ony uvedené publikace proti sobě. Každá z nich je jedinečná, stejně tak jako její představitel. V obou dvou však najdete onen pocit nesmírného zapálení, nadšení pro budoucí jablečné produkty. Kniha vám postupně otevře stránky Jonyho mládí a zastaví se až u konceptu unibody designu. Ano stránky o iPadu a iPhonu také budete moci otevřít. Chronologicky tak čtenáři poznají důležité detaily novodobého Applu, viděné očima klíčového člena týmu a předního představitele v oboru technický design.

Kvalita použitých ilustrací

E-book knihu Jony Ive jsem četl postupně a tak na přiložené obrázky jsem narazil až na konci publikace. Musel jsem se proto zeptat vydavatele, zda má vůbec možnost toto uspořádání změnit. Nemá. Osobně si myslím, že zařazení obrázku do odpovídajícího kontextu textu by publikaci jen prospělo. Stejně tak bych ocenil zařazení více obrazových materiálů například od úvodních návrhů designu po jejich pokročilejší a pozdější formy.

Čitelnost e-book verze, jazyková kvalita

Jako fanoušek Apple (chcete-li iovce) jsem e-book přečetl na jedno nabití ipodu ;), neboli pro ostatní velice rychle. Jedná se spíše o faktograficky prezentované informace, vyložené pikantnosti nebo překvapivé informace ze života zde nehledejte.

Závěr recenze e-book verze

Pro fandu Apple produktů by tato publikace měla být součástí jeho poličky ať fyzické nebo virtuální. Studenti a milovníci designu budou také nadšení. Jejich radost by však byla o poznání větší v případě bohatšího obrazového materiálu. Čtenáři budou mít šanci poznat taje a důvody onoho neskutečného citu pro detail a příslovečné zjednodušení, jenž je pro Apple výrobky nosným tématem.
Jsem osobně rád za to že Blue Vision dokáže na náš trh přinášet zajímavé tituly, které mohu jen doporučit.
PŘEHLED RECENZE
Kvalita obsahu
7
Kvalita ilustrací
7
Celkový dojem
8
Předchozí článekPivnice v Brně, Pegas
Další článekrestaurace Vinohrádek nad Babou
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
e-book-jony-ive-genius-stojici-nejlepsimi-produkty-appleKdo by neznal "dvorního" designera Apple produktů. Nejen pro znalce a milovníky nakousnutého jablka je pak tato kniha příležitostí poznat trochu více.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.