Domů Technika Aplikace Fakturace online, faktura podle Fakturoidu

Fakturace online, faktura podle Fakturoidu

1350
0
online fakura, fakturace a automatizace fakturoid

Fakturace online, faktura podle Fakturoidu

Pravdou je, že jsem používal konkurenční produkt, který kupodivu fungoval dobře. Dokonce bych řekl, že mobilní klient byl o něco málo lepší (hlavně s větší nabídkou možností a tak i efektivnější). Ptáte se, proč jsem se rozhodl a provedl změnu? Kvůli jednoduché věci.

Robot Fakturoidu dokáže spočítat vše pro mé elektronické přiznání DPH zcela sám

Pravda, chvilku jsem váhal a vyhodnocoval, zda se mě investice do služby vyplatí a zjednoduší život resp. mé podnikání.

Pro svůj klid jsem požádal svého kamaráda, který mě s účetnictvím pomáhá aby všechny mé kroky a hlavně výstupy zkontroloval. „Provedl jsi to parádně, žádnou výtku nemám„. Povídám mu: “To je paráda, ale vše za mně provedl robot fakturoidu:)”. Takže vidíte, veliká spokojenost. Výsledkem je fakt, že kamaráda zbytečně neobtěžuji a měsíční přiznání k DPH si řeším plně sám ve své vlastní režii. Navíc plně elektronicky přes portál finanční správy a přes datové schránky.

Co Fakturoid ještě umí a co s radostí používám?

Je toho dost, ale zmíním následující vlastnosti, které mě jako Google Apps Partnerovi ulehčují život

  • Automatické vyplňování kontaktů na základě IČ, aneb koho by bavilo přepisovat tupě data, že ano?
  • Pravidelné faktury, pokud fakturujete pravidelně určitou částku, je to velice efektivní řešení.
  • Samovyměření DPH, pokud přijímáte platby ze zahraničí určitě využijete.
  • Párování plateb s bankovním účtem, ulehčení práce, kdy se vám příchozí platba automaticky spáruje s vámi vystavenou fakturou.
  • Zasílání faktur e-mailem přímo z aplikace s možnost QR kódu. QR kód ocení spíše vaší klienti, stejně tak jako možnost integrace PayPal plateb.
  • Možnost zasílání automatických upomínek, pravda zatím zvažuji jejich zasílání. Manuálně jsem však již využil a zaplaceno obratem také bylo:)
  • Možnosti štítků, kdy získávám pohled na skupinu faktur a nákladů, pro mě dle nabízených služeb.
  • Mobilní aplikaci používám spíše okrajově, ale těším se na její upgrade, věřím, že jí pak využiji mnohem a mnohem více.
  • Přehled na úvodní stránce, líbí se mě možnost zobrazování plánovaných příjmů (na základě pravidelných faktur).
  • Automaticky ukládám vystavené faktury ve formátu PDF na své datové úložiště pro následující evidenci. To Fakturoid přímo neřeší, ale nastavení přes další služby (případně přes API) je možné i pro vás.

Co bych rád uvítal v online fakturaci Fakturoid?

Přiznávám, pár nápadů jsem týmu Fakturoid zaslal a tak za sebe bych byl rád zmínil možnost nastavení vlastního poštovního serveru, přes které se vystavené faktury klientům zasílají.

Detail měsíce, online faktura fakturoid

Uvítal bych také úpravu mobilní aplikace a to např. o možnost editovat – evidovat náklady, ale i lepší vizuálnější stránku s přehedem.

Co říci závěrem, jak hodnotím Fakturoid robota?

Po určité době mohu prohlásit, že nelituji vynaložených prostředků. Online fakturace mě ulehčuje život a nemusím se zdlouhavě starat o věci, kterým až tak nerozumím. Těším se, až můj účetní bude moci přistupovat k mému účetnictví (zatím je ve fázi přechodu na účetní software, který umožní zpracovávat mé faktury). Posledním krokem pak bude využití API, ke kterému jsem se zatím nedostal a u konkurenční služby pokusně používal. Přeji týmu Fakturoid stejně spokojené uživatele a věřím, že služba bude stejně dobře podporovat moje podnikání jako doposud.

PŘEHLED RECENZE
Spolehlivost a funkčnost
10
Cena
7
Usnadnění, automatizace
9
Předchozí článekRekonstrukce bytu Praha
Další článekTEAMsCOM unikátní nástroj utužující kolektiv
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
fakturace-online-faktura-podle-fakturoiduVynikající online služby, kdy vystavení faktury a následné agendy se stane poměrně příjemnou věcí. Oceňujeme jednoduchost používání, možnosti zjednodušení i automatizace některých služeb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.