Domů Ostatní Finance a pojištění na jednom místě

Finance a pojištění na jednom místě

85
0
Finance a pojištění na jednom místě

Finance a pojištění na jednom místě

Schopnost orientovat se ve financích, je naprosto zásadní pro náš život. Peníze a vše s nimi spojené značně promlouvají do toho, jak se vlastně v životě budeme mít. Určitě nepatří mezi to nejdůležitější na světě, ale rozhodně bychom měli v této oblasti mít přehled. Měli bychom umět s našimi penězi správně hospodařit a umět rozlišit zodpovědné a nezodpovědné zacházení s financemi, případně se umět třeba správně rozhodnout o investicích.

Klíčem ke spokojenému životu je finanční gramotnost

To, co jsme si řekli v úvodním slovu, je stručně a výstižně řečeno v podstatě finanční gramotnost. Je přitom jen na nás, jak budeme se svými financemi nakládat. V dnešní době internetu je mnoho lákadel, za které můžeme utrácet peníze. Na druhou stranu může být internet také velmi dobrým pomocníkem k tomu, abychom se naučili se svými penězi nakládat dobře. Mohou nám k tomu pomoci různé finanční weby, jako třeba finmoney.cz a ty nám mohou přinést také řadu praktických služeb. Mezi ně patří třeba: 

  • Srovnání finančních produktů
  • Články ze světa financí

Kdykoliv totiž potřebujete zařídit nějaký finanční produkt, a že takových situací není málo, rozhodně se hodí mít povědomí o aktuální nabídce na trhu. Právě k tomuto účelu je skvělé srovnání aktuálních finančních produktů, které se na trhu nacházejí. Může to být třeba půjčka pojištění, ale třeba také povinné ručení, havarijní pojištění, cestovní pojištění nebo pojištění nemovitosti či domácnosti. Všechny tyto finanční služby čas od času někdo z nás využije, někdy jsou to služby, které využíváme a musíme využívat pravidelně. Ostatně povinné ručení na automobil musí mít každý motorista, stejně jako má každý zodpovědný člověk pojištěnu minimálně svou nemovitost.

Buďte vždy dobře informováni

Dostupnost informací je pro finanční gramotnost naprosto zásadní

Pokud budeme dostatečně informováni o tom, jaké služby a za jakých podmínek jsou nabízeny, můžeme se také správně rozhodnout, zda je využijeme nebo nikoliv. Když už se pro nějaký finanční produkty rozhodneme, ať už proto, že je pro nás v danou chvíli vhodný, nebo že si jej zkrátka musíme sjednat, potom vždy přichází na řadu srovnání. A právě srovnání různých nabídek na trhu s ohledem na různé finanční produkty nám zase vždy pomůže: 

  • Zvolit parametrově optimální variantu
  • Ušetřit díky nejvýhodnější nabídce

Finanční produkty jsou nám přítelem

Před využitím každého z finančních produktů je vždy potřeba zvážit všechna rizika, které obnáší jeho sjednání, ale stejně tak jeho případné nesjednání. To si můžeme velmi rychle uvědomit, pokud se třeba dostaneme do nesnází v zahraničí. Pokud tedy chcete vycestovat, v každém případě je potřeba si sjednat cestovní pojištění, o kterém jsme již hovořili výše. Není to povinnost, ale každý zodpovědný člověk to udělá. Náklady na zdravotní péči bývají v cizině vysoké, mnoho zdravotnických zařízení může požadovat platbu v hotovosti. Vždy je potřeba zvážit okolnosti konkrétní lokality, kam se hodláte vydat.

Nemusíte ani nikam cestovat, abyste potřebovali dobrý finanční produkt. Není totiž stejně tak povinnost mít pojištěn svůj majetek. Na druhou stranu, pokud přijde přírodní katastrofa, rozhodne se vás navštívit zloděj, či se stane jiná nenadálá událost, kterou nelze ovlivnit, můžete bez vhodného pojištění skončit také snadno bez prostředků.

Pro váš nový život

Finanční produkty jsou také důležité, pokud se chceme v životě posunout dál. Zpravidla je to spojeno třeba se založením rodiny, kdy je potřeba najít vhodné bydlení. Jenže dostupnost bydlení je dnes s ohledem na vysoké ceny nízká. V takovém případě je nutné prakticky pro každého běžného zájemce využít hypotéky. A to je další finanční produkt, který se rozhodně vyplatí si srovnat pomocí online srovnávačů, které vám dokáží podat obrázek o tom, jak na tom je ten který finanční produkt z hlediska výhodnosti pro klienta, tedy pro vás.

Předchozí článekBroker Plus500 – co vše lze obchodovat a jaké jsou poplatky?
Další článekBlížící se Vánoce si říkají o slevy do e-shopů
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.