Domů Ostatní Hiwe – návrat k četům 90tých let

Hiwe – návrat k četům 90tých let

467
0
Hiwe, sociální aplikace, chatovací služby

Hiwe – návrat k četům 90tých let

Ke konci 90tých let a pár prvních let současného milénia byla dominantní formou komunikace online-chatovací stránka. Konec konců chat byl podstatná sekce celého tehdejšího internetu, protože lištu se záložkami nabízel Seznam.cz, Srandičky.cz, Kisschat.cz a Mobil.cz. Tehdy to nebyl zrovna rozsáhlý list webových stránek.

Léta 2004 – 2007 kompletně tento model veřejné komunikace rozbily nástupem Spolužáků, ICQ a MSN. Každá tato služba odváděla pozornost uživatelů právě od možnosti komunikovat s kýmkoliv o čemkoliv. Postupem času nástup konvenčních sociálních sítí udal pravidlo, že je lepší se zaškatulkovat do seznamů přátel, kruhů nebo alespoň odběratelů a nikam dál se nerozhlížet.

Hiwe je mobilní appka, která chat vrací zpět, ve své ryzí formě

Je Hiwe nějaká novinka?

Pro ty z nás, komu je 23 a více let to novinka není. Zažili jsme první vlnu a mnohým z nás tato forma komunikace začala chybět. Pro všechny mladší Hiwe novinkou je, protože v jiných sítích a službách stále dominuje “škatulkový” mechanismus poznávání lidí a společné komunikace. Jeden segment, který se blíží otevřenému konceptu komunikace je seznamka. Ta však sebou nese svou řadu nevýhod a také má své specifické zaměření.

Jak může chat vypadat a fungovat v roce 2016?

Hiwe, sociální aplikace, chatovací služba, sociální síťZ původních četovacích místností se staly “Mema” (odvozené od slova memorandum). Na Hiwu má každý uživatel možnost vytvořit si své vlastní Memo skládající se z obrázku a titulního textu. Memo má za úkol navnadit další uživatele ke vstupu do místnosti a dále nahození konverzačního tématu. Chat jako takový se skládá z textových zpráv a obrázků. Aby nepůsobil chat ploše, každá zpráva je zobrazena s fotkou autora, přeci jen je potřeba využít dostupných technologií dnešního světa :)

Drobná odlišnost od chatů 90tých let je velikost displaye. Dříve se na display respektive monitor počítače vešlo několik desítek zpráv v jednu chvíli. Dnes se na display telefonu vejde zhruba 8 zpráv, což uživatele o to víc vede k bdělosti a pozornosti odvíjející se konverzace.

Hiwe, sociální aplikace, chatovací služba, sociální síť

Kdo Hiwe nejčastěji používá

Nejaktivnější demografickou skupinou používající Hiwe s denní frekvencí jsou dívky ve věku 13 – 19 let v České republice a na Slovensku. Poměr uživatelů je současně 80% dívek a 20% chlapců. Od spuštění obou verzí pro iOS a Android uběhlo 6 měsíců, za tuto dobu si uživatelé vyměnili přes 1 000 000 zpráv.

Rozcestník pro stažení jedné z verzi Hiwu

Předchozí článekNepodceňujte výběr vhodného zahradního stolu!
Další článekVánoční světelné dekorace pro váš byt, dům i zahradu
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.