Domů Cestování Hotel u Karlštejna vás zve na návštěvu

Hotel u Karlštejna vás zve na návštěvu

305
0
Hotel u Karlštejna

Hotel u Karlštejna vás zve na návštěvu

Jste-li obdivovateli historie naší země, pak jste si zcela určitě nenechali ujít ani návštěvu gotické perly mezi českými hrady – Karlštejna. Leží v krásném prostředí chráněné oblasti Českého krasu. Kromě něho však zde najdete také ještě jedno zajímavé místo, jež můžete využít třeba k občerstvení se po dlouhé túře – Hotel Mlýn.

Historie hotelu Mlýn sahá až do 13. století

Hotel Karlštejn leží na břehu řeky Berounky. Ostatně i jeho název Mlýn napovídá, že tomu jinak být ani nemohlo. Mlýny v dřívějších dobách využívaly síly vody k pohonu strojů na mletí obilí. Sama historie mlýna sahá až do 13. století, kdy se objevují první zmínky o dvorci s mlýnem na pravém břehu Berounky. Ve 14. století patřil dvůr karlštejnskému panství. Zajímavostí je, že poslední mlynář v něm působil až do roku 1949.

Novodobá historie mlýnu se píše od roku 1990, kdy začal fungovat jako hotel, přičemž v roce 2002 podstoupil kompletní přestavbu. Ve stejném roce ho však zastihla velká povodeň, takže na své znovuotevření si počkal až do roku 2003.

Hotel u Karlštejna

Zajímavosti z historie Hotelu Mlýn

Za zmínku zcela určitě stojí i italský básník Francesco Petrarca, o němž je známo, že Karlštejn navštívil na pozvání císaře Karla IV. v roce 1356 a v místech současného Hotelu Mlýn přenocoval. Ostatně jako památku na tuto významnou osobnost renesance nechal hotel zhotovit jeho jezdeckou sochu, jež stojí před vstupem do hotelu.

Luxusní pokoje i výborná kuchyně

Hotel mimo stravovací služby nabízí i ubytování u hradu Karlštejn. K dispozici jsou zde hostům luxusní stylově zařízené nekuřácké pokoje s výhledem na řeku Berounku, jež mají klimatizaci i přístup na internet pomocí Wi-Fi a hostům nabízejí veškerý komfort.

Hotel u Karlštejna

Protože hotelové prostředí je přímo ideálním místem pro pořádání svatby i hostiny, jsou k dispozici i nadstandardně vybavené pokoje pro novomanžele.

Předchozí článekNechte se oslnit krásou severských zemí
Další článekVyzkoušeli jsme značkové trenýrky. Vyplatí se připlatit?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.