Domů Ostatní Služba Jaké by mělo vypadat ideální auto pro začátečníka?

Jaké by mělo vypadat ideální auto pro začátečníka?

732
0
ideální auto, auto výhybka

Jaké by mělo vypadat ideální auto pro začátečníka?

Máte ve svém blízkém okolí někoho, komu z kapsy čouhá čerstvý řidičský průkaz a chystá se navštívit nejbližší autobazar? Pokud se dotyčný v automobilech nevyzná a nechcete, aby udělal zbytečnou chybu, dejte mu pár dobrých rad. Ještě předtím si je ale přečtěte v tomto článku.

Význam důsledného výběru prvního automobilu není radno podceňovat – začínající řidič má jen minimum zkušeností a auto by mu mělo začátky co možná nejvíce usnadnit.

Proč dbát na vzhled?

Navštívit bazar aut a vybírat pouze na základě nejnižší ceny není správné.

Automobil se musí majiteli líbit, jinak si k němu jen těžko vytvoří pozitivní vztah

Vzhled je samozřejmě velmi subjektivní záležitostí. Někdo nedá dopustit na elegantní linie, jiný by se nejraději viděl v nějakém youngtimeru z 90. let.

ideální auto, auto výhybka

Pozor na přemíru prostoru

Pokud řidič nekupuje auto pro rodinu, měl by zvážit, zda pro něj není vozidlo zbytečně velké. Začátečník naopak ocení kompaktnější rozměry. Což jistě neznamená, že si má za každou cenu koupit “nákupní tašku”.

Dostatečná porce výkonu

Automobil s brutálním šestiválcem není pro začínajícího řidiče ideální volbou, ale na druhou stranu by ho neměla frustrovat škodovka s dýchavičným tříválcovým “hátépéčkem”. Dostatek výkonu je zapotřebí také z důvodu bezpečnější jízdy, při předjíždění atd.

Spolehlivost především

Není nic horšího, než když první automobil majitele neustále zatěžuje dalšími a dalšími technickými závadami. Spolehlivost je jedním ze základních kritérií výběru a určitě není moudré volit vozidlo, které patří k poruchovějším.

Podceňovaná ergonomie

Autobazar Praha Výhybka mladým řidičům doporučuje automobily, které jsou na tom dobře z hlediska ergonomie. Díky tomu se pak při jízdě nemusí soustředit na ovládání, ale naopak se mohou naplno věnovat řízení a provozu. Pod termínem ergonomie byste si měli představit především hladký chod pedálů a řadicí páky či pohodlnou pozici za volantem.

ideální auto, auto výhybka

S ergonomií pak úzce souvisí také výhled. Řidič musí z automobilu perfektně vidět na všechny strany.

Bezpečnost především

Má vůbec smysl jakkoliv komentovat význam bezpečnosti? Pro mladého a nepříliš zkušeného řidiče by měla být významným kritériem při výběru. Podle odborníků je mnohem lepší pořízení menšího, modernějšího a bezpečnějšího vozu než staršího, většího a méně bezpečné auta.

Předchozí článekPrůlomová kniha Aktivuj svůj potenciál je tu!
Další článekCo byste měli vědět, než usednete za volant v autoškole?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.