Domů Technika Aplikace Internet věcí a automatizace domácnosti na dotyk

Internet věcí a automatizace domácnosti na dotyk

367
0
Internet věcí, automatizace domácnosti

Internet věcí a automatizace domácnosti na dotyk

Asi jste už o tom slyšeli. Začíná se psát o nové nastupující éře – internet věcí. Fajn a teď mě řekněte, co to vlastně je ten internet věcí? Je to celkem prosté. Ve své podstatě se jedná o rozšíření možnosti ovládat běžné věci kolem nás bezdrátově, například pomocí chytrého telefonu, který každý stejně vlastní.

Inteligentní dům a automatizace domácnosti

Internet věcí, automatizace domácnosti, inteligentní domácnostJak začít řešit automatizaci domácnosti? Jednou z možností je navštívit webové stránky intuitystore.com, kde si můžete jednotlivé produkty zakoupit. K dispozici je zvýhodněný kit ale můžete si koupit jednotlivé prvky samostatně. Systém je modulární a můžete ho stavět jako stavebnici. K ovládání se používá aplikace pro IOS a Android platformu s názvem Proxi by Silvair.

Jak je zvykem v podobných případech, aplikaci je možné stáhnout pro váš mobilní telefon zcela zdarma. K bezdrátovému ovládání je použit protokol Bluetooth. Dosah signálu výrobce udává od 30 do 40m.

Ovládat tak můžete daná zařízení pouze lokálně, přenos je šifrovaný. Není mi známo, zda výrobce plánuje systém rozšířit např. o modul umožňující komunikaci přes Internet.

Dálkové ovládání pro inteligentní dům

Internet věcí, automatizace domácnosti, inteligentní domácnostJaké možnosti máte pro váš inteligentní dům? V současné době můžete přímo zakoupit bezdrátový modul pro ovládání vrat a bran, která je kompatibilní s mnoha výrobci těchto mechanických zábran.

Obdobně můžete dokoupit Bluetooth modul pro dálkové ovládání žaluzií a rolet. Nicméně velice jednoduše ho můžete využít i pro ovládání například promítacího plátna. A to je bezva, ne?

Standardní nabídku doplňují možnosti pro ovládání osvětlení a zásuvek. Zapojení by měl zvládnout běžný elektrikář.

Internet věcí, automatizace domácnosti, dálkové ovládáníPokud si však koupíte zásuvkový adaptér Proxi Smart Plug, tak můžete přidružené zařízení ovládat ihned. Je to jen „mezikus“ do vaší běžné zásuvky. Zrovna mě napadá, že mám pár míst, kde se mě hůře manipuluje se zásuvkou a tento výrobek by mě tak vyřešil spoustu starostí.

Zatím poslední přírůstek automatizace domácnosti je Proxi kit, kdy všechny uvedené komponenty koupíte dohromady se slevou 15%. Odhaduji, že se objeví další zařízení pro vaši inteligentní domácnost.

Dálkové ovládání je skryté ve vašem telefonu

Jednoduchá cesta jak řídit a automatizovat vaší domácnost pomocí chytrého telefonu je opravdu na dosah nebo snad na dotyk?

Předchozí článekOblečení Kama je skladbou spoluautora Jiřího Pertla
Další článekProblémy s notebookem? Nic, co by nevyřešil servis!
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.