Domů Ostatní Finance Investování do zlata

Investování do zlata

370
0
investování do zlata, investice, zlato

Investování do zlata – způsob jak zajistit majetek proti inflaci

Pokud máte volné finanční prostředky a uvažujete jak s nimi naložit,potom čtěte dále a dozvíte se jaké výhody pro Vás může mít investování do zlata.

Vzhledem k tomu že zlato je stále více populární komodita pro zajištění majetku proti inflaci a různým dalším věcem které mají za následek snížení síly kapitálu,jeho světové zásoby jsou omezené,se jeho hodnota s nepatrnými odchylkami stále zvyšuje.

Investování do zlata je tedy ideální způsob jak zhodnotit své finance prakticky bez rizika.Jediným rizikem které při investování do zlata může nastat,je situace kdy nakupujete od obchodníka který není prověřen a nemůže ručit minimálně kvalitními referencemi.Navíc všichni obchodníci by rádi vydělaly a tedy mají i rozdílné ceny a v některých případech je rozdíl oproti průměru extrémní.Proto je žádoucí a místy i nutné projít více nabídek obchodníků než se rozhodnete,obvykle ten první nemusí být ten nejlepší obchodník s investičním zlatem právě pro Vás. Přidanou hodnotou je také fakt že investice do zlata je osvobozena od DPH a také má značný růstový potenciál.

Aktuální cena zlata

Aktuální cena zlata na burze je oproti minulým 2 létům spíše nepřesná jelikož nastal konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou což zasáhlo všechny světové ekonomiky a nejspíš nejvíce tu evropskou jelikož cena zlata na burze se určuje převážně podle Londýnské burzy se zlatem.Od vzniku konfliktu na východě cena zlata spadla o 9,72% podle Londýnské burzy zlata.Dne 21.Listopadu 2013 byla cena zlata na nejnižší možné hodnotě 1240 USD/oz.

Zlato a jeho vývoj ceny

Za posledních 12 měsíců se vývoj ceny zlata příliš nezměnil.Aktuálně zlato ztrácí 2,45% oproti minulému roku.Ovšem růstový potenciál je i v tomto případě zřejmý.Jelikož za poslední rok se ve světě celkem dost událo,cena zlata příliš nekolísala takže dá se počítat s mírným růstem ceny zlata i v letech budoucích. Mnoho světových ekonomik si vlastní likviditu zajišťuje právě investicí do zlatých slitků,zlatých ingotů či třeba zlatých mincí dá se odhadnout že i přes nastalý konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou bude zlato základní komoditou pro obchod. Jak už to bývá po každé válce nebo ozbrojenému konfliktu bude ekonomika nastartována znovu právě díky zlatu,jelikož inflace se jej nedotkne.

Výkupní cena zlata

Výkupní cena zlata se určuje především podle Londýnské burzy se zlatem (London Fix) k americkému dolaru oproti trojské unci(oz) tedy váze 31,10 kg (31,103496 gramů) a to dvakrát denně a to dopoledne a odpoledne. Pro investora který nepochází z USA je určujícím faktorem také kurz měny vůči americkému dolaru a v neposlední řadě také poptávka po zlatě v domovském státu.

.

Předchozí článekZískejte praxi či stáž během studia
Další článekEkonomické bajky pro studované i laiky
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.