Domů Technika Aplikace Soubory na iOS a přenos dat? iTransfer pomůže

Soubory na iOS a přenos dat? iTransfer pomůže

258
0
přenos souborů z iOS na počítač, iTransfer

Soubory na iOS a přenos dat? iTransfer pomůže

Pokud používáte jablečná zařízení, asi jste se setkali se systémem iTunes. No asi skoro určitě:) Za sebe mohu říci, že mě používání iTunes nečiní žádné větší potíže ani komplikace. Vše si řádně třídím, označuji a kromě občasného rozpadu českých znaků v názvech souborů jsem spokojený uživatel.

V případě, že iTunes synchronizujete s jedním počítačem, resp. s jedinou knihovnou pak v případě dalších počítačů se můžete dostat do drobných potíží. Myslím tím, sdílení části nebo celé knihovny iTunes mezi více počítači. K tomu můžete využít rodinné sdílení, které dokážete zapnout na celkem pěti zařízení, počítačů.
Jak však postupovat v případě, kdy iTunes nechcete instalovat, nebo z nějakého důvodu nechcete iTunes sdílet na daném počítači?
Jednou možností je použít alternativu v podobě aplikace iTransfer od společnosti Leawo.

Co iTransfer od Leawo umí?

  • můžete přenášet soubory mezi různými zařízeními iOS, iTunes nebo počítači
  • můžete provádět zálohu vašeho iPhone nebo iPadu
  • nepotřebujete instalovat a používat iTunes
  • podporuje všechny iOS modely
  • můžete spravovat playlisty, vaše seznamy apod.
  • můžete mobilní zařízení s programem používat jako flash disk

přenos souborů z iOS na počítač, iTransfer, správce souborů od Leawo

Bezvadné, jak je jednoduché iTransfer nainstalovat? V dnešní době je to opravdu prosté. Aplikaci si můžete na vyzkoušení stáhnout z webu výrobce a po několika kliknutí budete mít program nainstalován na vašem zařízení. Sluší se podotknout, že aplikace je možné spouštět na počítačích s operačním systémem Windows nebo Mac.

Jak se s iTransfer od Leawo pracuje?

Jedná se o opravdu značně jednoduchou aplikaci, utilitu. Po spuštění a kabelovém připojení vašeho mobilního zařízení (iOS telefon nebo tablet) máte možnost na hlavní obrazovce se v levé části přepnout na různé části knihovny s kterými budete dále pracovat. Dostanete se tak na lokální iTunes knihovnu (pokud máte na počítači iTunes nainstalován) nebo na iTunes knihovnu na vašem připojeném mobilním zařízení.

V tomto okamžiku tak například dokážete přenést soubor, soubory například z jedné knihovny do druhé nebo na lokální disk. Například, pokud přejdete na záložku týkající se vaší hudební knihovny na vašem mobilním zařízení, dokážete vybrat jednotlivé skladby nebo celé album. Jednoduchou operací je pak přesunete na lokální disk nebo do iTunes knihovny na vašem počítači. Takto můžete procházet ostatní části jako jsou například videa, knihy, vyzváněcí tóny a podcasty atd. a s vybranými soubory pak provádět totožné operace: kopírování na lokální disk nebo do lokání iTunes knihovny (pokud je iTunes na počítači nainstalován).

Závěr recenze iTransfer od Leawo

Nemá cenu se více rozepisovat. Jedná se v podstatě o jednoduchou aplikaci na principu souborového správce, kdy dokážete jednotlivý soubor nebo vybrané soubory (reprezentované různými typu dokumentů) jednoduše zkopírovat z vašeho iOS mobilního zařízení na lokální úložiště nebo do lokální iTunes knihovny. Můžete tak i provádět zálohu knihovny, ale i playlistů, případně mobilní zařízení použít jako flash disk.
Nemám dlouhodobou zkušenost s uvedenou aplikací, ale v rámci testů vše probíhalo a fungovalo dle mého očekávání.

Leawo nabízí spoustu zajímavých utilit

Zajímavé utility a aplikace si můžete sami projít na stránce výrobce a uvidíte, zdali se vám některá z nich náhodou nebude hodit. V předvánočním čase Leawo nabízí speciální slevovou akci 2016 X’MAS Celebration, kdy vybrané tituly a aplikace můžete získat s výraznou až sedmdesáti procentní slevou. A to už stojí rozhodně za vyzkoušení minimálně trial verze.

PŘEHLED RECENZE
Cena
9
Užitečnost
8
Snadnost použití
10
Předchozí článekKalendář s vaším psem od HappyFoto, fotokalendář
Další článekZimní fotokniha od HappyFota
Amatérský fotograf a blogger. Kontaktovat mě můžete také na sociálních sítích. | Absolvent ČVUT, FEL | Certifikace Vmware VCP 3, 4; ITIL 3 Foundation | Nominace na CIO roku 2009 | Zakladatel jedneho z prvních e-shopů v sortimentu výběrovích vín, destilátů (Respekt,časopis Internet) |
ios-prenos-datJednoduchá utilita na přenos souborů z vašeho iOS mobilního zařízení jedním klikem. Doporučuji vyzkoušet trial verzi, pokud hledáte takovou funkcionalitu a iTunes vám nevyhovuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.