Domů Ostatní Ostatní Jak mohou školy využít karanténu efektivně?

Jak mohou školy využít karanténu efektivně?

102
0
Interaktivní tabule, efektivní výuka

Jak mohou školy využít karanténu efektivně? 

Školní učebny jsou prázdné už více než 38 dní. V současných dnech vláda vydala první informace, které začínají přibližovat, kdy asi se děti budou moci do školních lavic vrátit. S největší pravděpodobností (s ohledem k aktuálnímu vývoji situace a doporučení epidemiologů) to vypadá, že návrat studentů a školáků bude rozdělen do 4 hlavních fází a je dokonce možné, že u některých (zejména mladších) ročníků, bude návrat do školy prozatím „dobrovolný“ a bude záležet na rozhodnutí rodičů. 

Aktivní ředitelé a ředitelky vylepšují 

Současná situace je složitá pro všechny. Museli jsme si zvyknout, že většina věcí se nedá naplánovat a nepůjde vždy podle našich představ. Ale ne všichni ředitelé jsou pasivní. Současná situace dala vyniknout, jak různé školy přistupují ke krizovým situacím různě. Existují ředitelé a ředitelky, kteří nečekají, co situace přinese, ale rozhodli se tento čas využít efektivně. Buďte jako oni. Právě teď je totiž ideální čas pro vylepšení školních učeben.

Interaktivní tabule, efektivní výuka

Proč jsou interaktivní tabule důležité? To už teď ví i rodiče. 

To, co si většina rodičů měla nově možnost vyzkoušet doma na vlastní kůži je, že učit není jen tak. A v čím vyšším ročníku se školák nachází, s tím většími obtížemi se rodiče museli potýkat. Proč? Protože v těchto situacích přestala stačit slova. Najednou nebyl dostatek pomůcek, možností a vizualizací. I sebelepší učitel bude mít problém vysvětlit abstraktní věci pouze pomocí slov. Interaktivní tabule jsou nezbytností. Poskytují dětem názornost, možnost věci chápat v souvislostech a novou látku opravdu pochopit (nikoliv jen „memorovat“). 

PŘEČTĚTE SI: 7 rad, které oceníte při výběru projektoru do školy

Předchozí článekJak vybrat dobrý herní počítač
Další článekGigaLash recenze a zkušenosti jiných žen

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.