Domů Ostatní Dům Jak se zbavit vodního kamene na kuchyňských bateriích?

Jak se zbavit vodního kamene na kuchyňských bateriích?

139
0
Jak se zbavit vodního kamene na kuchyňských bateriích?

Jak se zbavit vodního kamene na kuchyňských bateriích?

Každá žena chce mít domácnost naprosto dokonalou a dokonale čistou. Proto se stále snaží o udržení domácnosti ve skvělé podobě. Drhnou pravidelně koberce, vysávají, utírají prach. A když je potřeba, tak také zbaví kuchyňskou baterii u kuchyňského dřezu vodního kamene, který se ostatně může objevit i v rychlovarné konvici. Zatímco v rychlovarné konvici vyčistíme vodní kámen s pomocí citronu, jak se zbavit vodního kamene na kuchyňské baterii?

Většina hospodyněk sáhne po nějakém speciálním prostředku, který koupily za směšně vysokou cenu v drogerii, a po drátěnce. Jenže drátěnka může kuchyňskou baterii poškodit, proto doporučujeme jít na čištění vodního kamene z dřezové baterii postaru. Zkuste tipy našich babiček, které se pyšnily krásně čistými dřezovými bateriemi

Zkuste to s octem

Skvělým pomocníkem je rozhodně ocet, který dokáže zbavit vodního kamenu nejen rychlovarné konvice, ale také dokáže zbavit vodního kamenu i dřezové baterie nebo sprchové hlavice. Stačí je zabalit do roztoku octu a vody a chvilku nechat působit. Je to snadný, levný, rychlý a účinný způsob, jak se zbavit vodního kamene, který tak ošklivě ničí vzhled kuchyně jako takové. 

Citron a soda taky pomůžou

Skvělými pomocníky je také soda společně s citronem. Stačí, když v citronové šťávě necháte rozpustit trochu sody, touto směsí pak potřete dřezovou baterii. Po chvíli působení opláchněte a uvidíte, jak skvěle bude dřezová baterie vypadat. Ovšem pozor si dejte na lesklé chromové baterie, které se mohou touto kyselinou zničit. 

Tak co vyzkoušíte jako první? Naše babičky při čištění vodního kamene používaly jak ocet, tak i citron se sodou a neutrácely za přípravky, které se jen tváří, jak účinné jsou. Pravdou však je, že účinné zrovna dvakrát nejsou. Dejte proto na osvědčené babské rady a tipy.

Předchozí článekPraktická kabina pro pohodlné sprchování
Další článekVlastnosti papoušků nehodících se do interiérů a menších domácností
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.