Domů Ostatní Finance Krátkodobé nebankovní půjčky

Krátkodobé nebankovní půjčky

335
0
krátkodobé nebankovní půjčky

Krátkodobé nebankovní půjčky

Jak vypadá klasická půjčka, to rozhodně není třeba nikomu představovat, jelikož ji nabízí většina nebankovních společností, ale stejně tak i většina bank. Oproti tomu je vhodnější představit krátkodobou nebankovní půjčku, která je na našem trhu teprve pár let, ale za tu dobu si získala tisíce klientů, a množství poskytovatelů se den ode dne rozšiřuje.

Proč je tak oblíbená?

Tím hlavním důvodem je jednoduchost. Pokud jste u klasické půjčky byli zvyklí na to, že jste museli dokládat příjem, jednat se bankami i nebankovními společnostmi osobně, nebo jste snad museli dokládat i výpisy z registrů, potom máte jistotu, že půjčka ihned nic takového nevyžaduje. To se samozřejmě velmi rychle rozkřiklo, a to nejenom u klientů standardních, ale i u klientů problémových, popřípadě osob bez zaměstnání. I ti tak mohli na nabízené finanční částky bez problémů dosáhnout.

Dalším pozitivem byla a je samozřejmě také rychlost. V tomto směru je třeba dodat, že se neustále snižuje. Zatímco dříve to byly hodiny, nebo desítky minut, dnes už to jsou jednotky minut, během kterých může být jasno, zda peníze dostanete. A jelikož často stačí splnit podmínku plnoletosti nebo tuzemského občanství, je jasné, že peníze dostane opravu téměř každý. Ne všechny společnosti ale fungují stejně, jelikož se můžete setkat i s nutností odeslat prostřednictvím vašeho účtu korunový registrační poplatek, sloužící jako ověření. Nejde zde sice ani tak o částku jako takovou, ale spíše o to, že tato platba může celý proces výrazně zpomalit. Naštěstí se týká jenom prvních žádostí.

Je třeba počítat s menšími částkami

Ačkoliv benevolentní podmínky hrají do karet každému žadateli o tento úvěr, tím, čím může být zklamaný, jsou částky. Ty se pohybují nejčastěji v rozmezí několika set, až několika tisíc korun. Přesto ale některé společnosti svůj limit zvyšují, a to až nad 10 000 Kč. V rámci něho se tak rychlá půjčka může pomalu stávat možnou alternativou k úvěrům klasickým a nemusí být nutně jenom záchranou při nepříznivých finančních situacích.

Co se danou částkou přímo souvisí, a co tento typ půjčky také jasně vymezuje a charakterizuje, to je splatnost. Zapomeňte na pravidelné měsíční splátky, jelikož tato varianta se vrací jednorázově. A to v termínu, který si jako žadatelé sami vyberete při žádosti o půjčku. Klasikou je doba od jednoho dne, do jednoho měsíce. Nejenom, že někteří poskytovatelé umožní i delší lhůtu, ale umožní také prodloužení stávající. To se ale neobejde bez poplatku.

Pozor na úroky

Mluvíme-li o poplatcích, je ideální při našem popisu této půjčky přejít i na úrokové sazby. Začneme-li pozitivně, potom je třeba upozornit na to, že někteří poskytovatelé nabízejí pro nové klienty promo akce ve formě první půjčky zdarma. Díky tomu se tato nebankovní půjčka rázem stává nejvýhodnější možností, jak si půjčit. Na druhou stranu je třeba dodat, že klasické úroky s půjčkou spojené patří do sekce těch vyšších. Výjimkou tak není to, kdy v rámci desetitisícového úvěru zaplatíte za daný měsíc navíc i 3 000 korun českých. To je zkrátka ona daň za rychlost a jednoduchost.

Na co jsou peníze určeny?

Jelikož se jedná o úvěr neúčelový, tak skutečně na cokoliv. Je jedno, jestli si za získané peníze žadatel něco koupí, nebo je použije k původnímu účelu. A to v situaci, kdy je jeho konto na nule a on potřebuje peníze do výplaty. Stejně tak je primární účel půjčky i to, že by měla řešit krátkodobé nečekané výdaje – třeba nedoplatky za elektřinu a plyn. Nic z toho však není nutné dokládat, a tak jakmile suma dorazí na zvolený bankovní účet, není problém zaplatit kartou v obchodě, poslat peníze dále, nebo je vybrat a utratit jiným způsobem.

 

Předchozí článekOblékněte plot i fasádu do kamene
Další článekKdo se bojí, nesmí do Lucemburské zahrady
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.