Domů Technika Hardware LAMAX X7 Mira? Povedený trpaslík

LAMAX X7 Mira? Povedený trpaslík

779
0
Akční kamera Lamax Mira X7

LAMAX X7 Mira? Povedený trpaslík

V segmentu levných akčních kamer se během posledního roku vyrojilo hned několik zajímavých kousků s ještě zajímavějším poměrem ceny a výkonu. V dnešní recenzi se právě na jeden z nich podíváme. Je jím Lamax X7 Mira.

Lamax X7 je nástupcem loňského poměrně oblíbeného modelu Lamax X6, který se mi sice dostal do rukou, ale nikoliv na dobu potřebnou k vytvoření plnohodnotné recenze. Zajímalo mě proto, jak si novinka proti svému předchůdci bude stát

Je opravdu malá…

To je pravděpodobně první myšlenka, která kohokoli napadne, jakmile se mu kamera X7 bez ochranného vodotěsného pouzdra dostane do rukou. Bez bazírování na milimetrech lze konstatovat, že je rozměry nejblíže ke klasické krabičce od sirek, což se pozitivně odráží v její hmotnosti, která i s 900 mAh baterií činí 55 gramů. I s vodotěsným pouzdrem, které je dodáváno standardně s kamerou, se jedná o střízlíka a Mira rozhodně patří k nejmenším produktům na trhu akčních kamer. Potěší kvalitní zpracování i volba materiálů, vše hezky lícuje, nevrže a především na dotek je poznat, že Lamax zvolil kvalitnější plast s lehkým nástřikem gumy namísto hojně rozšířených laciných plastů bakelitového vzezření.

 

Akční kamera Lamax Mira X7, akce

Přední straně dominuje objektiv obehnaný ochranným kroužkem s poměrně zajímavým výběrem textury, zadní pak 1,5” LCD displej, který sice nevyrazí dech, jelikož konkurence v podobné cenové hladině umí i displeje 2”, ale rozhodně neurazí. Pozitivem je dostatečně jemný obraz i jeho slušné pozorovací úhly. Jeden z boků pak plně zabírá veškerá konektorová výbava – Micro USB konektor, Mini HDMI konektor a slot pro SD kartu.

Prodejce doporučuje k používání především karty formátu Micro SDHC Class 10 o velikosti maximálně 32 GB. Zde se rozhodně (a pravděpodobně naštěstí) žádná velká revoluce nekoná. Opačná strana pak skrývá tlačítko sloužící k zapnutí Wifi, kterou také kamera standardně obsahuje. Po stažení aplikace LAMAX CamApp 2.0 dostupné jak pro Android, tak pro iOS, lze ovládat kameru právě pomocí displeje mobilního telefonu a jde to opravdu velice snadno.

Jak točí? Kvalita záznamu kamery.

Akční kamera Lamax Mira x7, připevnění

X7 Mira umožňuje pořizovat jak fotografie o maximální velikosti až 12 Mpix, tak především videa v rozlišení 1080p při třiceti snímcích za vteřinu a 720p při třiceti i šedesáti snímcích za vteřinu. Osobně jsem většinu video materiálu pořídil v prvně jmenovaném rozlišení a byl jsem s kvalitou záznamu velmi spokojen. Nemá cenu chodit kolem horké kaše, je to právě obrazová kvalita, která kameru X7 předurčuje k dobré prodejnosti a vytváří jeden z hlavních argumentů, proč si právě Miru pořídit.

Výsledné záznamy jsou příjemně ostré, zachovávají reálné barvy

a především je vidět, že výrobce oproti kameře X6 zapracoval na čipu, jehož dynamika je u aktuálního modelu na mnohém vyšší úrovni. To se projevuje též v kvalitě fotografií pořízených v režimu “fotoaparát”. Jde o snímky s příjemnou kresbou a ostrostí.. Nutno ovšem dodat, že fotoaparáty v High-endových modelech mobilních telefonů fotí lépe, to je ovšem problém, se kterým se potýkají kamery všech světových výrobců. Jde zkrátka především o kamery, nikoliv fotoaparáty.

Po zuby ozbrojeno

Velmi příjemné překvapení skýtal pohled do standardního prodejního balení. V něm se krom běžných položek jako nabíječka, manuál a základní držák (systém je mimochodem plně kompatibilní s GoPro příslušenstvím), skrývalo nepřeberné množství příslušenství zahrnující především držáky pro snad všechny druhy uchycení. Velmi též potěšily rovnou dvě 900 mAh baterie  v balení, které tak dle výrobce umožní kameře natáčet v režimu Full HD videa až po dobu 180 minut a já nemám problém těmto číslům na základě mých zkušeností s X7 uvěřit.

Závěr recenze akční kamery

X7 Mira představuje komplexní produkt, který nemá výraznější slabé stránky a naopak se může chlubit několika vyloženě silnými. Potěšila mě především kvalita záznamu, množství příslušenství a v neposlední řadě dobré zpracování. Za mě je to pro Lamax palec vzhůru. X7 Mira se povedla.

Předchozí článekRestaurace Amore Moře
Další článekStrava, whole30, omezení cukru – sacharidy
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.