Domů Cestování Letní tip – pořiďte si řidičák na loď

Letní tip – pořiďte si řidičák na loď

985
0
Letní tip, řidičák na loď, kapitánské zkoušky, kapitánský průkaz

Letní tip – pořiďte si řidičák na loď

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je řídit motorovou jachtu či vodní skútr a kde se asi dají „papíry na loď“ pořídit? Smělou myšlenku na kapitánský průkaz jste zaplašili s tím, že je to určitě všechno složité a komplikované… Opak je však pravdou!

Získání kapitánského průkazu Vůdce malého plavidla není vůbec komplikované

Kapitánské kurzy Lodní školy

Kapitánské kurzy Lodní školy jsou tu pro nadšence se zájmem o získání „řidičáku na loď“. A též pro všechny milovníky plavby, kteří již mají za kormidlem něco za sebou, ale chtějí si svoji kvalifikaci zvýšit či si jen kapitánské dovednosti připomenout.

Lodní škola nabízí svůj servis všem, kteří chtějí řídit svoji či zapůjčenou motorovou loď, rychlý člun, vodní skútr či plachetnici po řekách, jezerech a průplavech nejenom u nás, ale i v zahraničí. A to již od 16 let věku. Pro dobrodruhy s námořnickou duší navíc rozšířená způsobilost pro plavbu po moři do vzdálenosti jedné námořní míle od břehu. Výkon motoru není omezen, stejně jako šířka plavidla. Daná je pouze maximální délka plavidla (20 m) a maximální počet cestujících na palubě (12 osob).

Letní tip, řidičák na loď, kapitánské zkoušky, kapitánský průkaz, řízení loďLodní škola Vás profesionálně a záživně připraví jak teoreticky, tak prakticky pro všechny kategorie průkazů Vůdců malých plavidel. Vlastní učební materiály, vlastní školící prostory, profesionální lektoři, flotila školních plavidel. V rámci kapitánských kurzů VMP nasazujme až 7 vlastních lodí různých velikostí.

Výcvikové lodě a kapitánské zkoušky

Každá z výcvikových lodí má k dispozici minimálně koupelnu, WC, a kompletně vybavenou kuchyňku pro přípravu občerstvení během plavby. Pro zimní plavby je instalováno výkonné topení. Na praktický výcvik klademe značný důraz, vždyť v rámci jediného kurzu naplujete až 9 hodin! Absolvované „kapitánské zkoušky“ mají neomezenou časovou platnost, takže není zapotřebí žádných periodických přezkoušek či dokládání průběžné praxe.

Odborná způsobilost (průkaz) „Vůdce malého / rekreačního plavidla“ má dle platné legislativy trvalou hodnotu. Lodní škola nabízí každý rok cca 35 termínů základních kapitánských kurzů a více než 150 termínů závěrečných praktických zkoušek (tzv. Ověření dovedností při vedení malého plavidla dle zákona č. 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě).

Letní tip, řidičák na loď, kapitánské zkoušky, kapitánský průkaz, lodní zkoušky

Následuje další stovka termínů pro kondiční plavby či další vzdělávání (praktická noční plavba, radiotelefonní provoz, plavba podle radaru apod.) Hlavním místem konání kapitánských kurzů je Praha, ale každoročně se pořádá též několik kurzů na Baťově kanálu, v Nymburce a na dalších místech. Lodní škola, to je svět zážitků pro všechny, kteří mají vztah k plavbě, lodím, chtějí se něco z oboru lodní dopravy dozvědět a třeba i poznat nové lidi okolo vody…

Předchozí článekTrendy v pánském spodním prádle 2017
Další článekChcete lepší recenze? Odměňte zákazníky
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.