Domů Technika Hardware Macbooky od Apple drží svou hodnotu

Macbooky od Apple drží svou hodnotu

422
0
Macbookyod Apple drží svou hodnotu, apple mac os x

Macbooky od Apple drží svou hodnotu – i použité stojí dost peněz

Notebooky Macbook od Apple nepatří mezi levné stroje. Ať už si o pověsti společnosti Apple, respektive o skupině jejích milovníků, myslíte cokoli, faktem je že hardware Applu je špičkový. Stačí vzít do ruky jakýkoli přístroj tohoto kalifornského výrobce a ihned cítíte, že na materiálech a komponentech se tady nešetřilo.

Několik let staré počítače se pořád prodávají

Nejde ale jen o hardware, které je robustní a statečně odolává opotřebení. Apple do notebooků dává vlastní operační systém – a staré modely ještě dlouhé roky podporuje i s novými verzemi. Díky dokonalému sladění HW a SW světů tak počítače mohou v některých ohledech pracovat dokonce lépe než v okamžik zakoupení.

To vše je důvodem, proč není problém koupit si 5 let starý Macbook (a je lhostejné, jestli Macbook Pro nebo Macbook Air) klidně za 20 tisíc korun. I nižší modely z let 2009 a 2010 jdou zřídka pod 15 tisíc.

Dokonce i tak staré modely Macbooků, jako je Macbook White (bílý plastový laptop, který se vyráběl v letech 2006 až 2010) se prodává za cenu od 5 do 10 tisíc korun. Dovedete si představit, že takovou cenu prodáte notebook jiné značky, starý tolik let?

I nové Macbooky jsou v prodeji déle než obvykle

Ceny “ojetých” Macbooků jsou relativně vysoké, ale je třeba se s nimi smířit. Prostě a jednoduše odrážejí realitu trhu. A pokud vám to pomůže, zkuste je porovnat s cenami nových modelů v oficiálním obchodě Apple nebo na jiných českých e-shopech.

A když tam budete, můžete se přesvědčit, že i v současnosti se prodávají nové, nepoužité modely Macbooku z roku 2012. S CD mechanikou, zastaralými konektory a displejem s nižším rozlišením – přesto stojí přes 30 tisíc korun, lidé si je kupují a spokojeně je používají. Apple je prostě jiná planeta.

.

Předchozí článekAplikace pro správu chytrého náramku Mi Band od Xiaomi
Další článekKam s fotkami z dovolené?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.