Domů Cestování Nejlepší destinace v Chorvatsku, TOP pět

Nejlepší destinace v Chorvatsku, TOP pět

976
0
Top pět destinací, nejlepší destinace dovolená Chorvatsko

Nejlepší destinace v Chorvatsku

Na tomto poloostrově se nacházejí čtyři z pěti destinací kde turisté stráví největší počet nocí při své dovolené v Chorvatsku. Jsou to města Rovinj, Poreč, Medulin a Umag. Mezi tato Istrijská města se propašovala takzvaná Perla Jadranu neboli starobylé město Dubrovník, které také nesmíte vynechat při své cestě do Chorvatska.

top-destinace-chorvtsko

Pokud máte rádi turistiku a přírodu tak Chorvatsko má pro vás osm národních parků: čtyři v horské oblasti (Risnjak, Paklenica, Severní Velebit a Plitvická jezera), čtyři v pobřežní oblasti (Kornati, Mljet, Brijuni a Krka). Má také přírodní rezervace s cenným vlastním i světovým přírodním bohatstvím, které se nacházejí na Velebitu a v oblasti Kopački rit.

Při hledání nejhezčích pláží v Chorvatsku můžeme narazit na několik žebříčků

Vybrat deset nejlepších pláží je proto nadlidský úkol, protože těch krásných je opravdu velké množství a pokaždé bychom našli mnoho důvodů, proč tam vyrazit. Na Istrii můžeme najít krásnou písečnou pláž vhodnou pro děti v městečku Medulin. Známá písečná pláž Zlatni Rat v letovisku Bol na ostrově Brač je také jednou z těch vyjímečných kterou stojí za to navštívit.

A do třetice patnáct kilometrů severozápadně od Zadaru leží letovisko Zaton v borovicovém háji u široké a chráněné zátoky. Břehy této zátoky jsou obehnány pískem a z části oblázkovou pláží, která se vine kilometr a půl.

Předchozí článek4* hotel Belvedere Praha – čím je jiný?
Další článekRIS: Jednoduše skvělý podnikový informační systém
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.