Domů Ostatní Oblékněte plot i fasádu do kamene

Oblékněte plot i fasádu do kamene

1279
0
kamenné obklady řepa

Oblékněte plot i fasádu do kamene

Zima je v plném proudu, což je ideální čas k tomu, abyste již nyní začali myslet na jarní stavební úpravy Vašeho domu. Všechno napovídá tomu, že i letošní rok bude ve stavebnictví ve znaku kamene. Stejně tak tomu je již několik let. Především pak obklady na fasádu, které jsou momentálně obrovsky žádané. Ačkoliv je jakýkoliv trend vždy jen dočasný, u kamenných obkladů tomu tak není. Ptáte se proč? Přečtěte si následující řádky.

Přírodní kámen vždy jinak

Výhoda obkladů z kamene je totiž ta, že není prakticky možné, abyste našli dva rodinné domy, které mají stejně obloženou fasádu. Každý kámen je totiž zcela rozdílný jak v barvě, tak také v profilu a pohledové části. Kámen je přírodní materiál, a tudíž je prakticky nemožné, abyste našli jen v rámci jedné dodávky 2 stejné kameny. Nelze pak hovořit o tom, že by bylo možné najít naprosto stejný typ obkladu v rámci dvou různých prodejců, nebo výrobních šaržích. Navíc, jak těžba v lomech pokračuje, tak se vzhled kamene neustále mění. Nemůžete tedy očekávat, že bude větší plocha po obložení jednolitá. Každý přírodní kámen obklad je totiž jiný.

Realizace je od počátku do konce hračka

kámen obklad, bílý kámenSamotná realizace kamenné stěny je poměrně snadná. Nejprve by jistě mělo přecházet dlouhé přemýšlení o tom, kam budeme obklad aplikovat, v jakém množství a barvě. Každým obložením je potřeba dosáhnout cíleného efektu. Podle toho pak kámen vybíráme. Po zakoupení žádoucího typu kamene pak přichází montáž. Ta se vyznačuje rychlostí. Většina obkladů na trhu je totiž formátována do takzvaných obkladových pásků. Nám pak nezbývá nic jiného, než lepit jednotlivé kamenné tabule k sobě a kontrolovat rovinu. Nutné je samozřejmě dodržovat principy stavební praxe.

Po ukončení všech prací doporučujeme dbát na čistotu. Zbytky lepidla či jiných stavebních hmot důkladně očistěte. Po vyschnutí to jde velmi obtížně a mohli byste tak narušit původní, krásnou, kamennou strukturu. Na závěr můžete kámen nastříkat hydrofobním roztokem. Prodloužíte tak kamenu jeho i tak nekonečnou životnost a ochráníte ho před růstem mechů či plísní.

Do ložnice, obýváku i koupelny

Častý předsudek je, ten, že kamenné obklady se dají použít pouze pro venkovní účely. Kámen se v interiéru nejen výborně vyjímá, ale působí také velmi komfortně a netradičně. Například obložená stěna za postelí je naprosto fantastická a Váš spánek bude mít úplně jinou kvalitu. Vzduch bude rázem čistější a atmosféra příjemnější. Časté využití je také v obývacích pokojích, koupelnách, kuchyních a vlastně všude, kde si dokážete představit.

 

Předchozí článekPrvní rychlá půjčka zdarma
Další článekKrátkodobé nebankovní půjčky
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.