Domů Technika Hardware Osobní cloud Western Digital My Book Live Duo

Osobní cloud Western Digital My Book Live Duo

856
1
Western Digital My Book Live Duo

Osobní cloud Western Digital My Book Live Duo

Osobní cloud Western Digital My Book Live Duo je dvoudiskové úložiště, zde v kombinaci s 2x 3TB disky. Maximální kapacita dosahuje 6TB dat v režimu Raid 0. Jaké jsou přednosti tohoto černého krasavce?

Popis, funkčnost, konstrukce zařízení Western Digital My Book Live Duo

Konstrukčně (mechanicky) se jedná o naprosto totožnou koncepci použitou u námi testovaného řešení Western Digital My Book Thunderbolt Duo. Rozdíl tvoří barevné provedení a hlavně, způsob konektivity. Zde se jedná o síťové rozhraní osazené 1Gbit portem. USB zdířka je připravená pro připojení USB disku, ale i flash karty a následné sdílení přes zmíněný síťový kabel. Dle definice připojení se jedná o NAS storage.

V současné době Western Digital dodává na trh tři modely My Book Live Duo o maximální kapacitě 4TB, 6TB nebo 8TB (režim Raid 0 – „striping“, prokládání). Námi recenzovaný model má dva disky 3TB Western Digital Caviar Green, 6TB celkově v režimu Raid 0.

Diskový prostor je jasný, co jiného vám tato „černá knížka“ při otevření nabídne:

  • iTunes server
  • FTP server
  • Safepoint (backup, kopie dat, záloha na jiné podporované úložiště)
  • DLNA 1.5, UPnP pro streamování dat
  • Prostor pro backup počítačů Mac (Time Machine vestavěná utilita) Windows WD Smartware (součástí řešení)
  • Mobilní aplikace WD 2go (iOS od 4.3, Android od 2.2, Windows Phone od 7.5, Blackberry od 6), WD Photos (iOS od 4.3, Android od 2.2)
  • Vzdálený přístup přes www.WD2go.com (to je ten váš cloud. Cloud aneb marketingově zprofanované slovo:)

Parametry WD My Book Live Duo, porovnání se Synology DS212j a další poznámky si můžete přečíst ve článku zde

Snadnost použití zařízení Western Digital My Book Live Duo, technická podpora

Utilita Western Digital WD Quick View, MAC OS X verze
Utilita Western Digital WD Quick View, MAC OS X verze

Je to opravdu prosté. Připojíte do sítě (napájecí, ale i datové) a pokud již máte nainstalovanou utilitu WD Quick View Windows od XP SP3+, nebo Mac OS X od 10.5, zařízení WD se vám v této aplikaci zobrazí. Následující správu, management WD zařízení už budete provádět přes webové rozhraní.

Utilita wd quick view pro windows
Utilita Western Digital WD Quick View, Windows verze

Jak webové rozhraní, tak i podrobný návod je k dispozici v české verzi.  Webové rozhraní je přehledné, a pokud jsou vám použité technické termíny jasné, nebudete muset studovat žádné další zdroje.

Cena ke kvalitě zařízení Western Digital My Book Live Duo

Pro koho je testované zařízení vhodné? Rozhodně pro ty, kdo chtějí využít možnosti publikování dat na různá mobilní zařízení (např. streamovaný přenos videa).  Druhou nejvyužívanější funkcí bude zálohování dat. Pokud máte kvalitně vyřešené síťové připojení, obě dvě funkce je toto zařízení schopné poskytnout. Oproti jednodiskovému zařízení Western Digital My Book Live pak získáte možnost diskového řadiče Raid 0 nebo Raid 1 (dvojnásobná velikost nebo ochrana proti poruše jednoho z disků).

Co konkurenční řešení od společnosti Synology? Pokud si vystačíte s uvedenými základními funkcemi, zařízení Western Digital splní plně vaše očekávání. Jeho jednoduché nastavení, okamžitá možnost použití pak bude velikou výhodou pro ty uživatele, kteří nejsou technologicky zdatní a pokročilé možnosti konfigurace je děsí.

 

Předchozí článekItalská kuchyně restaurace Aromi
Další článekRuntastic Pumpit sada aplikací pro lepší kondici
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

  1. Toto zařízení s výhodou použijí ti uživatelé, kterým množství technických výrazů je spíše na obtíž. Pole WD je ihned připravené k použití a poskytne svým uživatelům nejpoužívanější funkce typu síťového úložiště ale i serveru pro streamování (vysílání – přenos uložených video, audio a foto souborů) obsahu do mobilních zařízení, ale i na pracovní stanice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.