Domů Kultura Kniha P. Kohout Nová kniha už nebude povídková

P. Kohout Nová kniha už nebude povídková

264
0
Pavel Kohout nová kniha povídek

Pavel Kohout Nová kniha už nebude povídková

Pavel Kohout se uvedl mezi spisovatele svou literární prvotinou vydanou na jaře letošního roku. Jedná se sbírku humorných příběhů nazvanou stručně Povídky. Zeptali jsme se autora na více informací o debutu a na jeho plány do budoucna.

Jaký máte pocit z ohlasů na svůj literární debut Povídky?

On to není úplně můj knižní debut. Před touto knihou povídek jsem napsal dvě malé odborné knihy o fotografování a prodeji snímků na fotobankách (ke stažení na webu nakladatele). Povídky jsou tak debutem v beletrii.
A co se týče ohlasů jsem spokojen. Ona ta kniha vyšla hlavně díky kladným ohlasům, které měly povídky v minulosti.

Jedná se tedy o staré povídky ze šuplíku?

Pavel Kohout nová kniha povídek, obal knihyAno. Já jsem s psaním povídek začal už na střední škole. Úplně první byla Den s reklamou, která v původním znění vznikla jako slohová práce na téma fejeton. a vzhledem k tomu, že měla úspěch jak u učitelky tak i u spolužáků, vznikaly další příběhy. Některé Texty jsem následně zaslal do časopisu trnky- brnky, kde byly následně otištěny. Jednoduché doma vytištěné sešity s povídkami jsem rozdával i kamarádů. A na základě kladných ohlasů jsem se rozhodl vydat povídky jako oficiální knihu, což si vyžadovalo určité zásahy do textů.

Povídky jsou tedy nově upravené?

Spíše si vyžadovaly pravopisnou korekci a drobné stylistické úpravy, základ zůstal. Texty vznikly během více než desetiletého období a za tu dobu se mi styl trochu změnil.

Jsou tedy v knize všechny povídky, nebo máte něco v záloze?

V záloze nemám nic. V knize jsou všechny povídky, které mě zaujaly i po letech. Několik se jich do knihy nedostalo, jelikož mi už přišly nezajímavé.

Když jsem knihu četl, nabízelo se mi srovnání s povídky Šimka a Grossmanna. jak byste je přirovnal Vy osobně?

Povídky Šimka a Grossmanna mám dodnes v oblibě stejně tak díla Zdeňka Svěráka a dalších autorů

Určité ovlivnění tvorby tam tedy možná je, ale určitě bych to nechtěl přirovnávat. A právě protože se těžko popisuje styl povídek, vydalo nakladatelství KKnihy.cz souběžně knihu 4 Povídky, která je ke stažení zdarma a jsou v ní čtyři ukázkové povídky.

A to je jakýsi reprezentativní vzorek pro nalákání čtenáře?

Těžko říci do jaké míry reprezentativní, jelikož v knize je celkem povídek 55 a každá je zcela jiná. Je to spíš ukázka stylu a humoru.

Jsou povídky zcela smyšlené nebo vycházení ze zažitých skutečností.

Každý námět vznikl na základě nějaké inspirace. Něco jsem zažil sám, něco je z mého okolí a něco mám z vyprávění. Když jsem následně námět zpracovával, rozvinul se příběh smyšlenostmi, které mě napadli. Mnohdy se z reálné příběhu stala nereálná bláznivina.

Tvoříte další nové povídky?

Povídky ne. Mám však rozepsanou další humornou knihu, kterou bude tvořit jeden hlavní příběh. Bude psána v podobném stylu jako jsou povídky, přibude však trochu větší prokreslení postav i okrajově vážnější životní momenty.

Už je plán na vydání?

Vzhledem k tomu, že z knihy mám přibližně třetinu první verze rukopisu, žádný konkrétní termín není. Rád bych, kdyby to bylo v druhé polovině příštího roku.

Opět bude pouze jako elektronická kniha?

S největší pravděpodobností ano, formát e-knih mám osobně velmi oblíbený. Navíc neočekávám několikatisícový prodej papírové knihy, pro který by se vyplatil náklad. A v menším nákladu by se cena knihy vyšplhala na několika násobek té elektronické. Já bych nechtěl s konečnou cenou opět překročit 100 Kč, aby byla kniha snadno dostupná.

Předchozí článekTrue4Kids MagicPen
Další článekProč nebude pokračovat Krev na sněhu
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.