Domů Ostatní Překladatelské asociace (GALA, ELIA, EUATC)

Překladatelské asociace (GALA, ELIA, EUATC)

254
0
Překladatelské asociace (GALA, ELIA, EUATC)

Překladatelské asociace (GALA, ELIA, EUATC)

Nadstandardní překladatelské a tlumočnické agentury se znají tak, že jsou členy některé z prestižních a licencovaných asociací, které sdružují ty nejlepší odborníky v dané oblasti. Zároveň vykonávají dohled nad kvalitou nabízených služeb a dbají na prosazování standardů při jejich poskytování.

Mezi přední překladatelské a tlumočnické agentury patří i společnost Aspena, která je mj. členem lokalizační asociace GALA. Pravidelně se účastní konferencí a veletrhů, aby sbírala poznatky o nových trendech, na základě kterých zkvalitňuje svou nabídku. GALA však není jedinou asociací, ke které se Aspena hlásí.

Globalizační a lokalizační asociace (GALA)

Jde o reprezentativní neziskovou mezinárodní organizaci, která sdružuje subjekty v oboru internacionalizace, lokalizace, globalizace, překladatelství a tlumočnictví. Vzdělává, poskytuje informace o spolupráci, obhajuje a provádí výzkum pro tisíce společností po celém světě.

Překladatelské asociace (GALA, ELIA, EUATC)

Internetové školení, akce, publikace, síťové a rozvojové programy vedou ke zlepšení výkonu jazykových odborníků, kteří jsou následně schopni plnit požadavky vícejazyčných trhů. GALA dále vytváří a podporuje rozšiřování odvětví jazyků prostřednictvím norem, projektů a iniciativ ve spolupráci s dalšími organizacemi.

Úkolem asociace je také informovat o výhodách, které společnosti působící v oblasti jazyků přinášejí celosvětovému obchodu

Jejím prostřednictvím jsou světu představeny i české instituce, jako je již zmíněná Aspena. Vylepšuje technologie a obhajuje normy i důležitost překladu, lokalizace a tlumočení pro pedagogy, politiky a vlády.

Evropská jazyková asociace (ELIA)

Evropské překladatelské, lokalizační a tlumočnické společnosti spojuje i evropská asociace ELIA (The European Language Industry Association), nezisková organizace, která zastupuje jejich nejlepší zájmy na evropském trhu. Poskytuje různé fóra pro výměnu informací, podporuje rozvoj obchodních vztahů s ostatními členy a souvisejícími organizacemi. Zároveň podporuje koncept etiky a norem kvality v celém odvětví. Buduje vztahy s jednotlivými agenturami, a to nejen v zemích Evropské unie. Rozvíjí spolupráci po celém světě. Jejím úkolem je i sdílení zkušeností, které pomohou rozvoji odvětví.

Evropská unie asociací poskytovatelů překladatelských služeb (EUATC)

EUATC (European Union of Associations of Translation Companies) zastřešuje národní asociace překladatelských společností v celé Evropě, a tedy nejen v EU. Prosazuje nejvyšší standardy kvality a obchodní postupy, a pomáhá také zlepšovat vzdělávání překladatelů. Poskytuje silnou a jednotnou podporu překladatelským společnostem při kontaktu se státními a nevládními institucemi na celém světě.

Napomáhá kolektivnímu řešení problémů, které mají dopad na překladatelské odvětví v celé Evropě. Usiluje o rozšiřování evropského trhu ohledně kvalitních překladů. Pomáhá při zakládání asociací překladatelských společností v rámci Evropy. Podporuje spolupráci s překladateli – živnostníky, přičemž prioritou jsou bezproblémové pracovní postupy a dobré vztahy.

Agentura Aspena je také čestný člen EUATC, což znovu pouze podtrhuje její kvality. Kromě toho jde o partnera s pestrými zkušenostmi a dlouhou tradicí, který disponuje pouze těmi nejlepšími odborníky. Překlady, lokalizace, tlumočení a další jazykové služby nabízí až v padesáti různých jazykových kombinacích.

Předchozí článekJak vydělat na internetu vaším know-how?
Další článekOsobnost ilustrace, královna dětských ilustrací Laďka Pechová
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.