Domů Technika Hardware Problémy s notebookem? Nic, co by nevyřešil servis!

Problémy s notebookem? Nic, co by nevyřešil servis!

617
5
Servis notebooku, servis notebooků, opravy

Problémy s notebookem? Nic, co by nevyřešil servis!

Zradil vás notebook, bez kterého jste jako bez rukou? Pokud se na něj nevztahuje záruka, budete si muset vybrat mezi pořízením nového modelu a opravou stávajícího. S ohledem na nízké pořizovací ceny notebooků se může zdát, že se oprava nevyplatí, ale opak je pravdou. Zkušení technici vám mohou ušetřit spoustu peněz a starostí souvisejících se ztrátou dat. Na dané téma jsme konzultovali s odborníky ze servisního centra ABAX – pobočka servis notebooků Zlín.

V neautorizovaném servisu vás nesedřou z kůže, protože…

Není tajemstvím, že opravy notebooků v autorizovaných servisech nepatří k nejlevnějším záležitostem. To ovšem neznamená, že by kvalita práce byla nesrovnatelně vyšší než u neznačkových servisů. V praxi je to mnohdy zcela naopak – za méně peněz vám neautorizovaný servis opraví notebook rychleji, levněji a s minimálním rizikem reklamace.

Značkový servis notebooku, servis notebooků, opravy

Servis HP Zlín prozradil, že u nich zákazníci ušetří na komponentech, protože pochází přímo od výrobců a zahraničních distributorů. ABAX, na rozdíl od autorizovaných servisů, nemusí měnit celé komponenty i při menší závadě. Ve značkových opravnách se často mění celá základní deska nebo displej, i když to není nezbytné. I tento aspekt výrazně ovlivňuje koncovou cenu.

Jak poznáte, že se vám oprava notebooku vyplatí?

Zaměstnanci z pobočky servis Acer Zlín uvedli, že prvním krokem je diagnostika porouchaného notebooku. S předběžnou kalkulací souhlasí 80 % zákazníků. Nadpoloviční většina objednávek je realizována do jednoho týdne a nabízí se i možnost expresní opravy do 24 hodin. Tak či tak nebudete muset řešit odvoz a dovoz, o který se postará kurýrní služba.

Značkový servis, Servis notebooku, servis notebooků, opravy

V případě, že notebook opravit nelze nebo se oprava finančně nevyplatí, jistě vám přijde vhod možnost obnovy dat. Specialisté ze servisního centra ABAX většinou zachrání data i z velmi poškozených disků!

Předchozí článekInternet věcí a automatizace domácnosti na dotyk
Další článekMezinárodní den žen
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

5 KOMENTÁŘE

  1. Plánoval jsem si vyměnit displej, a ejhle, displej skoro dražší než nový notebook. Určitě to taky znáte (sakra, zním jak PR článek, takže to zkrátím)… Tak jen pro info, displej se dá sehnat za rozumnou cenu bazarově, já bral u (redakčně odstraněno).

  2. I přes negativní reference na netu jsem abax vykoušel a jde vidět, že konkurence má asi kvalitní pisálky. Nemohl bych vytknout jedinou věc. Díky.

  3. nechala jsem si u Abaxu opravit počítač, kterému se strašně rychle vybijela baterka. vše šlo v pohodě, vstřícný přístup. Notebook po opravě hezky fungoval a baterka byla v pořádku. Spokojenost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.