Domů Kultura Kniha Proč nebude pokračovat Krev na sněhu

Proč nebude pokračovat Krev na sněhu

365
0
detektivka, Proč nebude pokračovat Krev na sněhu

Proč nebude pokračovat Krev na sněhu

Krev na sněhu je nejnovější knižní sérií od norského spisovatele a hvězdy severských detektivek jménem Jo Nesbo. Jeho již desetidílná série s detektivem Harry Holem láme světové rekordy v prodejnosti. Po vydání prozatím posledního dílu s názvem Policie, ohlásil autor od této série pauzu a od té doby vyšly již tři knihy mimo sérii. Jednou z nich je román Syn a dále dvě knihy zařazené do série Krev na sněhu.

Ačkoliv jsou obě knihy naprosto odlišné od úspěšné detektivní série Harry Hole, našly své čtenáře, kteří nyní očekávají pokračování. Zda lze očekávat třetí díl je odvoditelné z již ze samotného autorova záměru, který měly obě knihy plnit.

Jelikož svůj původní účel neplní, nepředpokládáme jejich další pokračování

Původním účelem těchto knih, jak je shrnul magazín Art9.cz ve svém nedávném článku Bude více Krve na sněhu?, byl plán vydat je pod pseudonymem Tom Johansen a knihy tak měly sloužit jako určitý podpůrný produkt k jiné knize a to románu Únos Toma Johansena. Tom Johansen byl Nesbom vymyšlený spisovatel aktivní v sedmdesátých letech minulého století, který záhadně zmizel a u něhož se následně našly rukopisy kriminálních příběhů Krev na sněhu a Krev na sněhu 2. Pro celou fikci již měl autor přichystané encyklopedické heslo, fotografii smyšleného autora a další dokumenty, které by fikci dovedly k uvěřitelnosti. Právě proto jsou oba příběhy krve na sněhu zasazeny do sedmdesátých let a jsou psány odlišným způsobem než veškerá dosavadní tvorba, kterou Nesbo vydal.

Celý plán nakonec autorovi rozmluvily právníci nakladatele, když je přemohly pochybnosti, zda by se to nemohlo nahlížet jako na falešný marketing. Z celé této zamýšlené fikce nakonec zůstal pouze odkaz na původně zamýšlené jméno spisovatele v podobě hlavní postavy v prvním dílu Krve na sněhu (nájemný vrah Olav Johansen) a knihy vyšly pod pravým jménem autora.

Zda bude tato série pokračovat je tedy velmi nepravděpodobné. Nesbo momentálně připravuje knihu Macbeth pro projekt Shakespeare 400 a v blízké budoucnosti ohlásil svůj návrat k Harry Holeovi.

Předchozí článekP. Kohout Nová kniha už nebude povídková
Další článekJak vydělat na internetu vaším know-how?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.