Domů Ostatní Dům Proč si vybrat byt v novostavbě?

Proč si vybrat byt v novostavbě?

376
0
Byt, novostavba, praha

Proč si vybrat byt v novostavbě?

Vybíráte nové bydlení a nemůžete se rozhodnout mezi starším bytem a novostavbou? Protože se jedná o důležité rozhodnutí, které vás bude provázet po mnoho budoucích let a možná i do konce života, dejte si na výběru záležet. Prozradíme vám hlavní výhody a nevýhody, na základě kterých bude vaše rozhodování jednodušší.

Ať už se nakonec rozhodnete pro starší byty nebo novostavby v Praze, vždy se zaměřte na lokalitu, dispozice bytové jednotky, její polohu a v neposlední řadě na dopravní dostupnost. Nabídka je pestrá a je nemožné, abyste nakonec nevybrali byt, který vám vyhovuje po všech stránkách. K mání jsou bytové jednotky určené k prodeji do osobního vlastnictví i družstevní byty v Praze.

Byt, novostavba, praha Finep

Moderní a úsporné bydlení v novostavbách

Nebudeme si nic nalhávat – byty v novostavbách zpravidla vyhovují nárokům na moderní bydlení. Jsou energeticky úsporné, mohou mít propojené místnosti (např. obývací pokoj a kuchyně), je v nich dostatek přirozeného slunečního světla a před novostavbou obyvatelé vždy zaparkují. A je to právě parkování, které patří k velkým nedostatkům starších bytových domů. Zaparkovat v Praze je poměrně komplikované, ale v případě bytu v novostavbě nic takového řešit nebudete.

Na „obranu“ starších bytů uvádíme, že novostavby někdy postrádají jakýsi genius locci. Ale ani to nemusí být pravidlem – viz. nové byty Praha 5, které byly postaveny v rámci populárního projektu Britská čtvrť.

Byt, novostavba, praha Finep, nové byty v Praza

Na co myslet při hledání nového bytu?

Nové byty mají jednoznačně více pozitiv než negativ a pokud se nakonec rozhodnete právě pro tuto variantu, určitě nebudete litovat. Přesto se zaměřte na projekty od renomovaných developerů, kteří mají s výstavbou bytových domů bohaté zkušenosti. Radost z nového bydlení vám mohou pokazit nekvalitní materiály, nedodržení technologických postupů a jiné neduhy. Proto si s sebou na prohlídku vezměte nezávislého odborníka, který stav bytu objektivně posoudí a poskytne vám cenné rady.

Předchozí článekRecenze knihy Zdravá střeva aneb zdraví na prvním místě
Další článekLevné stěhování v Brně
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.