Domů Technika Aplikace Recenze a návod aplikace Flipboard

Recenze a návod aplikace Flipboard

5409
1
Recenze a návod aplikace Flipboard

Recenze a návod aplikace Flipboard

Recenze a návod aplikace Flipboard pro iOS zařízení Apple iPad, ale principiálně to samé platí pro aplikaci běžící na platformě Android.
Postupně přineseme uživatelskou recenzi a příklady použití, návod i pro ostatní aplikace, které používáme.

Představení aplikace Flipboard

Aplikace Flipboard si můžete představit jako váš personifikovaný online dynamický agregovaný časopis:
Online znamená, že bez připojení k internetu si nepřečtete poslední příspěvky, pouze naposledy stažená data
Dynamický znamená, že čtete aktualizovaná data, poslední příspěvky
Agregovaný znamená, že čtete z více zdrojů, které preferujete

Aplikace Flipboard pak toto “přechroupe” a vám podá ucelený, jednotně podaný náhled na poslední příspěvky z vašich preferovaných zdrojů. Váš tablet tak stoprocentně splní prognostiku škarohlídů, jakožto zařízení ke konzumaci obsahu (nebojte, další recenze aplikací tento názor trošinku pootočí).

Funkčnost aplikace Flipboard

Aplikace Flipboard funguje spolehlivě. Za dobu používání nebyl zaznamenám nějaký problém s během, funkčností nebo jinou nepředložeností. Většina problému pak půjde spíše na vrub připojení k internetu. Pro používání si vytvořte účet, nebojte vyplníte pouze základní údaje.

Přehlednost aplikace Flipboard

Zde aplikace zdá se kraluje. Zdroje jsou rozděleny do dlaždic (čtverců), pouze Cover Stories jako jakýsi úvodník (data z vašich sociálních účtů, zdrojů které máte připojené a následujete je) je obdélník.
Dlaždice pak tvoří jako celek čtverec dle natočení iPad v dolní polovině při orientaci na výšku nebo na levé straně při orientaci na šířku.
Dále je zde možnost prohledávat napříč všemi “zdroji dat”, ne jenom těmi, které odebíráte, ale prostě všemi, které aplikace “nabízí”.

Aplikace Flipboard, vyhledáváníNávod číslo 1

Přidání zdroje dat, co myslíte? Ano do vyhledávacího políčka zadejte test-server (případně dvojblog). Chvilka napětí a už se to zobrazuje. Měli by jste minimálně spatřit Facebook a Twiter účet uvedených serverů. Kliknutím na ikonu “plus” si pak zdroj přidáte do své aplikace Flipboard. Vyhledání nefunguje jen na názvy zdrojů, ale i klíčová slova.

Snadnost použití aplikace Flipboard

Zdroje si můžete přidávat pomocí vyhledávání, ale také vlastního katalogu aplikace Flipboard – Content, kde jsou připraveny zdroje speciálně pro aplikaci Flipboard. Zde jsou zdroje roztříděny do kategorií jako Video, News (zpravodajství), Photos & Design (fotografie, umění, design) atd. Stačí si vybrat váš preferovaný zdroj.
Nutno podotknout, že český zdroj zde zatím nenajdete.
To však není na překážkou, další možností jak sledovat obsah je přidání účtů převážně sociálních aplikací.

Návod číslo 2

Přidání facebook profilu. V nabídce Accounts si vyberete Facebook, zadáte přihlašovací údaje a je to. Nyní vám Flipboard bude přinášet všechny příspěvky, které na facebook účtu sledujete, odebíráte. Takže třeba i náš server (test-recenze, dvojblog).

Číst pak můžete zdroj tak, že poklepáte na dlaždici Facebook a aplikace už vám sama přinese poslední aktuality z vašeho Facebook profilu, opět pěkně a přehledně rozdělené. V případě, že vás nějaký příspěvek zaujal, kliknete na něj. Zde aplikace Flipboard zobrazí úvodní část nebo celý článku s možností zobrazení celého textu (odkazem na originální zdroj). Záleží, jestli se jedná o zdroj upravovaný přímo pro aplikaci Flipboard, nebo jen napojení např. na Twitter účet.

Cena ke kvalitě

Aplikace je zcela zdarma. I když zatím nenajdete zdroje upravené přímo pro aplikaci Flipboard, český obsah do aplikace dostanete.

Závěr: recenze a návod aplikace Flipboard

Aplikace Flipboard využijí rozhodně ti majitelé iPad nebo Android tabletů, kteří mají rádi informace na jediném místě. Nemusí tak zdlouhavě procházet různé zdroje dat, ale jednoduše dostanou obsah v této aplikaci. Sami si pak rozhodují, co za čtení stojí a co ne.

Díky ceně a kvalitě zpracování aplikaci mohu rozhodně doporučit. 

Aplikace Flipboard, Read laterNávod číslo 3

Článek mě zaujal, ale nemám čas ne jeho přečtení. Případně s ním chci později pracovat, tj. článek mě pak aplikace Flipboard nezobrazí. I to je možné, můžete si obsah přenést do další aplikace pomocí nastavení – Read Later (Instapaer, Pocket, Readability aplikace). O těch ale příště…

Tipy na závěr:

  • fotogalerie 500px jako zdroj přímo pro Flipboar vám krásně zobrazuje náhledy fotografií
  • Google Reader pak využijete jako zdroj dat pro Flipboard z odebíraných RSS feedů
  • Nativní aplikace pro Flipboard jako National Geographic atd.

 

Předchozí článekRecenze restaurant Café B|Braun
Další článekRecenze aplikace Pocket
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

  1. Kvalitní aplikace pro zobrazení příspěvků, článků z různých zdrojů dat, podle toho, jak si aplikaci nastavíte.Máte tak váš ryze osobní online časopis.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.