Domů Technika Aplikace Recenze aplikace Pocket

Recenze aplikace Pocket

1779
2
Aplikace Pocket (Read it Later)

Recenze aplikace Pocket

Recenze aplikace Pocket, testováno na zařízení iPad. Aplikace Pocket je vkastně takový offline klient, speciální čtečka. Článek, ale i obrázek nebo video (většinou na webové stránce, ale i v podporovaných aplikacích) si označíte pro pozdější čtení a v aplikaci Pocket následně přečtete. Aplikace má nativního klienta pro iOS, Android zařízení, ale i desktop aplikaci pro Windows a Mac systémy.

Představení aplikace Pocket

Aplikace Pocket (předchozí název byl Read It Later) má velice sympatickou cenu – je nabízena zdarma. Obdobně jako její konkurent Readability, za aplikaci Instapaper však už zaplatíte.
K čemu je aplikace Pocket dobrá?
  • Nemáte čas si zajímavou informaci přečíst
  • Chcete si nahrát zajímavý obsah pro pozdější čtení, případně nemůžete použít online přístup
  • S textem chcete později pracovat
  • Jiný důvod, napište mě prosím jaký
Obsah do aplikace Pocket můžete „dostat“ několika způsoby. Pomocí rozšíření přes web browser, pomocí integrace s jinou aplikací např. Flipboard, pomocí e-mailu odeslaného na adresu add@getpocket.com (musíte odeslat z e-mail účtu zadaného při registraci).

Funkčnost aplikace Pocket

Aplikace není úplně stabilní. Při používání občas došlo k samovolnému spadnutí. V této verzi pravidelně při přepnutí z web náhledu do text náhledu při prohlížení obrázku. hlášku o pádu jsem odeslal a tak je možné, že v další verzi bude tato chyba odstraněna.

Přehlednost a snadnost použití aplikace Pocket

Aplikace má minimalistický design, samo používání je velice triviální a intuitivní. Mám rád aplikace, kde nemusíte vůbec „sáhnout“ po návodu. Data přenesená do aplikace se zobrazují v „dlaždicovém“ náhledu nebo náhledu seznam – list. Volíte pomocí ikony v horní liště. Následuje ikona volby filtru, kde můžete zobrazovat obsah jako všechny položky, aplikace pocket nastavenípouze články, pouze videa a pouze obrázky. Následuje volba v prostředku lišty, kde si můžete přepnout zobrazení na domovskou stránku, nechat zobrazit oblíbené položky, zobrazit archiv (zde upozorňuji položky odeslané do archivu se zobrazí při online připojení), dále možnost nastavení aplikace a jako poslední intuitivní nápověda.
Předposlední ikona na pravé straně vyvolá synchronizaci a poslední ikona pak slouží k práci  s vlastním obsahem (a to buď pro jedinou položku, nebo hromadně pro vybrané položky). Můžete tak položky přesouvat do archivu, označit jako oblíbené, nebo je vymazat a poslední možností je označení štítkem.
Vlastní čtení, prohlížení obsahu provedete prostým „kliknutím“ na obsah. Aplikace pracuje jak v módu na výšku, tak i na šířku. Jde i uzamknout při změně módu. Při čtení můžete opět obsah „přesunout“ do archivu nebo označit jako populární obsah. Dále máte možnost přepínat mezi textovou verzí a web verzí (záleží na typu obsahu). Web verze zobrazuje obsah tak, jak vypadá v originále jde o online zobrazení zdroje. Textový mód naopak používá algoritmus aplikace, kdy se snaží nabídnout off-line verzi oproštěnou od zbytečných a rušivých prvků.
V textovém módu pak můžete měnit velikost písma, typ písma (dva fonty), zarovnání, intenzitu podsvícení a téma (denní režim, noční režim a sépia podbarvení). Poslední ikona pak dokáže odeslat obsah do podporovaných klientů (mail, safari browser, sociální sítě ale i aplikace Evernote, Things atd).
Jednoduchým „kliknutím“ navíc přecházíte mezi full screen módem a základním módem aplikace se zobrazením lišty.

Cena aplikace, ostatní

Aplikace je nabízena zdarma. Pokud vám bude typ aplikace a funkčnost vyhovovat nemáte co řešit. Králem na poli tohoto typu aplikací by mohl být placený Instapaper, ale oba jeho konkurenti se mu značně přiblížili. U aplikace Pocket je vyzdvihována práce s multimediálním obsahem. Sám zastávám stanovisko, pokud mě vyhovuje cenově výhodnější varianta, používám ji.

Závěr recenze aplikace Pocket

V případě, že najdete smysl používání tohoto typu aplikace, nezbývá mě nic jiného, než vám aplikaci doporučit. Prakticky jen záleží které služby, aplikace používáte. Zde se mě zdá šíře rozšíření a integrace aplikace Pocket nejlepší.  Použití je jednoduché, čtení případně prohlížení obsahu pak příjemnější než v případě např. nativní web verze. Propojení s ostatními aplikacemi pak použitelnost a komfort použití značně zvyšuje.
PŘEHLED RECENZE
Užitečnost aplikace
9
Jednoduchost používání
8
Celkový dojem
8
Předchozí článekRecenze a návod aplikace Flipboard
Další článekRecenze Western Digital My Book Thunderbolt Duo
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-aplikace-pocketAplikace, kterou použijete například v případě, že si chcete přečíst obsah stránek, na které jste před tím (při brouzdání internetem) neměli čas.

2 KOMENTÁŘE

  1. Aplikace pro pozdější čtení nejenom web stránek, ale i dalšího obsahu nabízí jednoduchý model ovládání, který je intuitivní. Textový mód vám navíc usnadní „pocitově“ čtení.
    Webové stránky a nápověda aplikace je přehledná, vkusná. Rozhodně doporučuji, pokud tento typ aplikace používáte.

  2. Pocket My list se mi moc líbí, ale teď nevím, jestli nedělám chybu. Ukládám si tam stránky receptú,tak nevím, jestli mohu. Zůstanou tam pouze dočasně?Děkuji,a omlouvám se,jestli se ptám hloupě,to mi někdo poradil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.