Domů Kultura Kniha Recenze e-book kniha Restart

Recenze e-book kniha Restart

865
2
recenze ebook restart

Recenze e-book kniha Restart

Recenze e-book kniha Restart, přichází možná pozdě. Přesto touto knihou zahájím recenzi knih na serveru T:R. Ptáte se proč, možná právě kvůli knize samotné.

Jsem vlastníkem e-booku. Sice dle nového pana prezidenta je to zvěrstvo (důvody nejspíše tuším), ale věřte mi, na kvalitě obsahu to žádné knize či e-booku neubere.

Vzhled publikace Restart

Černá obálka knize sluší. Nemohu zde bohužel posoudit kvalitu vazby z hlediska opotřebení, ale grafické zpracování je plně v souladu s obsahem knihy. Je účelné a jednoduché…

E-book (zde iOS) edice umožnuje příjemnou práci se záložkami (i vícenásobnými) také příjemnou možnost označování pasáží a částí textu jako poznámky. Veškeré záložky a poznámky pak souhrnně zobrazíte vedle obsahu knihy. Příjemná je také změna módu např. noční čtení. Tyto vlastnosti jsou obecnou možností práce s  e-bookem, vydavatel může ovlivňovat oprávnění k vlastnímu obsahu (např. kopírování).

Kvalita obsahu publikace Restart

Zajímavost obsahu je to, proč knihu doporučuji přečíst. Kniha není pro každého, nejedná se o beletrii jako takovou. Jedná se o netradiční pohled na možnost podnikání. Na možnost nastartování či RESTARTU vaše businessu (když už to slovo musím použít). Na možnost, jak k věcem, podnikání ale i zaměstnání přistupovat jinak.

Nemám rád, tupé sledování myšlenky, názoru. Ale mnohá fakta v knize citovaná možná i používáte, možná by jste je použili, ale „stydíte“ se za ně. Možná jen knihu přečtete jako další dílo, možná se v knize inspirujete. Každý názor nápad je nesmírně cenný, ale pouze vy jako bytost pak určujete další cestu.

Hlavním motto publikace, jak ho vnímám je: „Jednoduchost“.

Čitelnost publikace Restart

Kniha je plně v souladu s obsahem. Pokud jsem stanovil jako motto publikace, které vnímám „Jednoduchost“, tak jsou fráze a myšlenky tak jednoduché, že se kniha velice příjemně čte. Osobně jsem si dělal umělé pauzy, abych knihu nepřečetl na jeden zásah.

Originál knihu jsem neměl možnost vidět, ale troufám si bez důkazů tvrdit, že překlad knize neublížil. Předmluvu k českému vydání napsal Jiří Hlavenka. Ten se pro mě v jistém smyslu stal pověstným „DéJá vu“ (kdysi jsme se na síti i potkali:)

Cena ke kvalitě publikace Restart

Každá informace, která vás „popostrčí“ nebo nasměruje v pozitivním slova smyslu dál je k nezaplacení. Mám tuto knihu kupodivu rád. Nikdy bych si nemyslel, že toto prohlásím u takto koncipované knihy. Cenu tak musím hodnotit jako odpovídající ve smyslu ceny za výtisk. Ve smyslu hodnoty „díla“ jak se říká, má cenu možná nevyčíslitelnou:)

 

Předchozí článekRecenze iPad aplikace na správu financí
Další článekRecenze Mixit aneb zdravé míchání muesli
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

2 KOMENTÁŘE

  1. Recenze e-book kniha Restart, kniha Restart se čte tak dobře, že opravdu litujete, že jste už na konci. Pravda, nejedná se o rozsáhlé dílo z hlediska objemu, ale myšlenky v ní naznačené zajímavé. Rozhodně doporučujeme nejen pro dlouhé zimní večery.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.