Domů Kultura Kniha Recenze ebook verze knihy Internetoví vizionáři od Bluevision

Recenze ebook verze knihy Internetoví vizionáři od Bluevision

462
0
kniha bluevision internetoví vizionáři

Recenze ebook verze knihy Internetoví vizionáři od Bluevision

Psaní recenze elektronické knihy Internetoví vizionáři od BlueVision pro mě bylo rozhodně příjemně stráveným časem. Kromě onoho krásného a příjemného psaní také i díky načerpání mnoha užitečných informací. I když samotný e-book pojednává o zkušenostech v rámci Internetového podnikání ve Spojených státech, jsou mnohé principy spíše obecného charakteru aplikovatelné i v našich podmínkách.

Vzhled e-book verze knihy Internetoví vizionáři

Vzhled e-booku, myšleno obálka, není tím nejdůležitějším parametrem. Rozhodně je důležitějším faktorem u knihy klasické. Nicméně u obou formátů se většinou používá stejný grafický návrh. Osobně mě vzhled obálky neoslnil, připomínal mi doby více než minulé. U tohoto díla bych očekával více dynamický a kreativní návrh.

Ilustrace v knize prakticky nejsou. Typografická úprava pak končí zvýrazněním nosné myšlenky a fialovým podbarvením shrnujícího textu kapitoly na jejím konci. Zdá se Vám to příliš málo? Pak vězte, že to nejpodstatnější najdete v samotném sdělení a obsahu knihy.

Obsahová stránka e-book verze knihy Internetoví vizionáři

Obsahová stránka knihy mě naopak rozhodně zaujala. Myšlenky, na které v e-booku narazíte, nemusíte chápat pouze v kontextu podnikání na internetu, ale dle mě mají zcela obecné možnosti využití. E-book neobsahuje jediný příběh, ale je takovým náhrdelníkem příběhů. Jednotlivé korálky jsou pak úspěšnými příběhy „Internetových“ podnikatelů. Příběhy bibliograficky nepopisují události, ale jsou zaměřeny na základní myšlenky, které zmiňovaní vizionáři vypíchli a označili jako stěžejní pro svůj úspěch.

Tím se kniha odlišuje od ostatních, veskrze jedním směrem zaměřených publikací.

Citace z knihy, e-booku:
Vymyslete nápad na nějaký produkt nebo službu založený na osobní znalosti, zkušenosti, zájmu či zálibě. Zaměřte se na něco, co usnadní zákazníkovi život a/nebo vyřeší jeho konkrétní problém.

Čitelnost e-booku Internetoví vizionáři

Očekával jsem v tomto případě spíše méně. Uznávám a nevím, jestli je to překladem (i když najdete zde také místa, kde český překlad drhne), nebo knihou samotnou, ale obsah je podán srozumitelně a ebook se čte (chcete-li, posouvá) velice snadno. Je to dáno i tím, že se jedná právě o ty jednotlivé korálky, a vy jste schopni v poměrně krátké době celý příběh přečíst najednou.

Závěr recenze elektronické knihy Internetoví vizionáři

Cena klasické knihy se v současné době pohybuje pod hranicí 300 Kč. O něco nižší cena je pak v případě e-book verze. Dostupná je jak v iBookstore v Google Play, tak i například u služby Wooky. Cena je rozhodně přijatelná.

Pokud však dokážete díky knize realizovat nebo vylepšit váš podnikatelský záměr, nebo poznatky využijete jinak, nedá se vůbec o této částce uvažovat jako o zbytečné investici. Jsem velice potěšen a věřím, že díky vydavatelství BlueVision budou mít čtenáři možnost seznámit se i v budoucnu s dalšími, neméně zajímavými tituly.

PŘEHLED RECENZE
Kvalita obsahu
7
Celkový dojem
8
Předchozí článekRecenze služby Lynda.com, online studium, kurz, certifikát
Další článekRecenze služby Audioteka.cz, audioknihy ke stažení
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-ebook-knihy-internetovi-vizionari-bluevisionJako inspirativní četba, možná jste všechno již slyšeli, ale znáte to: opakování je matka moudrosti - pardon zde úspěchu:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.