Domů Ostatní Služba Recenze fotoknihy Bontia

Recenze fotoknihy Bontia

1713
6
recenze fotokniha bontia

Recenze fotoknihy Bontia

Recenze fotoknihy Bontia, respektive služby, která vám na základě programu a vašich fotografií vyrobí foto knihu činím s potěšením.  Použil jsem několik dodavatelů, ale vždy se vrátil. Co mě vede k používání fotoknih Bontia si přečtěte v následující recenzi.

Funkčnost služby Bontia

Realizoval jsem několik výtisků (přes deset) fotoknih s firmou Bontia, od spuštění služby do současnosti. Po celou dobu jsem neřešil jediný problém s fungováním služby, kvalitou odvedené zakázky ani jinou reklamaci. Počítejte v období svátku s delší dobou výroby.

To je pěkné, ale co ostatní aspekty?

Použitelnost služby Bontia

Pro vytvoření vlastní fotoknihy Bontia si musíte stáhnout program Bontia studio nyní ve verzi 4.5.x. Program je k dispozici zdarma, ale pouze na platformu Windows. Na webu společnosti najdete dostatek informací, které vám použití programu a tvorbu fotoknihy usnadní. Ne vždy tomu tak je.

Pro Apple počítače musíte použít buď konkurenční řešení (ano existuje) nebo program nainstalovat přes placené virtualizační nástroje Paralells, Vmware nebo řešení open source VirtualBox, které je zcela zdarma.

Vlastní zprovoznění programu na platformě Apple je nad rámec této recenze fotoknihy Bontia.

„Nechystá se nativní verze pro Apple?“

Snadnost použití programu Bontia

Program Bontia studio je velice intuitivní. Pro vytvoření finální knihy potřebujete mít dostatek pokud možno kvalitních fotografií. Dále si vyberete vzor vaší nové fotoknihy, vybírat můžete opravdu z kvalitních a nepřeplácaných designů.

Po výběru designu, motivu fotoknihy, velikosti a typu fotoknihy si upravujete rozložení fotografie na stránce. To znamená, že si volíte kolik fotografií chcete na stránce umístit a jaké bude jejich rozmístění a velikost. Následně umístíte vaše krásné fotografie a případně doplníte texty.

Na závěr online odešlete fotoknihu k výrobě.

Přidaná hodnota a ostatní

Přidanou hodnotou bude bezpochyby pěkně vyvedená vzpomínka ve formě fotoknihy. Může se také jednat o vhodný dárek (přece jen jde o tvůrčí činnost, s fotoknihou dáváte kousek svého já) v dnešním „uspěchaném“ světe.

Cena při rozměrově větších výtiscích není malá, vyplatí se sledovat různé slevové akce. V případě více než dvou fotoknih o něco klesá jejich cena. Cenově se pohybujeme někde ve zlatém středu.

Kvalitou nemůžeme fotoknihu porovnávat s fotografií (Fotoškoda nabízí fotoknihu tištěnou na fotopapír), ale kvalita fotoknihy by se měla pohybovat na úrovni kvalitní foto publikace (papír G-Print o gramáži 150 g/m2). Knižní vazba je kvalitně zpracovaná a nově prošitá nití (typ fotoknih Hardcover, exclusive).

Kvalitní design fotoknih pak pomáhá typografický jedincům nevytvořit „paskvil“, tvůrčí jedinec v této oblasti si zřejmě pomůže kompletní návrhem celého designu.

 

Předchozí článekRecenze domovska-stranka.cz
Další článekRecenze restaurace Pho Vietnam
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

6 KOMENTÁŘE

  1. Kvalitní služba pro uchování vašich vzpomínek a prezentací ve tvaru Fotoknihy. Ocenění zaslouží výsledek jako celek včetně vkusné úpravy. fotoknihu Bontia mohu plně doporučit.

  2. Dobrý den, ráda bych se také chtěla podělit o zkušenosti s fotoknihami od tété společnosti. První knihy jsem si objednala v květnu a byla jsem velmi spokojená s barevným provedením. Snad i překvapena, že barvy byly jako v mém počítači.Kolovaly z ruky do ruky a každý je obdivoval. Navíc nevyužívám jimi nabídnuté šablony, ale já si dělám celou stránku s vlastním pozadím a úpravami v programu něco jako Photoshop a tu pak vložím jako jednu fotografii.Až poslední 10. výtisk knihy měl tmavé barvy a přes 10 stránek rýhu způsobenou pravděpodobně strojem. Komunikace s nimi o reklamaci byla rychlá, dokonce mi odpověděli v sobotu večer. Jak uvádějí v reklamačním řádu, všechny vady jsem nafotila, zmínila se také o tmavší barvě. Rýhy uznali, do týdne vyrobili jinou, už bez vady, ale barva se nezměnila.Přesto jsem si koupila další slevové kupony, tentokráte je v ceně i poštovné a doufám, že do konce května, kdy budu knihy posílat, nebude docházet ke změně barvy. Cena mně vyhovuje, nemíním dávat několik tisíc korun za vzpomínkové knihy, doufám, že budu nadále spokojená zákaznice, která bude moci jejich služby opět doporučit.

  3. Já byl zase velmi nespokojen s dobou dodání a celkovou komunikací. Původní doba dodání se z udávaných 10 dnů pro 2 svatební alba protáhla na celý měsíc. Navíc upozornění žádné. Firma nemá na svých stránkách ani telefon a na e-maily občas reaguje velmi zdlouhavě (min.2 dny). V e-mailové komunikaci po prodlení mi slíbili, že pošlou o týden později a ani to se nestalo. Navíc po výměně několika e-mailů tvrdili, že komunikaci nemohou dohledat a že jsem patrně e-mail neposlal. Po urgenci na facebookových stránkách alba nakonec poslali. Kvalita mě nijak neoslnila, ale budiž. U Bontie už tedy nikdy více nic neobjednám.

  4. U bontie jsem knihy objednával dvakrát, s kvalitou nemám problém, ale komunikace, doba dodání a celkový přístup k zákazníkovi je opravdu špatný. Na stránkách slibují dobu expedice do 7 pracovních dnů, ale ani na žádost, když nutně potřebuji aby knihy odeslali do 8 pracovních dní (což je o den víc než slibují), tak nejsou schopni vyhovět a co víc, vymlouvají se na všechno možné. Jednání s nimi je jak s politiky, odpoví vám na všechno možné, jen ne na co se ptáte. Je to škoda, knihy jsou kvalitní, ale až budu knihu chtít udělat příště, podívám se raději po jiném obchodu.

  5. Dobrý den, od r. 2012, kdy jsem si poprvé objednala knihy u Bontia, musím řícti, že teď už mám vytištěných 22 a vždy jsem spokojená. V poslední době jsem musela využít nabídky na jejich stránkách ve slevě, neboť rozměr, extra velká, ve slevomatu do konce roku nenabízejí. Asi mám štěstí na barvy, komunikaci a zaslání (někdy i před slíbeným datem), takže podnik nehodlám měnit.

  6. Také se přidávám k nespokojeným zákazníkům a od Bontia už nikdy žádný produkt neobjednám. O půlnoci jsem odeslal objednávku a zaplatil. Deset minut poté jsem zjistil na slevovém portálu, že mají kalendáře v akci. Napsal jsem jim okamžitě mail, jestli by bylo možné upravit cenu na 5 ks kalendářů. Pokud by to nebylo možné, že požaduji zakázku zrušit. Přišla mi odpověď, že kalendáře jsou bohužel ve výrobě a nelze zakázku zrušit ani cenu upravit. Takovýto přístup bych v dnešní době absolutně nečekal. Technická podpora je nulová a pouze přes e-mail, kde reagují s několikahodinovým zpožděním.

    Ani před několik apelů, že chci zakázku stornovat mi nebylo vyhověno. Takže Bontii už nikdy více! Takovéto firmy si nezaslouží naše peníze. Prošel jsem si pár recenzí a komentářů o této firmě a shodují se s tou mojí. Takže pokud nebudete řešit nějaký problém tak pravděpodobně proběhne vše v pořádku. Pokud se ale vyskytne chyba a budete ji chtít reklamovat… v tom případě vám přeji hodně štěstí a pevné nervy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.