Domů Technika Aplikace Recenze geocaching aplikace Groundspeak

Recenze geocaching aplikace Groundspeak

1289
1
recenze ios aplikace groundspeak geocaching

Recenze geocaching aplikace Groundspeak

Recenze geocaching aplikace Groundspeak je recenze aplikace pro mobilní telefony. Co je to geocaching? Geocaching je zábava, hra  využívající GPS zařízení pro hledání ukrytých pokladů – keší. Pokud vlastníte podporovaný mobilní telefon (iPhone od verze iOS 5), Android (od verze 2.2) a také Windows Phone (od verze 7).

Popis, funkčnost aplikace Groundspeak

Jedná se o placenou aplikaci, která je testována na iPhone řady 5.

Poznámka redakce: Konkurenční verze zdarma od Looking4Cache Free nám neaktualizovala dobře logy.

S aplikací se pracuje velice jednoduše. Oceňujeme možnost najít nejbližší keše, ale i keše dle místa. Filtr keší vám umožní zobrazit vámi preferované typy keší, obtížnost, terén a velikost.

Pokud jste online (např. na WiFi síti, nemáte aktivované datové tarify, případně v místě hledání není datové pokrytí), můžete si stáhnout parametry keší do off-line seznamu (Looking4Cache Free neumí).

V zobrazeném seznamu keší si vyberete keš, kterou hodláte vyhledat. Kromě základního příkazu – navigovat ke keši, si můžete přečíst popis keše, zobrazit wayponty, nápovědu (hint), ale i nedávné logy ostatních hledačů. Můžete si psát poznámku do zápisníku, prohlédnout, zda se v keši nenachází geocoin nebo travel bug. Máte možnost zobrazit fotografie, najít nedaleké keše. Pokud vám nevyhovuje defaultní mapový podklad Apple mapy (kontroverzní to téma), máte možnost použít OpenStreetmap nebo OpencycleMap.

Pokud vám nevyhovuje hledání dle mapy, máte možnost použít virtuální kompas. Pokud kešku najdete, přes aplikaci odešlete váš záznam o aktivitě. Ten je zapsán do vašeho profilu na serveru Geocaching (jedná se o jednu z největších komunit pro hledače, vlastníkem je Groundspeak, Inc.).

Design aplikace je vyveden v zelené barvě. Od aktuálně testované verze je konečně podporováno nativní zobrazení iPhone 5. Design by mohl být více elegantní (ale jedná se o subjektivní pocit minimalisticky smýšlejícího autora recenze:)

Spolehlivost aplikace Groundspeak

Nezaznamenáváme výrazné problémy s aplikací. Na rozdíl od padající aplikace Looking4Cache Free aplikace od Groundspeak je stabilní. Dohledávání keší závisí na kvalitě resp. dostupnosti GPS družic v daném místě. Dohledání keše může být o něco problematičtější díky statické navigaci oproti specifickým geocaching navigacím, ale pokud máte telefon, nebojte se toho:)

Snadnost použití aplikace Groundspeak, uživatelská podpora

Jednoduchá aplikace, pokud pochopíte princip Geocachingu tak je použití aplikace jednoduché až triviální. Aplikace je lokalizovaná do českého jazyka. Stejně tak webová služba Geocaching.com, kde po registraci máte možnost volby českého rozhraní.

Pro začátečníky je na uvedeném webu zpracován průvodce ohledně geocachingu. Doporučuji přečíst.

Cena ke kvalitě Groundspeak

Pro iPhone nemáme vhodnější alternativu. Velkou výhodou je propojení s webovým serverem tvůrců geocachingu, přímé odeslání logů, procházení informací o keších a spousta dalších nezbytných informací. Cena aplikace není vysoká, bohužel pro iPhone nemáme srovnatelnou alternativu.

Krásná aktivita pro děti všech kategorií, aplikace vás provede základními aspekty geocachingu.

 

PŘEHLED RECENZE
Jednoduchost používání
9
Funkcionalita
9
Přesnost vyhledávání
6
Celkový dojem
8
Předchozí článekVelký test fotoknih HappyFoto DeLuxe pevná vazba
Další článekVelký test fotoknih fotokniha Centrum FotoŠkoda
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-geocaching-aplikace-groundspeakAplikace přímo od otců geocachingu, co si přát více. Skvělé propojení s online databází, aplikace funguje jak má. Pozor na mudly, kvalita dohledání je závislá na GSM konkrétního modulu v mobilním telefonu (dle zkušenosti je rozptyl 5-10 m což je někdy na obtíž:)

1 komentář

  1. Geocaching je skvělá aktivita nejen pro vaše dětičky. Díky skrytým pokladům – keším, které aktivně hledáte, zároveň o daném místě získáte poměrně zajímavý popis od tvůrce keše, které většinou dané místo dobře zná.
    Vaše výlety tak dostanou další náboj. Pokud vlastníte podporovaný mobilní telefon, máte možnost za rozumnou cenu vstoupit do celosvětové komunity geocaching. Děkuji tímto Janovi za skvělý nápad.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.