Domů Technika Aplikace Recenze hipstamatic aplikace oggl

Recenze hipstamatic aplikace oggl

578
1
Recenze aplikace ios iphone oggl hipstamatic

Recenze hipstamatic aplikace oggl

Recenze hipstamatic aplikace oggl je o sociální síti, je o mobilní fotografii ala analog, je o Hipstamatic. Pokud jste milovníci populární aplikace Hipstamatic, tato nová aplikace a sociální síť vás nejspíše nemine. Nebo se pleteme?

Popis, funkčnost aplikace oggl

Oggl je nová aplikace v podobném analogovém stylu aplikace Hipstamatic (čtvercový formát, styl analogových snímků) s přidanou funkcionalitou jakési sociální sítě. Pořízené fotografie můžete sdílet nejen na oggl síť, označovat fotografie ostatních „ogglistů“ které se vám líbí a vybrané uživatele sledovat.

Vše je zdarma (aplikace, členství), nicméně zakoupením čtvrtletního (2,69 euro) nebo ročního předplatného (8,99 euro) získáte přístup ke všem dostupným rozšířením Hipstamatic. Pokud však jste uvedená rozšíření nakoupili jako add-on nákupy v původní aplikaci Hipstamatic, máte možnost si rozšíření stáhnout (nutné zakoupit alespoň čtvrtletní předplatné). Import zatím zakoupených rozšíření původního Hipstamaticu zatím není funkční. Co stojí za vypíchnutí? Určitě možnost jednoduše zjistit u vámi oblíbené fotografie, jakou sadou objektivů a filmů byla pořízena.

Hipstamatic je původní aplikace od stejnojmenné společnosti, která na váš iPhone přináší možnost simulace analogových fotoaparátů, fotografií.

Tato kouzelná aplikace vám se svým typickým „čtvercem“ a vzhledem analogového fotoaparátů přináší možnost manuální výměny objektivů, filmů a blesků. získáte tak neuvěřitelně širokou škálu efektů, která vás možná pohltí, tak jako nás. 

 

Nová aplikace oggl si zachovává svůj typický nostalgický styl, uživatelé Hipstamaticu budou spokojeni. Dokonce ikona oggl je minimalistickou verzí aplikace Hipstamatic.

Design aplikace je více než povedený (subjektivní dojem, samozřejmě). Černou a šedou až pískově hnědou barvu pozadí projasňuje dle zvolené záložky Hipstamatic žlutá (pro akce fotoaparát, knihovna fotografií), červená (pokud vás někdo bude tagovat, vaší fotografii označí ikonou hvězdičky  – pak je fotografie zařazená do vašeho profilu a výběru všech fotografií, a zároveň do záložky od ostatních autorů, zde jste v roli kurátora), zelená (operace s profilem uživatele) a tyrkysová (sociální funkce a fotografie sledovaných uživatelů). Nostalgické barvy, jednoduché ovládání, spíše minimalistický design hodnotíme kladně.

Aplikace oggl je nová a tak jí spíše odpustíme občasné pády. Fotografie jsou dostupné v maximálním možném rozlišení čtverce 2448 na 2448 pixelů.

Aplikace zatím nemá webovou alternativu na prohlížení fotografií, případně na přihlášení do vašeho profilu aplikace oggl.

Spolehlivost aplikace oggl

Zaznamenáváme občasné pády aplikace (nejsou však časté). Aplikace při přidání dalších sociálních sítí v případě špatně zvoleného hesla zůstane v neidentifikovaném stavu. To vše je dáno první verzí aplikace. Očekáváme postupné vylepšení a možná i další funkce.

Co je oproti Hipstamatic aplikaci lepší? Přiznám se, velice se nám líbí simulace hledáčku. Ale to není až tak zásadní, mnohem kreativnější je vynikající možnost změny filmu, objektivu u již vyfocené fotografie.

Sociální síť pak umožňuje označovat fotografie srdíčkem, obdoba „like“, zmíněnou ikonou hvězdičky, kdy danou fotografii vkládáte do svého profilu. Ten je pak souhrnem vlastních fotografií a fotografií takto označených od dalších autorů. Nemůžete přidávat na rozdíl od jiných sociálních sítí komentáře.

Pokud se vám u fotografie jiného autora líbí sada použitého filmu a objektivu, můžete si jí uložit do oblíbených nastaveních (následně třeba i přejmenovat). Případně si obdobně vytvoříte vlastní charakteristické a oblíbené nastavení.

Snadnost použití a uživatelská podpora aplikace oggl

Jak hodnotit aplikaci, která je mixem fotoaparátu s možností sdílení fotografií? Nejedná se průlomovou novinku, takže uživatelé zřejmě velice rychle pochopí smysl a fungování aplikace.

Bohužel uživatelská podpora ve formě oficiálního návodu zatím chybí, nebo jsme jí alespoň nenašli. Nicméně pro zájemce přikládáme odkaz na oggl cheat sheet. Najdete tam většinu toho, co budete potřebovat.

Cena ke kvalitě a závěr recenze aplikace oggl

Aplikace je zdarma stejně tak jako základní členství. Očekáváme, že může dojít k určitému posunu v rámci předplatného, kdy kromě veškeré sady příslušenství může Hipstamatic nabídnout i něco navíc.

Největší slabinou je nemožnost provázání s knihovnou fotografií Hipstamatic, resp. pokud vyfotíte fotografii v aplikaci Hipstamatic, zatím nenajdete způsob, jak jí publikovat v síti oggl. Vzhledem k omezení (sandbox) a zároveň striktní podmínce, že na síti oggl budou jen fotografie made by Hipstamatic, můžeme jen (a možná) doufat v možnost přidání sdílení na síť oggl v původní aplikaci Hipstamatic. Přiznám se, tato funkčnost mě chybí zatím nejvíce. (dle tajné informace tomu tak bude v dalším update oggl).

Aplikace je zatím portovaná pro uživatele iPhone a iPad (od verze iOS 6) a tento měsíc by se měl objevit klon pro Windows Phone.

A co na to Sibyla? Očekáváme, že aplikace oggl se stane vlajkovou lodí Hipstamatic. Co si myslíte vy?

PŘEHLED RECENZE
Jednoduchost aplikace
8
Funkcionalita
9
Unikátní řešení
8
Celkový dojem
9
Předchozí článekVelký test fotoknih fotokniha Centrum FotoŠkoda
Další článekRecenze velký test fotoknih fotokniha CDSM
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-hipstamatic-aplikace-ogglvynikající aplikace ve stylu sociální sítě od kultovních tvůrců aplikace Hipstamatic. Čtverec je základ, přidáte k tomu vlastní objektivy a film a získáte neskutečné analog style retro snímky. Moje best foto apka.

1 komentář

  1. Nová aplikace oggl od legendárního Hipstamaticu s možností sociální sítě. Jedná se o verzi „number one“ a tak nás nepřekvapí, že některé funkce, ale i obyčejné informace chybí.
    Přesto očekáváme, že tato aplikace se prosadí a částečně nahradí či bude kanibalizovat původní aplikaci Hipstamatic. Koneckonců jiný licenční model tomu i napovídá. Máte jiný názor, podělte se o něj.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.