Domů Kultura Hudba Recenze reedice Stromboli

Recenze reedice Stromboli

575
1
recenze cover LP deska stromboli

Recenze reedice Stromboli

Recenze reedice Stromboli, je v digitální remasterované podobě vydanou původní dvoudeskou (LP) Stromboli s názvem Stromboli z roku 1987 (původní vydavatelství Panton). Oproti originálu navíc obsahuje tři dosud nevydané bonusy.

Obal dvoudesky Stromboli

Je tematicky svázán s názvem skupiny Stromboli. Skupina použila název dosud aktivního vulkánu Stromboli a tak na tehdy původní dvoudesce (LP) použila právě stylizaci do vychládající sopečné lávy. Uvnitř LP desky se nacházel seznam písní, pár černobílých obrázků skupiny a jednostránkové povídání o tomto zajímavém projektu.

V reedici od Supraphonu ve formě digitálního digipacku, bookletu více informací nenajdeme, fotografie chybí. Je to škoda, jistě by se booklet dal pojmout originálněji.

Dnes již úsměvně působí fakt, že kolikrát již natočená deska nemohla vyjít (různé cenzurní, politické tlaky – víte kdo tehdy pečoval o blaho lidu:), čekalo se i rok na to, až se vytiskne obal apod.

Obsah dvoudesky, originalita Stromboli

I po více 25 letech a možná i z nostalgie se k této desce rád vracím. Původní muzikantský nápad zahrát na Jazz přehlídce v roce 1985 se sopečně přetavil do fungujícího a tehdy LP desky produkujícího uskupení.

Zřejmě proto deska je zajímavou směsí různých stylů od jazzových pasáží, melodické hravosti, expresivní divokosti až po rockově hutné pasáže.

Instrumentální skladby se střídají s vynikajícím zpěvem Báry Basikové částečně na texty Christiana Morgensterna, rockovější skladby pak na původní autorské texty.

Část záznamů pochází z Live vystoupení a jen podtrhuje nejen hudební pestrost tohoto v pravdě historického kousku.

Cena ke kvalitě dvoudesky Stromboli

Cena reedice by mohla být přece jen v době „internetového vlivu“ o něco nižší s ohledem na to, že se jen upravoval původně natočený materiál, booklet žádnou přidanou hodnotu nepřinesl.

Přesto toto album patří do sbírky ať už z hlediska nostalgie, nebo z hlediska své nezpochybnitelné kvality.

PŘEHLED RECENZE
Muzika
9
Texty
8
Celkový dojem
9
Předchozí článekRecenze Korea House Praha
Další článekRecenze Spagheteria Bucatini Kladno
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-reedice-stromboli-dvoudeska-mp3Kultovní deska, vynikající sestava hudebníků, která vytvořila tento experiment. Lyrická muzika a zhudebněné texty Morgensterna, nechte se muzikou unášet.

1 komentář

  1. Tato jistě kultovní dvou deska potěší nejednoho příznivce skupiny Stromboli, ale její potenciální dopad je díky tématické pestrosti přes mnohé žánry neskutečně veliký.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.