Domů Cestování Recenze restaurace Pho Vietnam

Recenze restaurace Pho Vietnam

614
2
recenze vietnamské restaurace pho vietnam

Recenze restaurace Pho Vietnam

Recenze restaurace Pho Vietnam je prováděna na základě subjektivního názoru autora, na základě několika osobních návštěv. Restaurace Pho Vietnam je situovaná na Praze 2, v ulici Anglická 15, jedná se o mladší sestru vietnamského bistra nedaleko Jiřího z Poděbrad.

Podrobnější recenze restaurace Pho Vietnam

Prostředí restaurace

Prostředí restaurace vás určitě překvapí, a to v několika směrech. Rozhodně zajímavým členitým prostorem s klenutým cihlovým stropem. Prostor doplňují poměrně masivní stoly a židle, křišťálové lustry a místy umělá imitace kamene na zdech.

V době vánočních svátků pak na vás blikají fialové svíčky v dekoraci se smrkovými větvičkami. K tomu si doplňte bufetový způsob objednání a podávání jídel. Příbory si taháte na stole z držáků. Asi vám je předchozí stolovníci nedobrovolně ohmatají.

Trošku paradoxy. Přiznám se, mám raději méně než více. Měl jsem možnost ochutnat vietnamskou kuchyni za hranicemi naší vlasti, bez podobných výstřelků.

Obsluha restaurace

Obsluha restaurace, následně donáší objednané jídlo, které u baru objednáte a zaplatíte u paní majitelky. Všiml jsem si, že jídlo občas hledá svého strávníka. Jednou na mě pozapomněli s donáškou druhého chodu, pravda, asi s tímto typem strávníka nepočítali.

Menu restaurace Pho Vietnam

Na výběr máte dvacet sedm druhů úpravy jídla, včetně proslulých “polévek” Pho. Píši schválně v uvozovkách, neboť ta samotná se dá brát jako hlavní jídlo i v našich podmínkách.

Kvalita jídla není rozhodně stálá. Jednou jsem obdržel poměrně chladnou úpravu Ga Xao Sa Ot (Kuřecí maso s citrónovou trávou s pálivou a sladkou paprikou) a bez jedné z paprik. Týden na to, ten samý pokrm byl v pořádku, dokonce se sladkou i pálivou paprikou, tak jak je inzerováno.
Přesto vše hodnotím připravovaná jídla jako dobrá a poctivě připravená.

“Rozhodně kdo si nedá Pho, ten nejedl vietnamskou kuchyni”

Je trochu s podivem, že i díky rozsáhlé vietnamské komunitě, tyto restaurace vznikají spíše v poslední době. Restaurace si nemůže stěžovat na nezájem hostů, během oběda je občas problém najít volné místo. Potvrzuje to moje slova o zatím dobré kvalitě a ceně připravených jídel. Samozřejmě i s ohleden na jistou módnost a exotičnost vietnamské kuchyně v současné době.

Fotografie byly převzaty z webu restaurace.

PŘEHLED RECENZE
Prostředí
7
Kvalita jídel
7
Obsluha
6
Celkový dojem
7
Předchozí článekRecenze fotoknihy Bontia
Další článekTest nakladatelství Jan Melvil Publishing
Amatérský fotograf a blogger. Kontaktovat mě můžete také na sociálních sítích. | Absolvent ČVUT, FEL | Certifikace Vmware VCP 3, 4; ITIL 3 Foundation | Nominace na CIO roku 2009 | Zakladatel jedneho z prvních e-shopů v sortimentu výběrovích vín, destilátů (Respekt,časopis Internet) |
recenze-restaurace-pho-vietnamZvláštní styl restaurace nebo bistra? Je to takový mix. Obsluha má občas problém trefit správný stůl. Bývá plno, kvalita jídel je přece jen lepší než v různých rádoby "čínských" restauracích. Polévky Pho jsou vynikající, přesto si myslím, že glutamát bych moc nemusel.

2 KOMENTÁŘE

  1. Doporučuji pro milovníky rozmanitých chutí a vůní bylinek, převážně koriandru a máty. Vynikající polévky Pho vás uspokojí.

  2. Jedná se o restauraci, kde objednáváte jako v bufetu, tj. jídlo vám přinesou ke stolu po té, co za něj zaplatíte. Obsluha se zlepšila. Kvalita jídla se zdá být stabilní. Oproti původnímu hodnocení lehce zvyšuji počet bodů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.