Domů Ostatní Recenze služba pro aktivní uživatele Runtastic

Recenze služba pro aktivní uživatele Runtastic

5012
5
recenze ios aplikace běh jogging runtastik run

Recenze služba pro aktivní uživatele Runtastic

Recenze služba pro aktivní uživatele Runtastic je službou, která vám dokáže vyhodnotit vaše aktivity, tréninkové plány a přidá navíc možnosti sdílení na sociální sítí. Jak se služba používá?

Popis webové aplikace, portálu služby Runtastic

Jedná se o webovou aplikaci, která dokáže „sbírat“ vaše aktivity zaznamenané přes „chytré telefony“ s GPS čidlem nebo hodinky stejné značky opět s GPS čidlem. Podpora „chytrých“ telefonů je jedna z nejrozsáhlejších, podporovány jsou platformy Android, iOS, Windows Phone ale i Blackberry a Bada.

Základem měření vaší aktivity je GPS senzor, který přes volně dostupnou případně placenou aplikaci Runtastic (samostatnou recenzi aplikace brzy přineseme) dokáže měřit polohu, rychlost nebo tempo, čas ale i převýšení (iOS, Android, Blackberry) vaší sportovní aktivity. Obdobné funkce jsou dostupné v případě Runtastic hodinek.

Zdá se vám to málo? Pak věřte, že obdobně jako u konkurenčních služeb a sportovních aplikací dokážete připojit také senzor srdečního frekvence (použit je snímač Polar H7).

Snímač srdeční frekvence vám dovolí využít možností aplikace, řízení vašeho sportovního výkonu naplno. Dokážete tak přesně plnit a vyhodnocovat vaše tréninkové cíle, např. spalování tuků, nebo námi testovanou přípravu na půlmaraton.

Runtastic navíc produkuje další šikovné aplikace pro smartphony, jako jsou dřepy, kliky, sklapovačky (leh sedy) atd. Tyto aktivity se vám také automaticky přenáší do webové aplikace Runtastic.

Po registraci si volíte, zda využijete účet zdarma, nebo zda se vám vyplatí zřízení placeného účtu Gold. Free účet pak kromě omezených možností (které však úplně postačují) navíc ještě přidává reklamní banner. V případě Gold účtu je možnost nákupu tréninkových plánů s 50% slevou.

Po přihlášení do vašeho profilu získáte možnost nastavení základní osobní charakteristiky (věk, váha, motivační cíle atd.). Můžete Runtastic účet propojit s vaším facebook profilem (skvělé hlavně pro dodržení vašeho cíle, jedná se o jakýsi závazek).

Na úvodní stránce (dashboard – runtastic používá termín palubní deska) se pak zobrazí souhrnně vaše aktivity:

  • statistika za měsíc
  • data z ostatních aplikací (dřepy, kliky, leh sedy, zdvihy)
  • vaší tělesnou váhu zadáváte ručně nebo pomocí další služby, aplikace Withings
  • údaje o tepové frekvenci, zadáváte ručně nebo pomocí další Runtastic aplikace

Prostředek stránky pak plní váš přehled týdenních aktivit následovaným seznamem posledních aktivit. Pravý sloupec je pak vyhrazen sociálním aktivitám (přátelé, live funkce kdy můžete sledovat aktivity ostatních uživatelů s možnostmi i vzdálené podpory, zvukové stopy).

Aktivitu si můžete rozkliknout a detailně si prohlédnout jak mapu s vykreslenou trasou běhu, chůze atd. ale i konkrétní naměřené hodnoty jakékoli části měřeného úseku.

Co je předností této aplikace jsou pokročilé statistiky (Gold) verze, možnosti porovnání posledních vašich výkonů se staršími naměřenými daty, ale i výkonů s vašimi přáteli (pokud si je do přátel Runtastic aplikace zařadíte). Týdenně pak můžete vyhodnotit, jak jste se v posledním týdnu zlepšili.

Můžete si vytvořit následně sdílet vaší trasu, nebo využít již trasy vytvořené. Proč je to zajímavé? Třeba jen pro to, že si porovnáte čas s „borcem“, který tuto trasu vytvořil, nebo na ní také běžel.

Další již naznačenou možností jsou připravené tréninkové plány připravené speciálně Dieter Baumann (vítěz olympijské zlaté medaile v roce 1992 v disciplíně 5000 m, trenér běhu). Ty jsou však již placené. Výhodou je speciálně připravený trénink pro vámi vybraný cíl (testujeme živě půlmaraton pod 1:50:), navíc možností aktivního hlasového trenéra.

Takto široké možnosti jsou ojedinělé.

Kvalita, přehlednost, snadnost použití a ostatní webového portálu Runtastic

Jak je vidět z přiložených obrázků, grafy, statistiky jsou přehledné a pěkně zpracované. Vlastní portál působí „svěžím“ dojmem.  Portál je v českém jazyce jako jeden z mála, ne-li jako jediný v podobně zaměřených aplikacích. Sice česká verze trpí určitými nedostatky (některé překlady nejsou dotaženy atd.), např. tekefony místo telefony, uživatelům bez jazykové výbavy použití jednoznačně usnadní.

Cena ke kvalitě aplikace Runtastic

Cena odpovídá kvalitě. V případě free verze jste limitováni a omezeni v některých rozšířeních. Samotná verze zdarma vám však poskytne základní funkcionalitu, která ve většině případů bude dostatečná. Zanícení uživatelé si pak rádi dokoupí Gold verzi za roční poplatek. Kromě rozšířených funkcí pak přijdou o otravnou reklamu, která tak trochu ruší poměrně čistý design stránek.

Cena tréninkových plánů není vysoká. Nemusely by být zpoplatněny některé dodatečné aplikace pro „chytré“ telefony v případě Gold verze předplatného.

Přesto všechno velice rád doporučím „ekosystém“ Runtastic pro všechny aktivní uživatele. Osobně pak přinesu detailní informace, update o probíhajícím tréninku na půlmaraton.

 

 

PŘEHLED RECENZE
Jednoduchost
8
Spolehlivost
9
Užitné funkce
9
Předchozí článekRecenze řetězce restaurací Potrefená Husa
Další článekRecenze running sushi Makakiko
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-sluzba-pro-aktivni-uzivatele-runtasticDalší z řady softwarových sport testerů pro měření převážně sportovních aktivit. Základní funkce jsou napříč vesměs stejné, aplikace se liší designem, podpůrnými funkcemi jako jsou cvičební plány a web. rozhraním.

5 KOMENTÁŘE

  1. Recenze služba pro aktivní uživatele Runtastic, jedná se o webovou službou, kde sledujete a vyhodnocujete své fyzické aktivity. Data jsou automaticky stahována z používaných aplikací. Oceňujeme přehledné rozhraní, možnosti statistik, sociálních funkcí ale i pokročilé a na míru připravené tréninkové plány. Pro aktivní uživatele je skoro povinnost placená GOLD verze. Doporučujeme.

  2. Máte někdo zkušenosti s Runtastic GPS hodinkami https://www.runtastic.com/shop/en/runtastic-gps-watch-with-heart-rate-monitor? Nikde na inetu jsem nenašla přesné rozměry hodinek, které potřebuji znát kvůli mému úzkému zápěstí (obvod cca 15cm), protože hodně sporttesterů se mi pro své velké rozměry na zápěstí protáčí. Pokud někdo používáte tyto hodinky, napište mi je prosím. Psala jsem email poskytovateli Runtastic, ale odpověděli jen, že by hodinky na takovou ruku měly být dobré, ale požadované rozměry neuvedli. Zároveň však svůj budoucí nákup sporttesteru zaměřuji i na tzv. chytré hodinky, které má Samsung a iPhone brzy uvést na trh, ale netuším, zda budou umět přímo komunikovat s aplikací Runtastic.
    Díky za podělení se o cenné zkušenosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.