Domů Ostatní Služba Recenze služby Audioteka.cz, audioknihy ke stažení

Recenze služby Audioteka.cz, audioknihy ke stažení

3049
1
recenze služby audiotéka, audioknihy ke stažení

Recenze služby Audioteka.cz, audioknihy ke stažení

Přinášíme vám recenzi služby nabízející na našem trhu audioknihy Audioteka.cz. Audiotéka je v podstatě službou, která vám nabízí namluvené audioknihy, které si lze stáhnout do svého zařízení. Díky rozšíření formátu MP3 tak můžete poslouchat audioknihy na jakémkoli MP3 přehrávači včetně počítače, na CD disku nebo na mobilním telefonu. Pokud telefon využívá operační systém Android, iOS či Windows Phone, máte možnost využít nativní mobilní aplikaci Audiotéka, která je pak přímo svázaná s vaším webovým účtem. Mobilní aplikace tak slouží nejen pro poslech audioknih, ale i pro nákup knih přímo z telefonu a také přehrávání ukázek audioknih zcela zdarma.

Audiotéka, audioknihy online, popis služby

Těžko říct, jestli lze dnešní zrychlené tempo doby považovat za výhodu. Je to prostě fakt. První věc, která vás napadne ve vztahu k audioknihám, je možnost poslouchání kdekoli a kdykoli, případně i příležitost, kdy „línější“ čtenář dostává knihu v podobě mluveného slova přímo do uší. Pro někoho to může být dokonce jediná možnost, jak si vůbec tu svoji vysněnou knihu vychutnat.
Někdo naopak ocení školený přednes. Každý si jistě najde tu svoji ceněnou výhodu. Každopádně nám Audiotéka přináší další možnost volby a to se cení.
Zřízení účtu, stejně jako získání ukázkové namluvené kapitoly knížek, jsou zcela zdarma. Webové rozhraní je přehledné. I když je webové médium poměrně etablované, zveřejněné návody na webu hodnotíme kladně. Jednoduše si tak můžete projít připravovaný ediční plán, novinky a bestsellery služby Audiotéka. Pro konkrétní nalezení audioknihy zvolíte nejspíše vyhledávání, případně parametrické pokročilé vyhledávání.
A víte vůbec, kolik titulů audioknih je momentálně na Audiotéce k dispozici? Přes 1 800, a pravidelně přibývají další, čímž užitná hodnota služby stoupá.
Pokud máte audioknihu vybranou, je na místě se ptát, jak snadno za ni zaplatíte a jak audioknihu získáte. Možnosti platby jsou zcela dostatečné a zahrnují základní platební kanály. Pokud uživatelé budou mít zájem, zřejmě nebude problém do služby začlenit další platební možnosti. Distribuce zaplacené audioknihy je pak jen otázkou rychlosti připojení.

Testované ukázky, kvalita audioknih

Je nutné znovu pochválit možnost poslechu kapitoly, resp. krátké ukázky zdarma. Domníváme se, že její poslech je dostatečně dlouhý, abyste si udělali jasnou představu o tom, jak vám bude namluvený projev vyhovovat.
Jinou formu přednesu očekáváme u beletrie a jinou například u audioknih pro osobní rozvoj. Momentálně posloucháme audioknihu o řeči těla. Schválně, dokážete najít o jakou audioknihu se jedná? U této audioknihy jsme rádi, že nás hlas neodvádí a nerozptyluje od díla samotného. Z ní jsme se dozvěděli mnohé, pro nás do té doby skryté, informace.
Kladně hodnotíme také autorsky namluvená díla. Například Tatínek není k zahození od Arnošta Goldflama jistě potěší vaše ratolesti.

Jak se pracuje se službou nabízející namluvené knihy

Jak webová služba, tak i aplikace pro mobilní zařízení funguje zcela bez problému (to je však očekávaná schopnost). Web služby Audioteka.cz je přehledný a z uživatelského pohledu pochopitelný. Mobilní aplikace, v našem případě pro operační systém Apple iOS 7.x, by potřebovala redesign a zjednodušení uživatelského rozhraní (ale i gesta a i možnost např. smazání ukázky audioknihy z poličky) poplatné této nové verzi operačního systému. Aplikace tak může mezi ostatními nativními aplikacemi působit vizuálně trochu nepatřičně. To je však jediná drobnější výtka, která bude v budoucnu jistě vyřešena.

Závěr recenze služby Audiotéka.cz

Jsme rádi, že i na našem malém trhu působí tato služba, která nabízí možnost stáhnutí a poslechu audioknih. I když jste „klasičtí“ čtenáři, může dojít k situaci, že uvítáte možnost poslechu namluvené knihy. Za uživatele bychom uvítali možnost zabudování věrnostního systému a navrhování, nebo alespoň hlasování o edičním plánu.
Na základě naší recenze a zkušenosti vám můžeme službu Audioteka.cz vřele doporučit.
PŘEHLED RECENZE
Přehlednost
9
Jednoduchost použití
8
Kvalita obsahu
8
Celkový dojem
8
Předchozí článekRecenze ebook verze knihy Internetoví vizionáři od Bluevision
Další článekRecenze knihy Podnikatel na konci role od BlueVision
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-sluzby-audioteka-cz-audioknihy-ke-stazeniZajímavá služby, která vám nabídne originální přednes oblíbených publikací.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.