Domů Technika Aplikace Recenze služby Runkeeper pro milovníky běhu

Recenze služby Runkeeper pro milovníky běhu

1144
0
Recenze aplikace runkeeper běh sport

Recenze služby Runkeeper pro milovníky běhu

Službu Runkeeper jsem pro milovníky běhu otestoval na budějovickém půlmaratonu. Recenze souhrnně pojednává o aplikaci pro iOS a webové službě provozované na adrese runkeeper.com.

Aplikace byla jednou z prvních, která byla migrována na nový operační systém iOS 7. Aplikaci dlouhodobě testuji na mobilním telefonu Apple iPhone 5, nyní iOS 7 společně s hrudním pásem značky Polar H7 (recenze).

Aplikace Runkeeper pro běh, chůzi a cyklistiku

Aplikace se zjednodušila, „plochý“ design pro iOS 7 se povedl. Aplikace je k dispozici zdarma pro mobilní telefony s operačním systémem iOS od verze 5 a pro Android od verze OS 2.0.

V základní verzi Basic můžete pomocí GPS senzoru monitorovat vaši aktivitu a nechat si zobrazit základní statistiky. I v této verzi je možné používat vybrané tréninkové plány. Placená verze Elite (20 USD/rok) vám pak přinese pokročilé statistiky, veškeré tréninkové plány, vaše pokroky a prvky sociální sítě, tzv. živé sledování či „koučování“ (pokud je zde aktivní uživatel, rád tuto možnost otestuji :).

V nastavení aplikace si můžete určit pravidelná upozorňování (v závislosti na času, vzdálenosti), zvukovou úroveň upozornění a typy parametrů.

Tréninkový plán aneb během k půlmaratonu

Rozbor běhu půlmaraton České BuďejoviceJediná závažnější výtka směřuje k faktu, že vás aplikace nedrží v patřičných mezích tepové frekvence. Toto naopak krásně umí aplikace Polar Beat (recenze), zde však možnost hlasového upozornění chybí.

Můžete sice sledovat vaši aktuální situaci na displeji telefonu, ale to zrovna praktické není. Pro půlmaraton mi chybí tréninkové plány a cílový čas běhu 100 minut a méně :).

Poznámka: na přiloženém obrázku je znázorněn půlmaratonský běh v Českých Budějovicích. Z grafu se dají vypozorovat, že trať se skládá z  dvou okruhů (stejný výškový průměr). Začátek běhu je ovlivněn dobou postupu na start, následně zhoršenými podmínkami prostupu přes počáteční „chumel“ běžců. Od patnáctého kilometru začíná postupné zpomalení tempa (zde se projevila absence pravidelných běžeckých tréninků).  

Ostatní možnosti portálu Runkeeper

Zde bych za pomyslného krále označil konkurenční službu Runtastic. Její výhodou jsou „nativně“ psané aplikace (sklapovačky, sed-lehy, kliky, dřepy), které jsou přímo implementovány do webové služby. Kromě aktivit, jako je běh, cyklistika a lyžování, tak máte celkem ucelený přehled sportovních aktivit.

Runkeeper nabízí také API rozhraní, ale „nativní“ aplikace přímo od Runkeeperu zatím nenajdete.

Jazyková podpora aplikace pro běh v rámci iOS

Světu vládne Angličtina a podpora češtiny (rozumějte překlad), resp. české jazykové rozhraní tak není dostupné. Užívání aplikace, případně webového portálu, je však natolik intuitivní, že sportovcům a běžcům nebude používání aplikace činit žádný problém.

PŘEHLED RECENZE
Přehlednost aplikace
9
Funkcionalita
8
Celkový dojem
8
Předchozí článekRecenze čerstvá káva, online
Další článekRecenze restaurace hotelu Gold Chotoviny
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-sluzby-runkeeper-milovniky-behuDalší z aplikací pro chytré telefony, která vás dokáže motivovat při vašich běžeckých aktivitách. Spojení s online runkeeper portálem či osobní cvičební plány pak rozšíří možnosti už tak dosti "nabušené" aplikace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.