Domů Ostatní Služba Recenze velký test fotoknih fotokniha Art D

Recenze velký test fotoknih fotokniha Art D

736
0
recenzce fotokniha art d

Recenze velký test fotoknih fotokniha Art D

Recenze velký test fotoknih fotokniha Art D  je poslední publikovanou recenzí ve velkém testu fotoknih. Obecně všichni dodavatelé fotoknihy řádně doručili a žádná z fotoknih není propadákem. Rozdíly nejsou velké a každá fotokniha si tak najde svůj okruh uživatelů. Bodové hodnocení vzniklo vzájemným porovnáním jednotlivých fotoknih.

Kvalita programu, jednoduchost práce s programem pro přípravu fotoknihy Art D

recenze velký test fotoknih fotoknihy D-Art kvalita programuProgram Art D Book Maker, který je použit pro přípravu fotoknih je možné instalovat na operační systém Windows nebo MAC. Jedná se řešení od společnosti MPhoto Ltd. s názvem Album Maker, které také používá další recenzovaný dodavatel a to CDSM. Poslední verze programu Album Maker 7.1.x běží pod operačními systémy Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7 a také na Mac OSX 10.5 a vyšší. CDSM nabízí ke stažení Mac verzi, ale Art-D kupodivu ne.

Obecně nikdo nebude mít problém s uvedeným programem pracovat a vytvořit si tak svojí fotoknihu. Přesto opět musím zmínit filozofii Bontia, že daleko snazší a ve výsledku rychlejší se nám zdá volba použití jednotného stylu, šablony pro celou fotoknihu.  Pokud je navíc ona šablona typograficky, graficky pěkně navržená, výsledek většinou předčí onu „amatérskou“ volnost, kterou ostatní software umožňují.

Art D Book Maker stejně jako CDSM Designer umožňují sice přichycení fotografie, textového rámce k mřížce. Neumožňují však zobrazení, přichycení k virtuální lince, kterou například využijete pro vzájemné zarovnání fotografie, textu na vedlejší straně.

Art D Book Maker je možné použít nejen pro výrobu fotoknihy, ale i pro další produkty z nabídky CDSM.

Klávesové zkratky jsou použity pouze pro nejvíce používané operace, zřejmě dle hlediska programátorů. Nejedná se o kompletní sadu příkazů, nicméně pro milovníky „efektivní práce“ tato sada bude plně dostačující.

Objednat knihu můžete z programu. Výsledná cena se zobrazí při spuštění objednávky. Fotoknihu si můžete nechat zaslat na dobírku (nebo zaplatit předem) kurýrem nebo Českou poštou, převzít osobně na adrese provozovny.

Kvalita tisku, recenze, fotokniha Art D

recenze velký test fotoknih fotoknihy D-Art kvalita tisku

Každé společnosti v testu jsem položil stejnou otázku, ohledně použitého papíru, technologie tisku případně další specifikace. Od Art D jsme na otázku neobdrželi odpověď.

Fotoknihy Art D nabízí v následujících řadách:

  • pevná vazba (v recenzi) – s možností potisku desek, vazba V8 pevná lepená, prošitá vazba s knihařskou záložkou a předsádkou
  • měkká vazba – s možností potisku desek, papír lesklá křída 140g, vazba V2 PUR lepená
  • fotoalbum – kroužková vazba
  • fotosešit – imitace sešitu, desky papír 300g, vazba V1

Tisk je prováděn na stroji Xerox DC 250, desky pak na plotru Canon W8200 s následnou laminací.

Fotokniha od Art D vykazuje mírný, lehký posun do zeleného odstínu. Obecně mírnější světlejší podání. Barevný tisk jeví známky opět velice mírného posunu k zelenému nádechu. Subjektivně se nám výsledná prezentace fotografií ve fotoknize „měkká“, méně ostrá.

Kvalita vazby, odolnost fotoknihy Art D

recenze velký test fotoknih fotoknihy D-ART kvalita vazby

Fotokniha Art D přichází do testu s 2mm tlustými deskami. Vazba fotoknihy jak jsme zmínili výše je lepená, typ vazby V8, což je jedna z nejpevnějších dostupných vazeb.

Uvnitř na začátku a konci fotoknihy je vložen volný bílý list.

Ve spékacím testu (10 minu pobytu fotoknihy v 80°C) hodnotíme, zda nedochází ke slepení listů, ke zkroucení či jinak ke znehodnocení fotoknihy. Fotokniha prošla tímto tepelným testem bez jakékoli újmy.

V testu míry ořezu si všímáme, zda dvoustrany lícují, nedochází k ořezu ve vazbě fotoknihy. Fotokniha art D vykazuje vetší  míru ořezu ve vazbě (odhadujeme cca 0,5 cm).

Při odolnosti proti vodě nechávám vodu (kapku) po dobu 10 minut mezi listy  fotoknihy. Listy ve fotoknize Art D nevykazují slepení, v ploše působení vody se list nejméně zkrabatí. List působí „voskovým“ dojmem. Barvy jsou nedotčené.

Potisk vykazuje lehce zelený posun k zelenému nádechu fotografie.

Výsledný dojem, ostatní parametry fotoknihy Art D

recenze, velký test fotoknih fotoknihy D-Art výsledný dojemI když jsme se snažily o výběr fotoknih ve formátu A4, každý dodavatel dodává trochu jiný rozměr fotoknih. Proto jsme použily metodiku hodnocení a porovnání ceny  za jeden centimetr čtverečný a to včetně zahrnuté ceny distribuce. Fotokniha Art D  se dostala na 0,056 Kč/cm2. Tímto se fotokniha Art D stává po fotoknize CDSM spolu s Pikliem druhou nejlevnější fotoknihou z hlediska nákladů na 1 cm2 plochy. Gratulujeme.

Pro velký testy fotoknih jsme zvolili dle nás „oddechovou sezónu“. Bohužel, horší komunikace s Art D zapříčinila, že fotokniha byla dodána cca 1 měsíc po objednání. Záměrně jsme použili dodací adresu, kde jsme nebyli přítomní nonstop. Pouze od Art D jsme nedostali e-mail s notifikací o doručování. Následně jsme neobdrželi ani e-mail nebo telefonický hovor s nabídnutým novým termínem na znovu doručení, jako u ostatních dodavatelů, potažmo použitých kurýrních služeb.

Art D nenabízí přímo použití webové prohlížečky fotoknihy. Nicméně  lze vytvořit v programu při volbě uložení náhledu fotoknihy jako flash verzi (uloží se jako zip soubor). Rozbalený obsah pak musíte přenést na webhosting, free webhosting a následně odkaz vystavíte. Jak vidíte, nejedná se o přímo uživatelské řešení.

Hodnocení fotoknih vzorkem uživatelů (uživatelé neznali výsledky navzájem) byla krásná a pro nás spíše oddechová disciplína. Ve vzorku uživatelů byla zahrnuta i profesionální ilustrátorka a textařka, autorka více než 24 knížek. Každý z hodnotících uživatelů k fotoknize přistoupil s rozdílnou filozofií. Co uživatel, to jiné kritérium pro hodnocení (někdo dává přednost lesklé úpravě, jiný zase matné atd.).

Celkový výsledek recenze fotoknihy Art D

Art D  nabízí širokou nabídku tiskových a knihařských služeb. V tomto směru se může rozsah prací stát výhodou.

Za zmínku slouží věrnostní program, kde podle výše objednávky získáváte slevu na následující práci.

První část fotografie je originál, druhá část fotografie (pravá) je pak scan stránky z fotoknihy: stébla v pohybu

Upozorňujeme, že se jedná se o subjektivní uživatelské recenze autora. Je potřeba zmínit fakt, že autor v minulosti využil služeb následujících dodavatelů (Bontia, Fotolab CEWE, HappyFOTO a Centrum FotoŠkoda). Uvedené recenze je nutné brát s ohledem i na tuto skutečnost.

PŘEHLED RECENZE
Software na tvorbu fotoknih
7
Kvalita tisku
7
Kvalita vazby
8
Výsleedný dojem
6
Předchozí článekRecenze velký test fotoknih fotokniha CDSM
Další článekKniha a ebook Poklady klasické české kuchyně
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-velky-test-fotoknih-fotokniha-art-dArt D nabízí širokou nabídku tiskových a knihařských služeb. V tomto směru se může rozsah prací stát výhodou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.