Domů Cestování SaSaZu Praha chuť jihovýchodní Asie

SaSaZu Praha chuť jihovýchodní Asie

1025
1
recenze sasazu chuť jihovýchodní asie

SaSaZu Praha chuť jihovýchodní Asie

Recenze restaurace Sasazu Praha aneb chuť jihovýchodní Asie se vám nabízí kupodivu v Holešovické tržnici. Mnohokrát oceněná a vychvalovaná restaurace tak možná čeká i na vaší návštěvu.

Prostředí restaurace jihovýchodní Asie SaSaZu

Restaurace v Holešovické tržnici? Mám takovou skoro až negativní asociaci k tomuto místu. A tak při vstupu do restaurace mám spíše smíšené pocity.

Jak může vypadat restaurace v jedné z hal? Musím však uznat, že prostor rozhodně působí nevšedně, až impozantně. Designér interiéru rozhodně odvedl skvělou práci. Díky „tmavší“ atmosféře  interiéru, rozloha a velikost nepůsobí restaurace nepůsobí až tak okatě. Vysoký strop „zakrývají“ výrazně dekorativní a typické prvky interiéru a to oválná světla. Navíc vysoký interiér má zřejmě ještě jednu výhodu, necítíte cigaretový kouř.

S rozmanitostí chutí koresponduje i umístění a tvar stolů. Prostě zde najdete jak veliké stoly, tak menší, jak kulaté, tak i hranaté a to včetně posezení v sedačkách.

Obsluha restaurace SaSaZu

Ač jsou asiaté úslužný, pracovitý a vždy usměvavý, přesto mám dojem, že k určitému standardu něco chybí. Při vstupu do restaurace můžete odevzdat svrchník a obsluha vás zavede ke stolu. Následuje klasický dotaz „co si dáte k pití?“ a přinesení jídelního lístku.

Mezitím se u vás zastaví další obsluhující a nabídne drobný prezent, obdržel jsem horký ručník:) Je to osvěžující, to ano. Dále mentolový TicTac, spíše zajímavé z hlediska toho, že asiatka po dobu než jsem se dovtípil o co se jedná, umně držela bonbón v dřevěných hůlkách.

Rozhodně jak jsem očekával a je prý zde zvykem nenásledoval výklad charakterů jídel, diskuze o tom, co bych si ke své chuťové náladě právě vybral.

Během celé návštěvy se u vás vystřídá více obsluhujícího personálu. Nejsem tímto principem úplně nadšen.

Při odchodu pak dostanete zpět svůj svrchník, ale už vám ho nikdo nepodrží. To je zcela standardní u podobně cenově zaměřených restaurací.

Menu a nabídka jídel jihovýchodní Asie restaurace SaSaZu

Spíše více než méně. Zřejmě počet kuchařů je zde větší. Menu však hodnotím jako zdařilé, jsou popsány základní styly, a chutě na kterých tato restaurace staví. Milovník asijské kuchyně si zde musí přijít určitě na své.

Nabídka vín je široká, oceňuji i možnost výběru alespoň jasmínového čaje i když jako ledového ve formě nápoje od barmana.

Kvalita jídla restaurace SaSaZu

Restaurace staví na čerstvých surovinách. Objednávám si Hovězí s krevetami na červeném kari (postup a příprava pomocí kamenu Roti. Roti je kámen, ze kterého jsou vyrobeny pece na chleba v Indonésii, Malajsii, Indii, Thajsku nebo Singapuru. V dané peci pak teplota dosahuje 500°C.), příloha je rýže.

Na můj vkus je v jídle obsažen až moc veliký kus lilku. Má jít o drobné kousky. Musím říci, nechutná mi. Hovězí maso je dobré, omáčka ostřejší a taková, jakou vlastně očekáváte.

Nejsem úplně spokojen. Ještě dám restauraci SaSaZu šanci, ale moje doporučení, bych dal více jiným restauracím, které na našem serveru naleznete. A to i přes různá ocenění, kterými se SaSaZu chlubí.

Cena ke kvalitě restaurace SaSaZu

Očekával jsem více a tak hodnotím cenu k nabízené kvalitě méně příznivě. Ano dostanete zde zajisté čerstvé suroviny, netradiční  a zajímavé chutě pro středoevropana, ale není to málo?

Oceňuji však doprovodné programy, které SaSaZu nabízí. Jedná se o velice sympatický počin, který stojí minimálně za zkoušku. Že bych pak byl více spokojen?

Fotografie byly převzaty z webu restaurace.

PŘEHLED RECENZE
Prostředí
9
Kvalita jídel
8
Obsluha
8
Celkový dojem
9
Předchozí článekOsobní pomocník Alfred 2 Mac OS X
Další článekParametry kritéria velký test fotoknih
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
sasazu-praha-chut-jihovychodni-asiePodnik, který by jste v Holešovické tržnici nejspíše nehledali. Po vstupu však vaše obavy rychle vymizí. Pokud máte rádi asijské speciality, vězte, že jste vstoupili dobře.

1 komentář

  1. Pro všechny milovníky chutí Asie je zde restaurace SaSaZu. Již samotný název restaurace zní opravdu zajímavě, je to geniální název. Evokuje pro evropana určitou exotiku, směs různých stylů, chutí.
    Restaurace se pozitivně překvapí svým interiérem. Obsluha spíše dojem kazí, nemohu se prostě toho pocitu zbavit. Jídlo samo o sobě není špatné, nejdete zde zajímavé chutě a vůně, přesto očekával jsem více. Tak snad až příště.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.