Domů Technika Hardware Skrytá kamera v budíku

Skrytá kamera v budíku

524
0
Skrytá kamera

Chcete vědět, co se děje u vás doma, v kanceláři nebo jinde v době vaší nepřítomnosti? Máte podezření na nepoctivé chování zaměstnanců nebo kohokoli jiného? Vyzkoušejte užitečného pomocníka – skrytou kameru v budíku.

V rámci specializovaného a poměrně pestrého trhu se špionážními a nahrávacími pomůckami můžeme vybírat z celé řady jednotlivých řešení a konkrétních výrobkových modelů. Jedním z nich, který jsme si zvolili k důkladnému otestování, je chytrý budík se skrytou kamerou, rafinovaně a nenápadně zabudovanou uvnitř něj.

Výhodou budíku je jeho nenápadnost. Těžko by někoho napadlo, že budík může mít v místnosti určené k oddechu a nabrání nových sil ještě úplně jinou funkci, než je jeho primární poslání. Pokud s tímto zařízením nemá člověk zkušenost z dřívějška, nemá prakticky šanci všimnout si nahrávání.

Pojďme se na netradiční budík, jehož celé jméno v originále zní ´Spy Clock Security Hidden DVR Camera Motion Detector, podívat trochu podrobněji. Klíčovým prvkem je přirozeně integrovaná kamera. Nutno dodat, že i při bližším pohledu na sebe ničím neupozorňuje. Nesvítí, nepípá, nevyčnívá. Senzor kamery činí pouhý 1 mm.

Kamerka tak může tak být reálně odhalena v podstatě pouze v takovém případě, že se nevěrníci s podobným zařízením v minulosti již setkali a znají ho. V každém případě, pečlivě zakamuflovaná a přitom technicky solidní kamerka je stěžejní silnou stránkou testovaného chytrého budíku.

Skvělá cena

Skrytá kamera v budíkuK dobru je možno přičíst i pořizovací cenu předmětného produktu. Kolik konkrétně stojí? Prodejní cena testovaného modelu se pohybuje v průměru lehce nad tisícovkou. Klíčový poměr value for money tak vychází rozhodně příznivě. Co dalšího si zaslouží pochvalu? Uživatelská přívětivost a pohodové ovládání – jednoduché nabíjení, stejně tak vložení SD karty, volba ze dvou režimů (kontinuální nepřetržité snímání, anebo spuštění na základě detekce pohybu v zorném úhlu kamery). Jako šikovná, i s ohledem na úsporu paměti, se jeví rovněž možnost nastavit typ uloženého záznamu, tedy video/fotku/zvuk.

Baterie s menší výdrží

Ale abychom jenom nechválili, drobné mouchy jsme přece jenom našli. Je třeba zejména počítat s tím, že maximální výdrž baterie nepřesáhne maximálně jednotky hodin. Více než 6 hodin nepřetržitého provozu na jedno nabití zkrátka očekávat nelze. Jako vhodnější varianta se tedy nabízí používat tento speciální špionážní budík spíše příležitostně, než pro účely kontinuálního sledování (k tomu lépe a účelněji poslouží jiné produkty). Určité řešení, do jisté míry problematické, představuje nepřetržité nabíjení pomocí USB kabelu. Pak kamera v budíku vydrží i několik dní. Na druhou stranu to však znamená řešit úkol navíc, a sice schování kabelu tak, aby nebyl nadbytečným rušivým elementem, který by mohl ohrozit špionážní usvědčující misi.

Nejen proti zlodějům nebo nepoctivým zaměstnancům, ale i proti nevěře

Samozřejmě, možnosti použití chytrého budíku se zabudovanou mikrokamerou jsou mnohem širší než například odhalování nepoctivých zaměstnanců nebo zlodějů. Používá se také jako účiný způsob, jak odhalit nevěru.

Může třeba sloužit také jako kontrola chův a paní na hlídání. Podobné produkty hojně vyhledávají a používají i profesionálové jako třeba soukromí detektivové a agenti řešící rozličné úkoly a zadání od svých klientů. Budík určitě nebude rušit ani na běžné poličce v kanceláři a podobně.

Jaký bude konečný verdikt ohledně testovaného budíku se skrytou kamerou? Pojďme si shrnout hlavní plusy a mínusy:

Výhody:

– originální a zajímavě koncipovaný produkt
– rafinovaně umístěná a těžko odhalitelná kamerka
– široké možnosti využití
– dobrý poměr užitné hodnoty a ceny
– celková praktičnost
– snadná ovladatelnost
– šikovné dálkové ovládání

Nevýhody:

– nízká provozní doba
– lehce problematické nabíjení skrze USB kabel

Nejen výše popsaný výčet klíčových kladů a záporů testovaného chytrého budíku se zabudovanou minikamerou svědčí o tom, že pořízení podobného inteligentního zařízení stojí minimálně za úvahu. Nehledě na to, zda aktuálně řešíte podezření z nevěry protějšku, či nikoliv. Možnosti použití testovaného budíku jsou podstatně rozmanitější, a to za cenu takřka nepřevyšující cenu běžného budíku. Inspiraci v podobě dalších podobných produktů naleznete například na stránkách specializovaných prodejců bezpečnostní a špionážní techniky – Secutek nebo Spy-obchod.

Předchozí článekFotokalendář od Happy Foto
Další článekJiří Matěj Brůna, šest jednou ranou
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.