Domů Kultura Kniha Slovenské sci-fi do uší, audiokniha jako projekt

Slovenské sci-fi do uší, audiokniha jako projekt

172
0
Slovenská sci-fi-scifi-audiokniha

Slovenské sci-fi do uší, audiokniha jako projekt

Tento počin v podobě sci-fi audioknihy je na Slovenské kulturní scéně poměrně ojedinělý. Jednak se bavíme o audioformátu v podobě mp3 souborů, ale také o získání prostředků na vydání CD disku v podobě úspěšné kampaně projektu Startlab.sk. Autorka projektu Martina Ivaničová si pro projekt audioknihy vybrala sci-fi žánr a prostor nabídla méně známým slovenským autorům tohoto žánru.

Mám rád jakoukoli aktivitu a pokud se jedná o tvůrčí oblast, nemohu zde než chválit. Oceňuji spojení právě výše zmíněných věcí kampaň, prostředky, audiokniha, sci-fi, méně známí autoři. Působí to na mě ač se jedná o rozdílná slova v celku kompaktně.

Formát audioknih si najde své příznivce pro svoje specifika a přednosti, tak jak jsem ostatně popisoval v recenzi hodně aktivní Audiotéky na českém trhu. Ze začátku jsem si myslel, že mě bude vadit nevybudovaný distribuční, prodejní kanál, prostě systém, jaký výše zmíněná Audiotéka nabízí. Nebude. Nebude s ohledem na podmínky vzniku projektu.

A jak se mě slovenská sci-fi kniha poslouchala?

Osobně mě až tak nesedl přednes knihy i když je přesný, ale možná je to tím, že až tak “Slovenčinu dobre nepoznám”, i když pamatuji doby federace. Ale to je jen subjektivní dojem. Dvě povídky a nebudu prozrazovat které, mě opravdu zaujaly.

Pěkně mě vyplnily cestování ve veřejné dopravě, a já si promítal naznačené vize s tím, jakým směrem se ubírá naše společnost. Na stránce projektu jsem si přečetl jedno klíčové slovo. Samota.

Ano samota je nosným prvkem těchto tří sci-fi mini povídek

Buďme rádi, že žijeme v dnešní době a mám šanci si uvedené povídky přečíst, pardon poslechnout. Rozhodně za to stojí.

Více o projektu najdete na:

PŘEHLED RECENZE
Přednes textu
7
Kvalita textu
9
Celkový dojem
8
Předchozí článekLetní drinky pro mlsné jazýčky
Další článekMillers Oils, oficiální distributor olejů
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
slovenske-sci-fi-audiokniha-projektSlovenská sci-fi financovaná netradičně crowdfunding kampaní. Prostor dostali méně známí slovenští autoři sci-fi žánru, což není vůbec na škodu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.