Domů Technika Hardware Snímač srdečního tepu Polar H7 Bluetooth

Snímač srdečního tepu Polar H7 Bluetooth

1940
2
Polar H7 bluetooth měřič srdečního tepu

Snímač srdečního tepu Polar H7 Bluetooth

Snímač srdečního tepu Polar H7 Bluetooth využívá technologie Bluetooth 4,  je kompatibilní s určitými hodinkami, sporttestery  Polar, ale také s chytrými telefony iPhone řady 4s a 5 a Motorola Razr a nově i Samsung Galaxy s III.

Popis a funkčnost hrudního pásu Polar H7

Značku Polar používám poměrně dlouhou dobu a stala se pro mě synonymem kvality a spolehlivosti. Pravda, za cenu o něco vyšší, než u možných konkurentů.

Pokud patříte mezi majitele posledních generací telefonů Apple iPhone a zároveň provozujete turistiku, běh či jiné aktivity, je použití hrudního pásu Polar H7 jednou z možností.

Polar H7 pracuje s technologií Bluetooth 4 (snížená spotřeba) a zároveň ho můžete používat s některými sporttestery Polar nebo telefony Motorola Razr, iPhone 4s a iPhone 5 a zmiňován byl také Samsung Galaxy S III (Zde je potřeba zmínit, že test proběhl na zařízení iPhone 5. Zmiňovaný Samsung SIII provází problémy s párováním, údajně díky interní chybě viz: diskuze na stránkách vývojářů, na oficiálních stránkách Polar Samsung podporován není. Jeden z našich čtenářů nedokázal Polar H7 a Samsung Galaxy S III spárovat,  i když jeden světlý okamžik nastal). Právě pro Apple iPhone telefony existuje celá řada aplikací, pro hodnocení a sledování tělesné zátěže a sportovního výkonu. Hrudní pás, měřič srdečního tepu pak možnosti a rozsah využití podstatně rozšiřuje (zónové měření, tréninky atd.).

Během krátkého testování byl hrudní pás otestován s aplikacemi: Nike +, Adidas MiCoach, Polar Beat, Runtastic. Je však podporován celou řadou dalších aplikací.

Jednoznačně pozitivně hodnotíme konečně možnost výměny baterie (v minulosti jste museli dokoupit celý pás). Ta vydrží dle výrobce 350 hodin měření. Zařízení tak lze použít do životnosti elektrod v samotném hrudním pásu.

Zařízení využívá baterii pouze při nasazení hrudního pásu. Dosah (komunikace mezi hrudním pásem a sporttesterem nebo telefonem)  udávaný výrobcem je 10 metrů. Vlastní měřič srdečního tepu připínáte k hrudnímu pásu pomocí dvou „cvočků“. Manipulace (nacvaknutí) je jednoduché.

Spolehlivost hrudního pásu Polar H7

Dlouhodobě zatím nemohu zodpovědně hodnotit spolehlivost hrudního pásu, ale spárovaní se všemi testovanými aplikaci proběhlo bez sebemenších potíží a zádrhelů. Neočekávám však nedostatky, jedná se o jednoúčelové zařízení bez možností nastavení. Pokud vše půjde tak jak má, možná se potkáme na pražském půl maratonu :)

Snadnost použití hrudního pásu Polar H7

Prubířským kamenem je spárování se sporttesterem nebo v tomto případě s telefonem Apple iPhone. Je nutné mít zapnuté Bluetooth rozhraní a přes aplikaci provedete spárování hrudního pásu s telefonem respektive aplikací. Pokud máte pás na těle (doporučuje je se navlhčit elektrody) nastane okamžitě měření srdečního tepu.

Uživatelská podpora Polar H7

Návod k měřiči tepové frekvence Polar H7 je stručný. Pokud dané zařízení jste již v minulosti použily, zřejmě se do manuálu ani nepodíváte. Použití hrudního pásu je triviální, jediné problémy mohou nastat s vlastním spárováním mezi hrudním pásem a vaším sporttesterem nebo „chytrým“ telefonem. Doporučuji důsledně před pořízením hrudního pásu ověřit kompatibilitu.

Výhodou značky Polar je rozšířenost v České republice včetně servisního střediska.

Cena Polar H7

Cena odpovídá konkurenčním produktům, v případě dolní hranice pak moc dalších variant ani nenajdete. Možná výměna baterie vám snižuje celkové náklady na vlastnictví, pokud to takto můžeme hodnotit.

 

 

PŘEHLED RECENZE
funkčnost
10
cena
9
spolehlivost
10
Předchozí článekNotability iPad aplikace editace anotace poznámek
Další článekUtilita Bartender zajistí pořádek v Menu Bar Mac OS
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
snimac-srdecniho-tepu-polar-h7-bluetoothVynikající hrudní pás kompatibilní s mnoha aplikacemi např. na vašem mobilním telefonu.

2 KOMENTÁŘE

  1. Snímač srdečního tepu Polar H7 Bluetooth je poměrně univerzální hrudní pás, myšleno s pohledu konektivity s HW tak i aplikacemi. Dá se sehnat za dobrou cenu (v porovnání s konkurenčními produkty), jedná o výrobek i v ČR zavedené firmy, což je jistě pozitivní fakt.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.