Domů Kultura Kniha Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

1910
0
kniha, Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

Dvě generace a dva pohledy na svět, dávají dohromady nadčasový návod pro výchovu vašeho dítěte. Stačí jen vědět, za který konec celou problematiku uchopit. 

Také máte dojem, že se ze svých dětí jednou zblázníte? 

Problémů, s nimiž se mohou rodiče u svých dětí setkat, je hodně. Nedostatečná sebedůvěra, potíže ve škole, bouřlivé dospívání, neschopnost najít si kamarády, nechuť k respektování autorit, lenost, odmlouvání, psychické potíže, stres. Také to znáte, ale při jejich řešení nechcete jít cestou přílišného mentorování či striktních zákazů, protože víte, že to stejně k ničemu na dlouho nepovede? Máte dojem, že se vám váš potomek stále více odcizuje? Nejste sami.

Důležité je, jak o vás vaše dítě mluví

Nejlepší cesta pro znovunavázání vztahu? Pozorné naslouchání. Zjistěte citlivým vnímáním, jak vypadáte v očích svého syna či dcery, a jak se o vás vyjadřuje. Říká o vás, že jste super a príma? Nebo naopak hovoří jen v negativech? Jde o první odrazový můstek.

Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby k žádnému negativnímu narušení vztahů nedošlo. Ovšem na výchovu máme jen jeden pokus. Takže není divu, že se občas něco pokazí. Naštěstí se to dá napravit. 

Cesta ke šťastnému rodičovství

„Spokojené dítě = spokojený rodič,“ říkají Dana a Radek, kteří stojí za knihou Šťastné a sebevědomé superdítě. Vnášejí do ní mnoho zkušeností a praxe s dětmi i dospělými.

Zatímco Dana Burandová čerpá zejména ze své psychosomatické poradny (vedené na základě atestace z rozšířené psychologické práce s dětmi a mladistvými), a k tomu všemu přidává i zkušenosti z výchovy dvou dětí a tří vnoučat, jež během 36 let absolvovala.

Radka Karbana můžete znát například z knižního bestselleru „Aktivuj svůj potenciál,“ a z řady seminářů a tréninků v oblasti osobního rozvoje a aktivace lidského potenciálu.

Oba si uvědomují, že většinu problémů, s nimiž se během dospělosti potýkáme, si přinášíme z dětství. A přitom každý rodič chce, aby byl jeho potomek šťastný, měl ho rád, vzhlížel k němu a respektoval ho.

Tak jak je možné, že se to v mnoha rodinách nedaří?

Podléháme totiž stále stejným stereotypům. Sekýrujeme, nařizujeme a vyžadujeme poslušnost. Věděli jste například, že každý den předáme svým dětem v průměru 432 negativních zpráv, a jen 31 pozitivních? A právě na způsobu komunikace, i na tom, jak se sami cítíme, závisí „úspěch našeho rodičovství.“ A nezáleží na tom, zda máte doma prvňáčka nebo puberťáka. Chcete to vše pochopit a naučit se své dítě vést jako rodič správně a neselhat? Pak zamiřte na web Superdite.cz, protože tuto knihu můžeme s jistotou doporučit. Je napsána odborníky ve svých oborech a jejich spojením vnikl projekt, který na českém trhu nemá obdoby. Jak říká Dana: „Výchova nemusí být boj, ale radost!“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.