Domů Technika Hardware Tablety nabízejí výrobci ve 3 úrovních výbavy

Tablety nabízejí výrobci ve 3 úrovních výbavy

353
0
Tři úrovně výbavy tabletů, ipad, ios, androis, samsung

Tablety nabízejí výrobci ve 3 úrovních výbavy

Vybrat si ten správný tablet je poměrně náročný úkol. Tolik značek, tolik různých modelů na nás útočí z reklam. Jak se v tom vyznat? Můžeme se odpíchnout od faktu, že výrobci většinou nabízí 3 kvalitativní třídy.

Levné tablety

V nejnižší třídě najdeme levné tablety do 4 000 Kč. Jsou většinou méně kvalitní než jejich konkurenti, avšak není to pravidlo a mnohé nové značky nabízejí poměrně dobrou kvalitu i výkon za překvapivě nízkou cenu.

Střední třída tabletů

Střední třídu vyhledá většinou zákazník toužící po tabletu s dobrým poměrem cena/výkon. Tato kategorie je nejvyhledávanější a také obsahuje nejvíce produktů. Tablety nosí cenovku do 12 000 Kč a chlubí se většinou HD displeji, výkonným procesorem a větší kapacitou baterie.

Vyšší třída tabletů

Vyšší třída tabletů je pak spíše pro náročné uživatele, kteří chtějí nadstandartní výkon i služby či prestižní značku, která patřičně ztuční cenovku. Špičkové tablety jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů, s nejméně FullHD rozlišením displeje, širokou úhlopříčkou, značnou pamětí a výkonem, který zaručuje, že tabletu nebudou dělat potíže ani náročné aplikace nebo hry.  Samozřejmostí v této cenové kategorii jsou i různé doplňky v ceně jako například sluchátka, stylus nebo herní ovladač, zajišťující ještě vyšší komfort a požitek.

Většina tabletů běží na operačním systému Android od společnosti Google, která v současné době nabízí nejnovější verzi Androidu s číslovkou 5.1 a jménem Lollipop. Největším konkurentem androidích tabletů je operační systém iOS od firmy Apple, který najdeme pouze na zařízeních iPhone, iPad a dalších od této značky. Menší část trhu s operačními systémy pak zabírá Microsoft se svými Windows.

.

Předchozí článekRezervace automobilu nebyla nikdy jednodušší!
Další článekHans Fallada: Každý umírá sám
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.