Domů Ostatní Ostatní Termovizní měření domu odhalí tepelné ztráty!

Termovizní měření domu odhalí tepelné ztráty!

974
0
Termosnímek, únik tepla, dům

Termovizní měření domu odhalí tepelné ztráty!

S rostoucími náklady na vytápění přibývá lidí, kteří hledají cestu, jak právě v této oblasti ušetřit. Klíčem k úspoře je dokonalá izolace stěn, střech a oken. Právě úniky tepla totiž stojí za zvýšenými náklady na topení.

Co je termovize?

Prvním krokem pro odstranění nežádoucích úniků tepla, tedy vašich peněz, může být dobře provedené termosnímkování neboli termovize, která odhalí místa s největšími tepelnými ztrátami.
 Následnými stavebními úpravami můžete, tyto tepelné úniky eliminovat. Snížení tepelných ztrát vám umožní změnit způsob vytápění a ušetří vaše finance.

Termosnímek, únik tepla, dům

Jak vám pomůže termosnímek?

Termosnímkování je možno provést na libovolném vytápěném objektu, tj. na rodinném, panelovém či bytovém domě, stejně tak na administrativní budově, škole apod. Výstupem termovize je tzv. termosnímek, také infračervený snímek nebo termograf, který detailně zobrazuje a popisuje nejhůře izolovaná místa plášťů domů. Díky snímkům je možné také lehce identifikovat místa, kde dochází k tvorbě tepelných mostů či rosných bodů. Termosnímky budov také velice dobře vykreslují možná poškození domů vlhkostí, vodou, či jiné technické nedostatky způsobené nesprávným provedením spár a styků.

Termosnímek, únik tepla, dům měření

Nejčastěji jsou snímkovány obvodové pláště budov, tepelná propustnost střešních krytin, netěsnost oken a tepelné úniky v prostoru dveří.
Infrakamerou je možné zkontrolovat provedenou stavební práci související se zateplením domu a vyhodnotit kvalitu tepelně-izolačních materiálů. Výsledky měření pak lze případně využít jako podklad k reklamaci stavebních prací.

Jak snížit tepelné ztráty domu?

Termosnímek, únik tepla, dům, bytové domy

Rekonstrukcí domu provedenou na základě informací získaných termovizí lze snížit tepelné ztráty domu až o 40 % a dosáhnout tak mnohem vyšších úspor energie. Každý dům se měří zpravidla dvakrát. Poprvé jako podklad pro zahájení rekonstrukce, podruhé po provedených stavebních úpravách. Vy sami budete moci porovnat starší naměřené hodnoty s novými a ověřit si tak kvalitu provedených opatření a aktuální stav obydlí.

Infračervené kamery jsou využívány i ke kontrole elektrorozvodů. Mohou tak zavčasu odhalit přetížení, začínající zkrat nebo jiskření ve spojích a kontaktech. Jedná se o dokonalou prevenci vzniku požáru. Protokoly vystavené na základě termosnímkování pak mohou být relevantním podkladem pro pojišťovny při posuzování ceny pojistného.
Termosnímek Vám také může pomoci při vyhledání místa poruchy podlahového vytápění.
Termovizní měření úniku tepla pro obce, firmy i domácnosti.

Termosnímek, únik tepla, dům

http://www.termohospital.cz

Předchozí článekJak mi mohou pomoci recenze půjček
Další článekSlovenské Duo Jamaha dobývá internet
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.